Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.10.22
2042 0
Друкувати
Обране

Борги студентів перед ЗВО компенсує держава

13.10.2022 набрала чинності постанова КМУ «Про затвердження Порядку та умов надання закладам вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, компенсації витрат на підготовку фахівців, які навчаються за рахунок коштів фізичних осіб» від 08.10.2022 № 1138.*

Нею визначено механізм надання коштів для покриття витрат закладів вищої освіти, що належать до сфери управління МОН, на підготовку фахівців, які навчаються за рахунок коштів фізичних осіб, місцем реєстрації проживання яких є території, розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають (перебували) в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), і які станом на 30.06.2022 мають заборгованість за надані закладами вищої освіти освітні послуги, що виникла через збройну агресію РФ проти України.

Нагадаю, що з метою компенсації витрат зазначеним ЗВО Кабмін розпорядженням від 15.07.2022 № 611-р виділів МОН 86814,4 тис грн. за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.

Компенсація надається ЗВО з метою погашення заборгованості фізосіб, місцем реєстрації проживання яких є території, розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають (перебували) в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), та які одночасно відповідають таким вимогам:

  • до 24.02.2022 уклали договір між ЗВО та фізособою, яка замовляє платну освітню послугу для себе або для іншої особи, беручи на себе фінансові зобов'язання щодо її оплати, на підготовку здобувачів вищої освіти освітніх ступенів молодшого бакалавра, бакалавра або магістра;
  • в умовах воєнного стану втратили платоспроможність у частині здійснення відповідно до договору оплати за платну освітню послугу, що надавалася ЗВО у другому семестрі 2021/22 навчального року, внаслідок чого станом на 30.06.2022 утворилася дебіторська заборгованість відповідного ЗВО, що включена до його звіту про заборгованість за бюджетними коштами за перше півріччя 2022 року, поданого в установленому порядку до Казначейства.

Для надання компенсації втратою платоспроможності особи вважається наявність середньомісячної суми доходів на одну особу (сім'ї здобувача вищої освіти, сім'ї батьків здобувача вищої освіти та фізичної особи, яка уклала договір), що НЕ перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» станом на 01.01.2022 (тобто не перевищує 6500 грн).

Підставою для надання компенсації є заява здобувача вищої освіти, який зарахований до ЗВО на підставі договору, укладеного із ЗВО фізичною особою, яка відповідає зазначеним вище вимогам.

Заява подається на ім'я керівника ЗВО. До неї додаються документи, що підтверджують неможливість здобувача вищої освіти, його батьків та фізичної особи, яка уклала договір, здійснювати оплату.

Такими документами є відомості з державних реєстрів за період з 01.03.2022 по 30.06.2022, а саме:

  • з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - про суми виплачених доходів та утриманих податків здобувача вищої освіти;
  • з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - про суми виплачених доходів та утриманих податків:

- батьків здобувача вищої освіти - якщо здобувач не перебуває у шлюбі;

- чоловіка або дружини здобувача вищої освіти - якщо здобувач перебуває у шлюбі;

  • з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків - про суми виплачених доходів та утриманих податків фізичної особи, яка уклала договір;
  • з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців – про наявність (відсутність) юридичних осіб, зареєстрованих на ім'я здобувача вищої освіти, його батьків (якщо здобувач не перебуває у шлюбі, або дружини (чоловіка) здобувача вищої освіти - якщо здобувач перебуває у шлюбі) та фізичної особи, яка уклала договір, а у разі наявності таких юридичних осіб - відомості з Реєстру платників податків юридичних осіб - про суми отриманих доходів та утриманих податків.

Для отримання компенсації ЗВО повинні подати МОН інформацію (в установлені ним строки та за встановленою ним формою) щодо заборгованості фізосіб, які відповідають встановленим вимогам.

У свою чергу МОН на підставі отриманої інформації повинно довести ЗВО відповідні бюджетні асигнування з урахуванням заборгованості та в межах коштів, виділених МОН розпорядженням КМУ від 15.07.2022 № 611-р.

Кошти, отримані закладом вищої освіти як компенсація, спрямовуються на фінансування видатків, пов'язаних з наданням платної освітньої послуги.

 

*Постанова КМУ «Про затвердження Порядку та умов надання закладам вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, компенсації витрат на підготовку фахівців, які навчаються за рахунок коштів фізичних осіб» від 08.10.2022 № 1138

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×