Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
9519 32
Друкувати
Обране

Електронні лікарняні листи доручено впровадити до 1 січня 2019 року

Мінсоцполітики опублікувало проект постанови про утворення Електронного реєстру листків непрацездатності (ЕРЛН). Такий реєстр буде створено в строк до 1 січня 2019 року, як підсистему Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.


ЕРЛН являтиме собою систему накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані лікарняні листки.

Що ж дасть запровадження ЕРЛН?

Для працівників: заміна паперової форми лікарняного листка на електронну форму спростить процес оформлення тимчасової непрацездатності та пришвидшить нарахування допомоги у зв’язку із цим страховим випадком.

Для роботодавців: унеможливлення фальсифікації листків непрацездатності та недопущення порушень підчас їх видачі, дасть змогу зберегти кошти роботодавця,  неправомірно виплачених за період тимчасової непрацездатності працівників до п’яти днів включно.

Обговорення (https://www.msp.gov.ua/projects/333/) проекту триває з 12 липня по 12 серпня 2018 року.

www.interbuh.com.ua

 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(32)
Тат_яна
20.07.2018
Слухайте, покращувачи та осучаснувателі, у бухгалтера 1 голова, 2 руки та 24 години в добі, кілька з цих годин хочеться відпочити. Ну скільки ж можна зображати бурну реформаторську діяльність?
Дмитро
20.07.2018
Все правильно, треба йти в ногу з часом
Ikar Дмитро
20.07.2018
будьте обережніші з такими висловами тут, мабуть більшість бухгалтерів в літньому віці і не підтримують будь-яких змін
злая зая Ikar
20.07.2018
Да фиг с ним, пусть будут перемены, НО - пусть же добавят штатные единицы в бухгалтерию и обновят компьютерную технику!!!!
ТАТКА злая зая
24.07.2018
Та ще й про зарплату подбають...,а то все собі
Дмитро Ikar
20.07.2018
Можу припустити, що не тільки бухгалтери в літньому віці не підтримують змін. Натура в нас українців така, мабуть.
Оля Дмитро
23.07.2018
Ви вважаєте, що його не треба буде друкувати? Перевірки ФСС ні хто не відміняє. Буде так, що нам треба буде сидіти в реєстрах вишукувати ці лікарняні друкувати, нести на поклон комісії, потім кадровикам для стажу, і це все має робити бухгалтерія. Не вірю, що хтось інший буде це виконувати.
Тат_яна Ikar
20.07.2018
Повірьте, юначе, задовбали безглузді недороблені експерименти. Вам сподобалась е-дата? Вам сподобалось здавати електронну звітність? Я просто не вірю, що чергове е- буде життєздатним. Бухгалтерам пхають у руки таких "недоношених дітей", що жах. Гроші на обладнання, той же антивірус не випросиш. І при цьому погрожують мало не кримінальним кодексом. Да, я не виросла з компом в обіймах. Так зробіть одну програму, вносьте в неї оперативні зміни, замовте її за державні кошти бюджету, і буде всім щастя.
Дмитро Тат_яна
21.07.2018
Мені сподобалося, чесно. Є-Звітність - взагалі супер. Ну помучилися трохи зараз, за третій квартал вже краще буде. Набагато зменшився об'єм роботи для бухгалтера. Чи може в екселі краще набирати? Або у ворді, як колись?
Тат_яна Дмитро
21.07.2018
Мабуть, у вас з інтернетом все нормально. Я відкриття кожної форми чекала не менше 40 хвилин. І так по кожній операції ( кожен протокол, підпис) Складіть на вашій потужній сучасній техніці витрати мого часу і скажіть, що його використали раціонально. Задумка гарна з електронними сервісами, згодна і не збираюся з цього приводу суперечити. Я хочу тільки одного - щоби не примушували впроваджувати "необкатані" програми. Доведіть до пуття, а не вдавайте з себе взірцеву свекруху: не знаю як, але не так
Дмитро Тат_яна
22.07.2018
Шодо "обкатки" програм. Це відбувалося під час всеукраїнського тестування та подання звітів за 1 квартал. Але чемусь не всі бюджетники тоді взяли участь, вирішили, що це їх не стосується. Відповідно, не було такого навантаження на сервери. Якби звіт за ІІ квартал дозволили подавати на паперових, чи були б такі збої в роботі сайту? Ні. Все б виявилося пізніше, вже після ІІІ кварталу. Тепер побачимо чи зробить казначейство висновки. А щодо якості інтернету, це вже ваші проблеми, супер швидкість для роботи з сайтом не потрібна.
Тат_яна Дмитро
23.07.2018
Не мої це проблеми з інтернетом. Ви теж не розумієте, що село і місто в цьому плані - це дві величезні різниці. Реалії від бажаного дуже відрізняються. Отож бо, потрібно, як казали раніше, "учить матчасть"
Дмитро Тат_яна
23.07.2018
Так, не розумію. Живу в селі і не знаю як там в місті з їх інтернетом.
Ася Дмитро
23.07.2018
мне что и интернет проводить и оплачивать за свои????
Дмитро Ася
23.07.2018
В казначействі здавайте
Тат_яна Дмитро
24.07.2018
Я здавала в казначействі, після того, як "домашнє" не потянуло. Два дня. Ви вважаєте, що я одна така? Помиляєтесь. Крім того, у працівників казни є своя робота. А клієнти практично відігнали адміна казначейського з його місця, дякую йому за терпіння та витримку. Хто-небудь із "реформаторів" робив аналіз наявного обладнання, програм, задіяних при роботі з е-звітністю? Та в будь-якому випадку зверху ткнуть пальцем: привести у відповідність! Яким чином, за чий кошт, нікого не цікавить. Мій комп 2006 року народження.
Jafa Дмитро
23.07.2018
А в е-дату як вигружаєте з е-звітності? Який об'єм зменшився? Бумажний варіант фінуправлінню потрібно здати, то ексель хоча б на двох листах роздруковувався, а з е-звітності - на 4. І знову ж для е-дати, або в екселі набирати або безпосередньо в е-даті. Всі програми, що мінфін зклепав, "роблені автогеном через ж..."
Николай Дмитро
23.07.2018
На полугодовом - очень "сподобалось" "висела" все намучились, е-дата дообновляли что невозможно было втянуть отчеты квартальные с МеДКА, дописали КПК четырехзначные, долбо*бы!
Люда Дмитро
23.07.2018
я і в екселі набираю, бо всеодно треба друкований вид нести в фінвідділ. так, програма сама формує бюджетну звітність, а фінансову -ні
Дмитро Люда
23.07.2018
Більшість знайомих мені бухгалтерів без казначеїв не можуть скласти свою фінансову звітність, а ви хочете, щоб є-звітність це робила за них...
Трусевич Інна Дмитро
02.08.2018
Я думаю, краще було б повернутись до амбарних книг та "шахматок" )))
123 Тат_яна
23.07.2018
єзвітність супер, але паперовий, завірений в казначействі, все одно вимагають. єдату хай автоматизують, реально забирає час та нерви і ця робота НЕ ОПЛАЧУЄТЬСЯ
123 Дмитро
23.07.2018
Для початку, виплачували би лікарняний одразу після заявки, а не на 10 день! Яикй ЛЛ паперовий чи електронний мені фіолетово!!!
Марія
20.07.2018
Дмитро, ми в часі знаходимося в капіталістичному , первісному і ще в якомусь іншому часі, але тільки не в сучасному.
Дмитро Марія
20.07.2018
Пропонуєте в ньому і залишитися?
АННА
22.07.2018
Дмитрий, просто лет 20 поработаете в украинской бухгалтерии... в и в бюджетной, и прибыльной... без кадровиков, тендеристов, юристом .... а гланое единственным главным бухгалтером... тогда поймете о чем говорят старшие коллеги
Іра АННА
23.07.2018
АННА, ну Ви прямо в ціль! Молодець, оце зрозуміла відповідь для молодших, працюючих в ідеальних умовах.
Жаслан
23.07.2018
О да, видумуйте щось нове, погано тестоване, збивайте звіти в один звіт, розбивайте звіт на декілька, видумуйте нові закони, нову мінімалку.... ми ж всесильні бухгалтера, ми все зможемо за таку стару і мізерну зарплату, нам же в кайф працювати як "коні" і получати за це "сахарок"... А, ну і ще, не звертайте увагу на нас, нащо ж нам доплати за складність і напруженість в роботі, нащо нам та вислуга років, кому вона взагалі потрібна, ну і правильно зробили, що освіту пустили по одному місці, навіщо мені молодому бухгалтеру заробляти більше сторожа, який нічого не закінчував і постійно бухає і спить на роботі, або більше прибиральниці, більше гардиробника...
Жаслан
23.07.2018
правильно говорили в коментах зверху, щоб розробили одну програму на все, на бухгалтерський облік, на розроблення та здачу звіту, щоб не витягували з однієї програми, потім втягували в іншу... таких програм особисто в мене на комп*юторі 4... і за кожну ми платимо немалі суми....
Наталія Жаслан
02.08.2018
Ви самі відповіли на своє питання. Розробники програм хочуть отримувати кошти за свої програми.
Кук
24.07.2018
Так може хай фсс сам і платить свій лікарняний електронний. Фсс бачить середню зарплату з пенсійного. Хай свое й платять людям з шостого дня. Може перестануть лізти в лікарняні зі своїми змінами поки ще в них хоть можна розібратись.
Галина
11.12.2018
Кук, як у воду дивитесь, підтримую на всі 100%
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд