Інформація по темі "" | Публікації по тегу
14.12.16
8722 1
Друкувати
Обране

В Україні з'явиться електронний реєстр лікарняних

Запровадження електронного реєстру листків непрацездатності – один із основних пунктів Плану здійснення заходів щодо запобігання корупції у Міністерстві охорони здоров'я України


 Виконуючим обов’язки Міністра охорони здоров'я України Уляною Супрун затверджений План здійснення заходів щодо запобігання корупції у Міністерстві охорони здоров'я України (Захід № 42). Найменування заходу – Запровадження електронного реєстру листків непрацездатності з метою унеможливлення зловживань під час їх обігу. 

         http://www.moz.gov.ua/ua/portal/acorr_plan_20161208_0.html 

         Єдиний електронний реєстр листків непрацездатності дозволить зекономити близько двох мільярдів гривень коштів застрахованих осіб щорічно. Таку думку висловив Голова комісії з реорганізації Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності Валерій Сітайло. За його словами, сьогодні можна говорити про активізацію розв'язання проблеми впровадження єдиного електронного реєстру листків непрацездатності (далі – ЄЕРЛН) на рівні уряду. Завдяки активній співпраці та злагодженим діям Міністерства охорони здоров'я, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та своєчасному втручанню Кабінету Міністрів України є надія, що цей важливий проект вдасться реалізувати, - відзначає Сітайло. 

         На сьогодні лікарняні листки видають установи охорони здоров'я, які не зацікавлені в забезпеченні дієвого контролю за обліком, рухом, видачею та продовженням таких листків, оскільки виплату допомоги здійснює Фонд. 

         Введення на всій території України електронного реєстру дозволить не тільки забезпечити дієвий контроль за обліком і обґрунтованістю виданих та продовжених листків непрацездатності, але і допоможе здійснювати моніторинг захворюваності населення України та планувати заходи з профілактичного оздоровлення застрахованих осіб, - підкреслив Валерій Сітайло. 

         Щорічно закладами охорони здоров'я України видається до 7 млн листків непрацездатності, приблизно 20% з яких, у ході перевірок фахівцями Фонду, визнаються виданими абопродовженими з істотними порушеннями. В результаті таких дій держава втрачає мільйони гривень застрахованих осіб. Таким чином, при введенні ЄЕРЛН орієнтовна економія коштів бюджету Фонду та роботодавців на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності може скласти суму понад 1,8 млрд. грн., - зазначив Валерій Сітайло. За його словами, впровадження реєстру дасть можливість повного контролю за видачею лікарняних з моменту звернення застрахованої особи до закладу охорони здоров'я. Також роботодавці зможуть оперативно отримувати інформацію про лікувальний заклад, що видав лікарняний листок, час звернення застрахованої особи. Наявність реєстру дозволить уникнути тривалого перебування застрахованих осіб на лікарняному, у тому числі в різних установах. Прозоро, оперативно і без бюрократії - ті принципи якими ми повинні керуватися, - вважає Сітайло. Він висловив надію, що дана система стане першим кроком для впровадження загальнообов'язкового державного медичного страхування. 

         На даний час Міністерством охорони здоров’я  підписано відповідний наказ до запровадження в дію електронного реєстру листків непрацездатності. 

Запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (відеосюжет)

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(1)
Ася
20.12.2016
Це дуже правильно. Лікарняні купуються і такса дуже велика.Дають просто так.В бюджетних установах одні ходять на лікарняні на місяць по три рази.Приватники такого не дозволять,бо виженуть з роботи.А в бюджеті сидять один на одному нічого не роблячи,то відсутність працівників нічого значить.А заробітна плата більша,ніж на заводах та в МЧС.Особливо у бібліотекарів,де немає читачів,ніхто не ходить в бібліотеки зараз.Вся липова статистика
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн