Який порядок розслідування нещасного випадку, який стався у громадському транспорті під час прямування працівника до місця проходження медичного нагляду?

Відповідь надає завідувач сектору юридичного забезпечення М. Бакаєва.



 Згідно з вимогами п. 7 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1232 (далі – Порядок), розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов'язків та призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день.

   Обставини, за яких нещасний випадок визнається або не визнається пов’язаним з виробництвом, зазначені у п. 15 і п. 16 Порядку.

  Зокрема, згідно з вимогами пп. 11 п.15 Порядку, визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки, що сталися з працівниками під час прямування до об’єкта (між об’єктами) обслуговування за затвердженим маршрутом або до будь-якого об’єкта за дорученням роботодавця.

 Разом з цим, згідно з п. 5 Порядку, нещасні випадки, що сталися з працівниками під час прямування на роботу на громадському транспорті або іншому транспортному засобі, що не належить підприємству і не використовується в інтересах підприємства, вважаються нещасними випадками невиробничого характеру і розслідуються згідно вимогами Порядку розслідування й обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 року №270.

 Враховуючи вищевикладене, якщо нещасний випадок стався після відбуття працівника до місця проходження медичного огляду з території підприємства за письмовим дорученням роботодавця, то такий нещасний випадок визнається пов’язаним з виробництвом.

 У разі настання нещасного випадку під час прямування працівника до місця проходження медичного огляду з місця проживання, дія Порядку на такий нещасний випадок не поширюється.

 Таким чином, рішення щодо зв’язку нещасного випадку з виробництвом приймається виключно комісією з розслідування після з’ясування обставин і причин його настання.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі