Інформація по темі "" | Публікації по тегу
18.07.16
11346 22
Друкувати
Обране

Міністр соцполітики спростував 9 міфів про субсидії

Міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що значна частина депутатів Верховної Ради підпадає під умови отримання субсидій на житлово-комунальні послуги.

Про це він сказав під час години запитань до уряду на засіданні парламенту в п'ятницю.

"Проаналізувавши у відкритому доступі інформацію про доходи самих народних депутатів, я хочу вас запевнити, що значна частина тих, хто сидить у цьому залі, не тільки має право, а й можливість оформити житлову субсидію. Виходячи з ваших доходів за минулий рік", – сказав він.

Рева закликав депутатів не лякати громадян неправдивою інформацією про систему субсидій та спростував 9 міфів, популярних серед населення.

Міф 1. Що всю суму отриманих субсидій доведеться повернути в майбутньому а також те, що начебто оформлення субсидії в майбутньому може перешкодити продажу квартири, будинку чи оформленню спадку.

"Такі чутки поширюються вже 20 років. Однак немає жодного подібного випадку", – зазначив Рева.

"Субсидія є безповоротною державною допомогою, її отримання не пов'язане і не тягне за собою зміни форми власності житла", – зазначив міністр.

Міф 2. Що необхідно начебто використовувати газ, воду та інші комунальні послуги в повному обсязі, на які призначена житлова субсидія, інакше її перестануть надавати.

"Випалювати газ до рівня призначеної субсидії не лише безглуздо, але й невигідно", – зазначив Рева.

"Якщо люди не використали всю норму ресурсів на сім'ю, заощаджені кошти субсидії залишаються на рахунках сім'ї і можуть бути використані в подальші місяці в тому числі і для погашення обов'язкової частки платежу", – наголосив міністр.

Міф 3. Про те, що клопоту з оформленням субсидії багато, а в реальності вона може скласти мізерну суму.

Міністр нагадав, що потрібні лише 2 документи для оформлення субсидії. А подати заявку тепер можна і в електронному вигляді.

Міф 4. Що субсидії не надаються безробітним працездатним громадянам або сім'ям, до складу яких входять такі особи.

"Якщо такі громадяни немають доходів для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи", – зазначив Рева.

Міф 5. Субсидії не призначаються за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг

Він зазначив, що цю норму було скасовано ще в 2011 році.

Міф 6. Що за помилки при заповненні декларацій будуть штрафувати або навіть забирати субсидії.

"Жодних штрафів за помилки в деклараціях не буде. Можливі санкції у випадку, коли громадяни свідомо приховали частину важливої інформації", – сказав глава Мінсоцполітики.

Міф 7. Що громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту.

"Субсидія не призначається, якщо будь-хто з членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням про призначення субсидії здійснив одноразову купівлю товарів робіт та послуг на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тисяч гривень. Купівля валюти не входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію", – сказав Рева.

Міф 8. Що Міністерство фінансів проводить перевірку доходів одержувачів субсидій через банківські установи.

"Неправдивою є інформація, що субсидій позбавлять ті сім'ї, які мають депозитні рахунки в сумі більше 50 тисяч гривень або інші доходи", – наголошує міністр.

"Депозити і відсотки по них не враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидії", – додав Рева.

Міф 9. Що субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти які проживають в іншому місці.

"Рішення комісії приймається з урахуванням наявності документа, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї", - сказав міністр.

Валентина Романенко, УП

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
22
Коля
18.07.2016
Як це можна штучно приписувати дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів тим безробітним, яких примусово, по незалежним від них причинам держава позбавила робочого місця? Тобто, у них немає доходу згідно розпоряджень державних органів. Це навіть не фальсифікація, бо фальсифікація все-таки передбачає якесь мистецтво фокусника, а тут просто наглий бєспрєдєл.
Яяяяяяя Коля
18.07.2016
Нарешті, Коля, респект.... Та +1 лайк від мене...
Коля Яяяяяяя
19.07.2016
Нарешті Ви помітили, що Коля завжди пише правду, яка б вона не була...
Яяяяя Коля
19.07.2016
Нарешті Ви залишили в спокої головних бухгалтерів управлінь освіти м. Київа та почали писати адекватні коментарі...Так тримати!
Коля Яяяяя
19.07.2016
Правда - це не компроміс, вона не може бути адекватною чи неадекватною.
Лариса Коля
18.07.2016
1. Скільки таких "безробітних", які міняють іномарки і живуть набагато краще, за тих, хто працює. 2. "Проаналізувавши у відкритому доступі інформацію про доходи самих народних депутатів, я хочу вас запевнити, що значна частина тих, хто сидить у цьому залі, не тільки має право, а й можливість оформити житлову субсидію. Виходячи з ваших доходів за минулий рік" А це вже зовсім смішно. У деяких депутатів такі декларації, що їм не тільки субсидії давати треба, а ще й скидатися всим миром на допомогу, щоб не помер з голоду.
Коля Лариса
19.07.2016
Не треба усіх безробітних під одну гребінку чесати, так як і депутатів. Може серед депутатів і є такі, що потребують субсидії; але безробітні, які позбавлені робочих місць за розпорядженнями державних органів, можу точно сказати, іномарок не міняють.
НЕ МІФ 10
18.07.2016
Субсидію не призначають ВЛАСНИКАМ житла, що фактично в ньому проживають, але не зареєстровані в ньому (за місцем їх реєстрації субсидія не оформляється). А ось орендарям, без реєстрації субсидію нараховувати можна. Чим гірше Свідоцтво на право власності, від Договору оренди?
Ната
18.07.2016
У мене чоловік був безробітний, потім отримав травму, пролежав у лікарні 3 місяці, потім лікувався дома, і вже у цьому році отримав інвалідність. Це не враховується, йому теж нараховують 2 мінімума. Це просто знущання!!!
Наталя Ната
21.07.2016
Ну то зараз ваш чоловік пенсіонер по інвалідності і отримує пенсію, а не дохід безробітного, зверніться до органів соцзахисту для перерахунку. Я не великий спеціаліст по субсидіям, лиш знаю, що в опалювальний період праціники бігали до нас за довідками за останні 3 місяці, за останні 6 місяців, потім ще сам соцзахист присилав запит довідки по доходам за останні місяці згідної нової форми. Взагалі не розумію, що у них там пріорітетніше: оперативні довідки по доходам чи тільки річні декларації (як запевняє уряд)
Коля Ната
19.07.2016
Ну і цікаво, яким чином він, бувши безробітним, заробляв 2 прожиткових мінімуми? За моїми спостереженнями, переважна кількість безробітних, хоч і вважається працездатними, але це , як правило, люди у віці та з поганим станом здоров"я. Бо якби у них було із здоров"ям все гаразд, то вони, мабуть, все-таки десь попрацевлаштовувались. Скоріше всього , і травма трапилась через поганий стан здоров"я.
Світлана
19.07.2016
А як вам про депозити? Я не про ті копійки що є в звичайних людей. Я про тих хто має мільони на депозитах і отримують відсотки у десятках тисяч на місяць! Ні де не працюють і ще й субсидію мають право оформити!!! А з мене з 1 січня зняли допомогу одинокій матері на двох трирічних діток лише тому що я бігаю на пів дня на роботу, аби якось вижити з дітьми!! Держава порахувала, що я отримуючи 4 тисячі гривень заробітку не маю права отримати 700 гривень на двох дітей допомоги. Ох і падлюки!!!
Наталя Світлана
19.07.2016
Світлано, ще додам вам гіркоти і обурення: ДСД одинокої матері ви не отримуєте з 1 січня 2016 року, але в розрахунок субсидії вам будуть брати дохід за 2015 рік, коли ви її отримували. Тобто, штучно збільшується дохід, з якого вам треба плати за комунальні послуги, не зважаючи на ваші фактичні доходи. Ось яка сволота виписує такі "гарні" закони!
Ганна
19.07.2016
А як вам про заощаджені кошти субсидії залишаються на рахунках сім'ї і можуть бути використані в подальші місяці в тому числі і для погашення обов'язкової частки платежу, наекономлену субсидію (8000 грн) забрали . до вересня дали безкоштовних 100 кубів
Ірина
19.07.2016
до мене звернулася жінка 56 років, яка не може влаштуватися на роботу, їй, як може, допомагає син, але тепер її позбавили субсидії, бо порахували 2 мінімальні зарплати.. Спочатку жінок позбавили права на пенсію у 55 років, тепер фактично позбавили субсидії
Вона
19.07.2016
Виходить-иінімальному окладу за якими працюють більшості населення -Так! До субсидій непоацюючим 2-мінімалки! Ура! Супер! Бо ж як то вони можуть проіснувати на 1 мінімалку?????!!!!!!! На основі чого 2 мінімалки непрацюючим? Божечко! Доки ця держава буде знущатися над людом.. Ми не раби-раби не ми....
Коля Вона
23.07.2016
Очевидна груба фальсифікація і наглий бєспрєдєл. Цікаво, а що з цього приводу думає Єврокомісія та МОП?
Наталя Вона
21.07.2016
Тикніть мене носом, бо я не бачу несправедливості! Коли багацько робітників працюють офіційно за мінімалку, а ще кілька таких мінімалок отримують в конверті звертаються за субсидією і її отримують, бо у них мінімалка або коли робітники якоби безробітні, а по факту неофіційно працюючі, а дохід їм пишуть одну мінімалку і вони теж звертаються а субсидією - це несправедливо по відношенню до дійсно малозабепечених, більше того, я вважаю це обкраданням держави! Я не спорю, що є дійсно люди, які не можуть знайти роботи і це несправедливо по відношенню до них, але яке у нас співвідношення нелегально та полулегально працюючих до безробітних, які у пошуках роботи рік і більше не можуть працевлаштуватись?
Коля Вона
19.07.2016
Приємно здивований, що ще хтось, крім мене, бачить узаконену несправедливість.
Вона Коля
19.07.2016
Коля, на цей раз взаємно
Oleg
01.09.2016
Голове лоб депутатам дали ще й субсидiю,Вони ж бiдуть!!!!
наталья
13.09.2016
я працюю у мене заробітна плата 2000, а сестра і зять безробітні ім поставили по 2900,і у них уже не получилась субсидія на тверде паливо,вижили в тому році за рахунок субсидії,роботи в селі немає,я розумію молода людина поїде десь заробить, а таким людям.що робить,вік такий що їх уже і на біржу не ставлять
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі