Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
21512 10
Друкувати
Обране

7 основних змін в програмі житлових субсидій

За результатами першого етапу верифікації субсидіантів Уряд вдосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житло-комунальних послуг. Відповідні зміни були внесені в Постанову КМУ №329 Кабінетом міністрів України.


З 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік складає до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна,  площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі якщо член домогосподарства немає доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послуг становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати:

  • Безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення.
  • Безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості
  • Громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді  субсидію в Україні домогоподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.  

Якщо субсидію на новий рік 2018-2019рр уже призначено, то її розмір на опалювальний сезон управління соціального захисту населення у жовтні розрахує автоматично, без повторного звернення з документами. Розмір своєї субсидії можна дізнатися он-лайн – на сайті subsidii.ioc.gov.ua.

Мінсоцполітки

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(10)
людмила
22.10.2018
у мене не працює чоловік, я працюю маю двох неповнолітніх діток то мені субсидії немає. А якби він був алкоголіком або наркоманом то тоді б може і дали....До чого котиться світ і держава....
Инна людмила
23.10.2018
Я вас поддерживаю, правильно написали!
Видимо у нас как в Європе уже - признали алкоголизм и наркоманию на уровне онкологии болезнью, от которой человек не может избавиться. Чего гляди скоро в єтот список и "сексменьшинсва" добавят))) А шо - болезнь, но нет сил бросить, так тянет на мужиков)))
Енгрібьорд Инна
14.11.2018
Меньшинства не добавлять - то неполіткоректно
Валервя
22.10.2018
Сайт для отримання інформації щодо субсидії не відкривається. Помилка.
олена Валервя
22.10.2018
спробуйте це посилання - https://subsidii.ioc.gov.ua/search/
Світлана
23.10.2018
ндаааа.... Алко... нарко.... А тут одна, без аліментів виховуєш двох діток, одна з яких з інвалідністю, платиш кредит за єдине житло в якому живеш, наймаєш няню, бо дитина потребує догляду, і виживаєш на ті крихти що залишаються, бо субсидія не положена, дохід у мене ДУЖЕ великий, і допомогу на двох дітей як одинока мати з тієї ж причини теж не отримую.
Світлана Світлана
23.10.2018
Треба мабуть працювати не офіційно, взяти довідку у лікаря що я алкоголічка, та оформити субсидію ))))
Елена
23.10.2018
Нормальных слов нет - только мат после таких нововведений! Нахер работать. И муж и я пашем официально платим все взносы и субсидия нам не положена. Пора с работой завязывать, айда бухать !!!! Народ куда мы деградируем...

Віталій
05.12.2018
у кого вдома пияка, наркоман, інвалід - то біда. Не заздріть їм навіть через субсидію.
маргарита
14.12.2018
сайт не открывается вообще!!!
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд