Нашi сайти:

Як батькам отримати лікарняний на період реабілітаційного лікування дитини?

Фонд соцстрахування з тимчасової втрати працездатності роз’яснив питання щодо видачі листка непрацездатності одному з працюючих батьків, що супроводжує дитину до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.


В Фонді зазначили, що відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, листок непрацездатності видається одному із працюючих батьків (опікуну або піклувальнику), який виховує дитину-інваліда до 18 років, лікуючим лікарем до початку лікування у медичних центрах реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи на весь термін лікування дитини в Центрі з урахуванням часу на проїзд в обох напрямках на підставі довідки-виклику з Центру та за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування у Центрі.

В інших випадках видача листка непрацездатності по догляду за дитиною на період її реабілітаційного лікування нормами чинного законодавства не передбачена.

Таким чином, практика видачі листків непрацездатності застрахованим особам до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів безпосередньо з амбулаторно-поліклінічних відділень лікувально-профілактичних закладів та по догляду за дитиною на період її реабілітаційного лікування є необґрунтованою.

Фонд рекомендує сумісно з фахівцями управлінь (департаментів) охорони здоров'я обласних (міських) державних адміністрацій вжити заходів щодо недопущення порушень при видачі та заповненні листків непрацездатності в закладах охорони здоров'я.

Такі роз’яснення надав Фонд ССзТВП в листі від 15.07.2014 р. 2.4-17-1801.

 

 

 

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі