Насалик розповів про "енергетичні картки", які замінять субсидії

Голова Міненерговугілля наголосив, що дуже важливо підтримати цей проект.


Уряд запускає пілотний проект з використанням електронних "енергетичних карток" замість звичайної процедури надання субсидій населенню, завдяки чому буде проведена монетизація цих субсидій, щоб стимулювати населення знижувати споживання енергії.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час виступу на круглому столі з енергоефективності.

"Зараз у певному місті запускається пілотний проект з монетизації субсидій, які отримує населення на енергоносії, суть якого полягає у використанні електронних "енергетичних карток", - сказав Насалик, не уточнивши при цьому, про яке саме місто йдеться. Також міністр пояснив принцип використання таких карток.

"Тобто на картці "Ощадбанку" знаходиться вся субсидія, людина може розраховуватися цією карткою лише за ті послуги, які надаються по теплу, іншим комунальним послугам, загалом з того, що покриває субсидія.

Під кінець опалювального сезону гроші, які залишилися на картці, людина зможе монетизувати: зняти готівкою і використовувати на свій розсуд", - сказав міністр. При цьому Насалик підкреслив, що дуже важливо підтримати даний проект. Читайте також Українцям обіцяють субсидії на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком "Бажано, щоб люди використовували ці гроші, наприклад, для того, щоб поставити пластикові вікна. У будь-якому випадку цей пілотний проект треба підтримати.

Цей проект вже підтримав міністр соціальної політики Андрій Рева, зараз йде обговорення з віце-прем'єр-міністром і міністром ЖКГ Геннадієм Зубко", - зазначив Насалик.

Мінрегіон планує після закінчення опалювального сезону 2016/2017 запустити в роботу Фонд енергоефективності, який також покликаний монетизувати субсидії. Крім того, однією з цілей створення фонду є зниження споживання природного газу населенням, оскільки, за словами віце-прем'єра Зубко, половина природного газу в житловому секторі (17 мільярда кубометрів) споживається неефективно через відсутність заходів по модернізації старих індивідуальних і багатоквартирних будинків.

Також, за словами Зубка, створення спеціалізованого Фонду енергоефективності дозволить протягом 3-5 років провести комплексне оновлення будівель, що принесе економію на енергоресурсах в розмірі близько 3 мільярди доларів на рік.

Зубко підкреслив важливість того, щоб фонд міг фінансувати і монетизувати субсидії, які сьогодні отримують громадяни.economics.unian.ua

Теги: субсидія


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Коля
22.06.2016
Особливо неприємна ситуація з комунальними платежами у тих, кого чиновники-можновладці спочатку примусово позбавили робочого місця по незалежним від працівника причинам ( в результаті так званих "ліквідацій" держпідприємств, установ, організацій), тобто спочатку забрали у людини заробіток, а потім штучно приписують цій людині уявний дохід, і на підставі цієї фальсифікації значно зменшують субсидію або взагалі її не нараховують.
Яяяяяяя Коля
23.06.2016
Коля, як не дивно, більш-менш в тему.... Взагалі система надання субсидій жахлива, особливо що стосується заробітку непрацюючих членів родини. В минулому році брали мин з/пл, зараз будуть враховувати 2... А ФОПи (навіть якщо людина нічого не заробляє і це підтверджено довідною податкової, або ФОП взагалі в стані ліквідації), А як що ти забув задекларувати кошти, які отримав наприклад за донорство (доречі аж близько 12 грн.) А вибір між пільгами і субсидією... Короче лозунг минулого року "Субсидія -це просто" в цьому році звучить "Обережно, субсидія"
Лія
23.06.2016
а, що робити тим людям які опалюють будинки дровами і вугіллям, які потрібно купити , виклавши всю суму (10 м.куб дров 4000,00грн і 2 тонни вугілля за 5000,00) + ці всі дрова потрібно порізати і порубати . та ще прийдеш у вечері з роботи в хаті холодно, поки розпалиш, а субсидія не получається, тому,що в управлінні праці розцінки на дрова-100,00 за 1 м.куб, а тонна вугілля 1200,00 де беруться такі розцінки?
Коля
28.06.2016
Справа в тому, що зараз ніхто не повідомляється про призначення йому субсидії ; тобто жоден споживач, якому в платіжці була написана субсидія , немає офіційного підтверджувального документу на цю субсидію. Раніше такий документ на півроку вперед видавав собес при призначенні субсидії. Тепер, у зв"язку із "спрощеним" порядком, якщо в платіжці за попередній місяць була написана субсидія, то це зовсім не означає, що ця субсидія буде написана і в наступній платіжці. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Крім того, субсидія зазначається лише у тій частині платіжки, яка після сплати залишається у споживача. Це дає можливість надавачам компослуг робити вигляд, що їм про субсидії нічого не відомо, та потім штучно приписувати борги субсидіантам.

Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі