В Україні з'явиться електронний реєстр лікарняних

Запровадження електронного реєстру листків непрацездатності – один із основних пунктів Плану здійснення заходів щодо запобігання корупції у Міністерстві охорони здоров'я України


 Виконуючим обов’язки Міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун затверджений План здійснення заходів щодо запобігання корупції у Міністерстві охорони здоров'я України (Захід № 42). Найменування заходу – Запровадження електронного реєстру листків непрацездатності з метою унеможливлення зловживань під час їх обігу. 

         http://www.moz.gov.ua/ua/portal/acorr_plan_20161208_0.html 

         Єдиний електронний реєстр листків непрацездатності дозволить зекономити близько двох мільярдів гривень коштів застрахованих осіб щорічно. Таку думку висловив Голова комісії з реорганізації Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності Валерій Сітайло. За його словами, сьогодні можна говорити про активізацію розв'язання проблеми впровадження єдиного електронного реєстру листків непрацездатності (далі – ЄЕРЛН) на рівні уряду. Завдяки активній співпраці та злагодженим діям Міністерства охорони здоров'я, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та своєчасному втручанню Кабінету Міністрів України є надія, що цей важливий проект вдасться реалізувати, - відзначає Сітайло. 

         На сьогодні лікарняні листки видають установи охорони здоров'я, які не зацікавлені в забезпеченні дієвого контролю за обліком, рухом, видачею та продовженням таких листків, оскільки виплату допомоги здійснює Фонд. 

         Введення на всій території України електронного реєстру дозволить не тільки забезпечити дієвий контроль за обліком і обґрунтованістю виданих та продовжених листків непрацездатності, але і допоможе здійснювати моніторинг захворюваності населення України та планувати заходи з профілактичного оздоровлення застрахованих осіб, - підкреслив Валерій Сітайло. 

         Щорічно закладами охорони здоров'я України видається до 7 млн листків непрацездатності, приблизно 20% з яких, у ході перевірок фахівцями Фонду, визнаються виданими або продовженими з істотними порушеннями. В результаті таких дій держава втрачає мільйони гривень застрахованих осіб. Таким чином, при введенні ЄЕРЛН орієнтовна економія коштів бюджету Фонду та роботодавців на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності може скласти суму понад 1,8 млрд. грн., - зазначив Валерій Сітайло. За його словами, впровадження реєстру дасть можливість повного контролю за видачею лікарняних з моменту звернення застрахованої особи до закладу охорони здоров'я. Також роботодавці зможуть оперативно отримувати інформацію про лікувальний заклад, що видав лікарняний листок, час звернення застрахованої особи. Наявність реєстру дозволить уникнути тривалого перебування застрахованих осіб на лікарняному, у тому числі в різних установах. Прозоро, оперативно і без бюрократії - ті принципи якими ми повинні керуватися, - вважає Сітайло. Він висловив надію, що дана система стане першим кроком для впровадження загальнообов'язкового державного медичного страхування. 

         На даний час Міністерством охорони здоров’я  підписано відповідний наказ до запровадження в дію електронного реєстру листків непрацездатності. 

Запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (відеосюжет)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Ася
20.12.2016
Це дуже правильно. Лікарняні купуються і такса дуже велика.Дають просто так.В бюджетних установах одні ходять на лікарняні на місяць по три рази.Приватники такого не дозволять,бо виженуть з роботи.А в бюджеті сидять один на одному нічого не роблячи,то відсутність працівників нічого значить.А заробітна плата більша,ніж на заводах та в МЧС.Особливо у бібліотекарів,де немає читачів,ніхто не ходить в бібліотеки зараз.Вся липова статистика
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі