Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
3783 1
Друкувати
Обране

Національна соціальна сервісна служба зробить систему соцзахисту більш адресною та ефективною

Рішенням Уряду створена Національна соціальна сервісна служба України.


Головою Національної соціальної сервісної служби України Кабінет Міністрів  призначив Владислава Машкіна. 

За словами Міністра соціальної політики України Марини Лазебної, створення та старт роботи Нацсоцслужби дозволить вже у найближчій перспективі  зробити систему соціального захисту більш адресною та ефективною, забезпечити захист прав дітей та розвивати якісні сервіси для громадян, що потребують державної підтримки.

По-перше, сфера соціального захисту управлятиметься по-новому

У 2021 році передбачається утворення територіальних органів Нацсоцслужби на регіональному та субрегіональному рівнях.

Функціонування такої мережі дасть змогу встановити єдині стандарти соціальної підтримки і контролювати їх дотримання. Таким чином, незалежно від регіону, той чи інший вид соціальної допомоги чи соціальних послуг людині надаватиметься однаково повно і якісно.

Також це дозволить уникнути проблеми дублювання функцій на різних рівнях виконавчої влади.

По-друге, нова інституція сприятиме розвитку соціальних послуг, якісних сервісів, наближених до громадян.

Заплановано розширення можливостей для одержання соціальних послуг, поліпшення їх якості, створення та розвиток якісних соціальних сервісів для населення в громадах, за місцем проживання та вчасна  організація спеціалізованих соціальних послуг. Соціальні послуги мають стати максимально доступними для найменш захищених громадян – людей похилого віку, осіб з інвалідністю, людей та сімей, що опинилися  у складних життєвих обставинах.

Особлива увага буде приділятися, профілактиці складних життєвих обставин в житті сімей та окремих громадян, ранньому виявленню вразливих сімей

Національна соціальна сервісна служба України буде забезпечувати управління системою надання соціальних послуг та  організаційно, кадрово, методично забезпечувати їх розвиток, перш за все, на рівні місцевих громад, де у них відчувається найгостріша потреба.

Також вона контролюватиме, щоб найуразливіші громадяни одержували базові соціальні послуги безкоштовно, належної якості, у відповідності із затвердженими стандартами і вимогами.

Наразі завершуються всі необхідні процедури для старту та подальшої ефективної роботи.

Джерело:
Мінсоцполітики

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
Марія
24.11.2020
Поки вони завершать процедури, на місцевому рівні знищать центри соціальних служб, кадровий потенціал і по суті спершу все розвалюють, а потім створюють.... Прикро, що ЦСССДМ які десятиліттями працювали та були на перших позиціях щодо надання безкоштовних соціальних послуг наприкінці календарного року стали невигідні, бо райони ліквідували, а долю цсссдм пуустили навмання (як завжди)...а новостворенні отг...добре,якщо голова отг переймається долею своїх виборців, але є і такі , які корону надягли.. і закони їм не писані...
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд