Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.01.25
1288 0
Друкувати
Обране

Щодо підвищення пенсійних виплат у 2025 році

Чи планується підвищення пенсійних виплат у 2025 році? Наскільки підвищать виплати та для яких категорій?

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11.2024 N 4059-IX (далі - Закон N 4059) із 1 січня 2025 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить 2361 гривня.

У 2025 році передбачається підвищення пенсійних виплат шляхом їх індексації в порядку, на умовах і в строки, визначені Кабінетом Міністрів України, зокрема, для осіб, пенсії яким призначено відповідно до законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2004 N 1058-IV (далі - Закон N 1058), "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 N 2262-XII, "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 N 796-XII.

Крім того, відповідно до абзацу п'ятого частини четвертої статті 42 Закону N 1058 щороку органами Пенсійного фонду України передбачається проведення автоматичного перерахунку пенсій з 1 квітня для осіб, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку.

Пунктом 6 розділу "Прикінцеві положення" Закону N 4059 передбачено, проведення у 2025 році перерахунку пенсій відповідно до абзацу п'ятого частини четвертої статті 42 Закону N 1058.

Чи буде індексація пенсій у наступному році? В якому розмірі та для яких категорій пенсіонерів?

Відповідно до частини другої статті 42 Закону N 1058 для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України.

Пунктом 6 розділу "Прикінцеві положення" Закону N 4059 визначено, що у 2025 році частина друга статті 42, третє речення абзацу першого пункту 13 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Перерахунок щорічної індексації пенсій з 01.03.2025 буде проведено у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Чи плануються у 2025 році запровадити зміни у призначенні субсидій? (наприклад, чи зміняться терміни подачі заяв на призначення субсидій, чи зміняться умови призначення субсидій в залежності від рівня доходів). Якщо у наступному році запровадять зміни по субсидіях, то з якого часу вони вступлять в дію? Чи потрібно українцям готуватися - робити довідки, збирати інформацію по зарплатах?

Програма житлових субсидій вже майже 30 років є основним інструментом державної підтримки вразливих категорій населення.

При цьому механізм надання житлових субсидій населенню оновлюється і вдосконалюється у відповідь на вимоги часу з метою вирішення об'єктивних проблемних питань, які виникають при його практичному застосуванні, та надання соціальної підтримки саме тим громадянам, хто її дійсно потребує, особливо в умовах протидії збройній агресії Російської Федерації проти України.

Механізм надання громадянам житлових субсидій регламентовано Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.95 N 848 (зі змінами) (далі - Положення).

Наразі Мінсоцполітики не планує вносити зміни до Положення, зокрема, щодо термінів подачі документів, які визначають право громадян для призначення житлових субсидій, умови призначення в залежності від рівня доходів.

Водночас Мінсоцполітики розглядає пропозиції щодо вдосконалення механізмів реалізації соціальних гарантій та постійно працює над удосконаленням заходів, спрямованих на посилення соціального захисту населення.

Водночас повідомляємо, що відповідно до Положення житлова субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону (30 квітня включно) і розраховується: на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

Після закінчення строку отримання житлової субсидії (в травні місяці) органи Пенсійного фонду України самостійно здійснюють призначення житлової субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому періоді, крім домогосподарств:

  • які отримують житлову субсидію за місцем фактичного проживання як внутрішньо переміщені особи;
  • у складі яких є задекларовані особи;
  • у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих (задекларованих) осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
  • які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
  • які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

Органи Пенсійного фонду України без звернення громадян самостійно збирають інформацію, необхідну для призначення житлової субсидії у порядку, передбаченому Положенням, після чого приймають рішення з використанням програмних засобів (в автоматичному режимі) про призначення, непризначення, відмову в призначенні житлової субсидії та інформують про прийняте рішення громадян.

Для вищезазначених домогосподарств, яким житлова субсидія на наступний період не призначається автоматично, органи Пенсійного фонду України призначають її після подання:

  • заяви про призначення та надання житлової субсидії (або спрощеної заяви);
  • декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії (далі - декларація);
  • копії договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
  • договору наймання (оренди) житла (у разі наявності);
  • рішення суду (в разі наявності);
  • довідки про доходи, у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо;
  • інших документів, які не передбачені Положенням, але необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби).

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (в тому числі на надання додаткової підтримки на придбання твердого пічного побутового палива громадянам, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2024 N 1169 "Про надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутового палива в опалювальний сезон") і на оплату житлово-комунальних послуг призначається на календарний рік. При цьому житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного календарного року.

 

Джерело:
Лист Мінсоцполітики від 12.12.2024 р. N 175/0/197-24
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×