Нашi сайти:

В Україні з'явиться єдиний електронний реєстр листків непрацездатності

Єдиний реєстр листків непрацездатності наведе порядок і заощадить бюджетні та страхові гроші.


В Україні вже створюється єдиний електронний реєстр листків непрацездатності.

Чиновники вважають, що таке нововведення дозволить економити близько 2 млрд грн коштів застрахованих осіб щорічно.

Нагадаємо, що за проблему листків тимчасової непрацездатності взявся прем'єр-міністр Володимир Гройсман, який дав доручення уряду створити робочу групу з вирішення проблеми електронного реєстру лікарняних. Термін кінцевої розробки і випробування нової системи був визначений до січня 2017 року, а впровадження в дослідну експлуатацію - в березні 2017 року.

Однак, відзначимо, що сама ідея - не нова. Пару років проблема фальшивих лікарняних вже спливала, проте питання так і залишився лежати на поверхні. А між тим, як стверджують фахівці, з реєстром можна буде не тільки відстежити, куди йдуть гроші за лікарняні, а й скласти список найпоширеніших захворювань.

На сьогодні лікарняні листи видають установи охорони здоров'я, які не зацікавлені в забезпеченні дієвого контролю за обліком, рухом, видачею та продовженням таких листків, оскільки виплату допомоги здійснює Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Введення на всій території України електронного реєстру дозволить забезпечити дієвий контроль за обліком і обґрунтованістю виданих та продовжених листків.

Впровадження реєстру надасть можливість повного контролю за видачею лікарняних з моменту звернення застрахованої особи до закладу охорони здоров'я. Також роботодавці зможуть оперативно отримувати інформацію про лікувальний заклад, яке видало лікарняний лист, часу звернення застрахованої особи.

sud.ua

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Оксана
13.10.2016
Не понимаю' какую цель преследуют? Первые 5 дней за счет предприятия,процентовка низкая , и,в конце концов работник в составе есв часть денег на больничные накапливает. Так кому какое дело зачем сотруднику больничный? Его не так дешево договориться открыть. Думаю на такие крайности сотрудник не от хорошей жизни идет.
Таня
17.10.2016
Цитата : Чиновники вважають, що таке нововведення дозволить економити близько 2 млрд грн коштів застрахованих осіб щорічно.

Вот они точно знают как эти деньги воруются, как берутся левые путевки, а не простые роботяги.

Аня
18.10.2016
Це нічого не дасть,ну можливо трішки злякає лікарів-хабарників.Лікарняні купуються у лікарів у кожному регіоні своя такса.А завсід ідуть одні і ті ж,які цим займаються.Це легко перевірити,коли одна людина в організації іде 4 рази на лікарняний у місяць.А я слава Богу за 40 років не була ні разу. А податки плачу вчасно на таких хабарників лікарів.
***
18.10.2016
Електронне адміністрування ПДВ вже є, а податковив кредит у 36 млрд кудись дівся, куди "не зрозуміло"? Це до "Чиновники вважають, що таке нововведення дозволить економити близько 2 млрд грн коштів застрахованих осіб щорічно."

Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі