У кого заберуть субсидії: для українців вводять нові правила

Українцям вже через кілька місяців прийдуть платіжки на оплату опалення: тариф на тепло підняли в кілька разів. Крім того, в цьому році подорожчали світло, газ, гаряча та холодна вода.


За прогнозами Кабінету міністрів, до опалювального сезону кожна третя сім’я в Україні оформить субсидію. Тільки в цьому році в знижці на оплату “комуналки” відмовили 150 тис. сімей: кількість відмов зросла в два рази.

За що можуть забрати субсидію

У Мінсоцполітики відзначають: субсидія – безповоротна державна допомога. Ще кілька років тому в Кабміні планували: якщо субсидія отримана незаконно (наприклад, сім’я приховала додатковий дохід), доведеться у двократному розмірі повернути державі гроші. Однак, пізніше цю норму скасували. На даний момент навіть та сім’я, яка приховує свої доходи, після “викриття” може втратити субсидії, при цьому “зекономлені” гроші повертати не потрібно.

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, головна причина, з якої можуть відмовити у субсидії, – одноразове придбання певного товару на суму від 50 тисяч гривень.

  • Якщо у період 12 місяців до оформлення субсидії було здійснено покупку або оплачено послуги на суму від 50 тисяч гривень.
  • Якщо субсидіант приховує додатковий дохід.

У загальний дохід при нарахуванні субсидії також враховується дохід від сільськогосподарської діяльності, здачі житла в оренду, дохід від банківських депозитів або цінних паперів.

Для того, щоб визначити недобросовісних одержувачів субсидій, Міністерство фінансів проводить масштабну верифікацію. Так, паралельно з підвищенням тарифів чиновники планують впроваджувати програму з енергозбереження та перевіряти, чи всі субсидіанти дійсно мають право на допомогу від держави.

До речі, в інтернеті можна знайти десятки оголошень про оренду квартир з гарним ремонтом і оформленою субсидією. У міністерстві економіки кажуть, якщо сім’я здає квартиру, оформити субсидію вони можуть тільки на те житло, в якому живуть. Більше того, при оформленні субсидії буде враховуватися і дохід від здачі в оренду житла. Як припускають чиновники, найімовірніше ті, хто здає квартири з “субсидіями”, приховують додатковий дохід від оренди.

http://news.finance.uaПомітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (23)
Коля
10.08.2016
А що таке , взагалі, субсидія? Це не що інше як часткова компенсація державою знецінення її грошей. Але шахрайство полягає в тому, що знецінення гривні ( тихий масовий грабунок людей владою) стосується усіх і постійно, а часткова компесація знецінення надається вибірково і тимчасово.
Коля Коля
10.08.2016
Бо насправді не тарифи і ціни зростають, а знецінюється гривня -- лише зовні це виглядає як підвищення цін і тарифів.
Тетяна
10.08.2016
Доброго дня.У січні 2016 отримали субсидію,у червні місяці квитанції прийшли вже без пільг У родині нічого не купували, місце роботи не змінювали.В чому причина відмови начислення пільг ?
Дякую за відповідь.
Коля Тетяна
10.08.2016
Мабуть Ви поспішили дякувати....
МСС Тетяна
10.08.2016
з травня 2016 "удосконалено" порядок надання субсидії, або субсидія або пільги. Якщо субсидія на літний період призначена пільги припиняються
Катерина Тетяна
11.08.2016
змінено норми тому при розрахунку виходить що ви спроможні оплатити самі
Елена Тетяна
16.08.2016
Кому вопрос-то задаете?
Наталія Тетяна
17.08.2016
Тетяно, у мене така сама ситуація. Я дізналася, що свою пільгу необхідно підтверджувати кожні 6 місяців.
Алла
11.08.2016
В цьому році беремо довідку про доходи за 3 міцяці чи за рік?
Анна Алла
11.08.2016
Довідки взагалі не потрібно надавати, в заяві вказується лише місце роботи або інший вид доходу, а суми управління беруть з податкової за попередній рік.
мсс Алла
11.08.2016
не має уже три місяці, порядок надання субсидії удосконалено
Коля
11.08.2016
Багато українців взагалі не мають ні зарплат, ні пенсій ; звільнені з роботи у зв"язку з "ліквідаціями" державних установ , тобто з ініціативи держави, по незалежним від працівників причинам , живуть по декілька років на утриманні своєї сім"ї та перебиваються випадковими підробітками . А щоб не давать їм субсидії тепер держава штучно приписує їм дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів... У якій ще країні є така турбота про людину?
Сергій Коля
16.08.2016
Ця норма для стимулювання ледацюг, які не хочуть працювати, але хочуть отримувати субсидію, не влаштовує норма 2 прожиткові мінімуми, влаштуйся двірником, отримуй мінімалку і матимеш субсидію
Коля Сергій
17.08.2016
Особисто я хотів працювати, але держава примусово позбавила мене робочого місця по незалежним від мене причинам.
Коля Коля
17.08.2016
І думаю, що серед безробітних таких як я -- переважна більшість.
Коля Сергій
18.08.2016
Цей мій коментар про тих українців, які працювали на своїх робочих місцях і мали намір і далі продовжувати працювати, але були примусово звільнені з роботи у зв"язку з так званими "ліквідаціями" держустанов.
Коля Коля
18.08.2016
При чому тут "ледацюги"?
Коля
11.08.2016
..."в інтернеті можна знайти десятки оголошень про оренду квартир з гарним ремонтом і оформленою субсидією"... А де гарантія, що ці оголошення не подавали наші підступні блюдолизи?
Ольга
16.08.2016
Як можна нараховувати субсидію сімям, проживаючим в одноповерховому будинку ( три кімнати в кожній сімї) з різними нормами на газ, одній сімї 280 м2, іншій 364м2, іншій - 580м2, при однаковій чисельності людей в квартирі? Оце жах...
Вікторія Ольга
16.08.2016
Жах, що сусідам нарахували норми більше, чим вам?
Не дивіться у сусідній город.
Світлана
16.08.2016
Ребенок учится в институте, прописан и проживает в общежитии, как можно оформить ему субсидию и какие доходы ему будут учитываться (его личный доход - это стипендия)?
виктор
19.08.2016
Подскажите, спадщіну необходимо показывать как один из видов дохода? спасибо.
Таня
13.09.2016
Правильно зробили,що почали ставити дів прожиткових мінімуми.Бо люди працюють за кордоном, які заробляють по 15-20 тисяч в місяць і то цілими родинами.І сміються з нас, бо вони не платять нічого за житло.Неоформлені спеціально,а нащо буду офорпмлятися не буде субсидії.А в селах ніхто не працює,дурак чи що за тисячу працювати. Ось так і виходить.Що цей,що працює ще наказаний,бл якщо всі працюють субсидія не виходить
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі