Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.11.23
1600 0
Друкувати
Обране

МОЗ змінив Порядок формування медвисновків «Вагітність та пологи»

Нагадуємо, що з 29.07.2023 запрацював Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей використання відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами» від 13.07.2023 р. № 3228-IX.

Документом передбачено право працюючим жінкам, у разі відсутності медичних протипоказань, за власним бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів, а також переносити невикористані дні відпустки на період після пологів.

Водночас загальну тривалість такої відпустки не змінюватимуть.

Для реалізації норм цього Закону МОЗ наказом від 18.10.2023 № 1810 внесло зміни до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я.

Уточнено, що медичний висновок категорії "Вагітність та пологи" формується на строк, який включає:

  • допологовий (70 календарних днів, крім випадків, передбачених п. 11 розділу III),
  • післяпологовий (56 календарних днів (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів - 70 календарних днів), крім випадків, передбачених п. 11 розділу III)
  • та додатковий період непрацездатності (14 календарних днів, крім випадків, передбачених п. 11 розділу III) за умов, визначених цим пунктом.

Медичний висновок категорії "Вагітність та пологи" формується з визначеної пацієнткою дати у період від початку 30 тижня вагітності та до дня пологів (включно).

Якщо пацієнтка бажає перенести формування медичного висновку категорії "Вагітність та пологи" на строк пізніше ніж початок 30 тижня вагітності, вона пише заяву згідно з додатком 3 до цього Порядку (за винятком формування на додатковий період відповідно до абзаців 11 - 14 п. 10 розділу III).

Якщо пацієнтці до дня пологів не було сформовано медичного висновку категорії "Вагітність та пологи", то медичний висновок категорії "Вагітність та пологи" формується з дати пологів.

Медичний висновок категорії "Вагітність та пологи" формується на:

- 126 календарних днів залежно від випадку:

  • лікуючим лікарем, який веде вагітність, після початку 30 тижнів вагітності;
  • лікуючим лікарем, який надає медичну допомогу у стаціонарних умовах при вагітності після початку 30 тижнів вагітності, якщо відсутній сформований медичний висновок щодо початку випадку непрацездатності категорії "Вагітність та пологи";
  • лікуючим лікарем, який надає медичну допомогу при пологах, за відсутності сформованого медичного висновку щодо початку випадку непрацездатності категорії "Вагітності та пологи", у разі народження однієї живої дитини при пологах без ускладнень після 37 тижня вагітності;

- 140 календарних днів лікуючим лікарем, який надає медичну допомогу при пологах, за відсутності сформованого медичного висновку щодо початку випадку непрацездатності категорії "Вагітності та пологи", у разі народження живої чи мертвої дитини при пологах до 30 тижня вагітності або у разі народження двох і більше дітей або ускладнених пологів після 30 тижня вагітності;

- 56 календарних днів з дати пологів лікуючим лікарем, який надає медичну допомогу при пологах, якщо народилася одна жива дитина при пологах без ускладнень після 37 тижнів вагітності;

- 70 календарних днів з дати пологів лікуючим лікарем, який надає медичну допомогу при пологах у разі народження двох і більше дітей або ускладнених пологів після 30 тижня вагітності;

- 14 календарних днів з дати наступної за датою завершення і як продовження попереднього медичного висновку цього випадку непрацездатності категорії "Вагітність та пологи" тривалістю 56 або 126 календарних днів залежно від випадку:

  • лікуючим лікарем, який надає медичну допомогу при пологах, у разі народження двох і більше дітей або ускладнених пологів;
  • лікуючим лікарем, який надає медичну допомогу в пологах, у разі народження мертвої дитини;
  • лікуючим лікарем суб'єкта господарювання, у якому пацієнтці надається спеціалізована медична допомога у стаціонарних умовах при ускладненнях в післяпологовий період.

Медичний висновок категорії "Вагітність та пологи" для жінок, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, формується на строк, який включає допологовий та післяпологовий за умов, визначених п. 11 розділу III.

Формування медичного висновку категорії "Вагітність та пологи" для жінок, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 90 або 180 календарних днів здійснюється за умови пред'явлення такими пацієнтками посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Медичний висновок категорії "Вагітність та пологи" формується з визначеної пацієнткою дати у період від початку 27 тижня вагітності та до дня пологів (включно).

Наказ № 1810 набере чинності з дня його офіційного опублікування. На день підготовки матеріалу документ офіційно опублікован.

Джерело:
Бухгалтер 911
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі