Мінсоцполітики пропонує змінити систему виплат одиноким матерям

Міністерство соціальної політики пропонує змінити систему виплати соціальної допомоги одиноким матерям, повідомив на зустрічі з регіональними ЗМІ міністр соціальної політики Андрій Рева.


«У поданих із проектом бюджету законах не передбачено скасування виплат одиноким матерям. Але я вважаю, що має бути дискусія в суспільстві щодо цієї серйозної проблеми. Ми мусимо шукати інші методи і можливості підтримки одиноких матерів. У нас є відповідні пропозиції і ми готові їх винести на суд громадськості», - сказав Рева.

Як пояснив міністр, в Україні система виплат одиноким матерям призвела до того, що їх кількість за 15 років зросла в 22 рази.

Сьогодні, за словами Реви, кожна п'ята дитина народжується в неповній сім'ї. Багато в чому це обумовлено тим, що люди спеціально не укладають офіційний шлюб, щоб отримувати виплати. «Виник інститут, який і в інших країнах присутній, але таких масштабів як у нас, в інших країнах немає. Це інститут цивільного шлюбу. Ти хто? Я цивільний чоловік. Тобто, він ніби є, як той ховрашок, але насправді його немає», - сказав Рева.

Перший крок у реформуванні цієї сфери, за словами міністра, був зроблений з початку цього року, коли розмір виплати прив'язали до доходу матері. Тобто, чим більше заробляє одинока мати, тим менший розмір виплати їй призначають, або взагалі не виплачують.

Середній розмір державної допомоги одиноким матерям на виховання дітей станом на 1 липня 2016 року становив 1 257,1 грн, що майже у 3 рази перевищує показник на аналогічну дату минулого року. На 1 липня даний вид допомоги отримували 335 139 осіб. Тимчасову допомогу на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання яких невідоме, отримували 33 689 осіб. При цьому її середній розмір становив 668,57 грн, що в 1,4 разу перевищує показник на аналогічну дату минулого року.
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (8)
Маша
27.09.2016
Я одинока мати і працюю, щоб мати змогу дитині щось купити. Мені допомоги НЕ ПОТРІБНО. То треба пити і не працювати і держава буде допомагати. Спасибі всім Мінсоцполітики. Головні вороги одинокі матері, які не виходять заміж. От гадюки!
Коля
27.09.2016
Це мабуть перша і остання його слушна думка.
Олена
28.09.2016
Надо пересмотреть выплаты тем мамам, которые хитрят, как сказано в статье. Так вот и дайте задание своим специалистам на местах, контролировать кому назначать такие выплаты. Если она живёт с отцом ребёнка гражданским браком, её и накажите уменьшив суму, на фиг всех под одну гребёнку тянуть то? С выплатами по родам вообще молчу, государство просто разбрасывает деньги фиг знает куда. Одним словом бардак полный.
Cемен
29.09.2016
Рева - артист разговорного жанра, болтовня продолжается.
Лючія Cемен
29.09.2016
Чому,якщо помирає батько то дитина отримує пенсію до 23 років без врахування доходу матері , а якщо мати одинока-то возьмуть її доходи і вона дуже забезпечена, її дитина не отримує того,що мають діти які живуть рядом під опікою.
Віктор
02.10.2016
Як думаєте , може жінка стати одинокою мамою 5 разів підряд?
Наташа
04.10.2016
Прежде чем лишать работающих мам этого пособия, а неработающим увеличивать его в 3 раза, лучше бы поинтересовались почему эта неработающая не идет работать? ей хватало на двоих с ребенком около 400 грн.(в наше время это бред!!!! нак что она жила?), теперь и подавно она не пойдет работать - ведь ей за это заплатят около 1500 грн.
зара
15.11.2016
В нас розвелося одиноких матерів ,як грибів після дощу. Кожна друга народжує-одинокою, при цьому маючи співмешканця.А держава повинна опікувати.....гарний варіант.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі