Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.12.16
2159 0
Друкувати
Обране

Який порядок розслідування нещасного випадку, який стався у громадському транспорті під час прямування працівника до місця проходження медичного нагляду?

Відповідь надає завідувач сектору юридичного забезпечення М. Бакаєва. Згідно з вимогами п. 7 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1232 (далі – Порядок), розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов'язків та призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше або до необхідності переведення його на іншу (легшу) роботу не менш як на один робочий день.

   Обставини, за яких нещасний випадок визнається або не визнається пов’язаним з виробництвом, зазначені у п. 15 і п. 16 Порядку.

  Зокрема, згідно з вимогами пп. 11 п.15 Порядку, визнаються пов’язаними з виробництвом нещасні випадки, що сталися з працівниками під час прямування до об’єкта (між об’єктами) обслуговування за затвердженим маршрутом або до будь-якого об’єкта за дорученням роботодавця.

 Разом з цим, згідно з п. 5 Порядку, нещасні випадки, що сталися з працівниками під час прямування на роботу на громадському транспорті або іншому транспортному засобі, що не належить підприємству і не використовується в інтересах підприємства, вважаються нещасними випадками невиробничого характеру і розслідуються згідно вимогами Порядку розслідування й обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 року №270.

 Враховуючи вищевикладене, якщо нещасний випадок стався після відбуття працівника до місця проходження медичного огляду з території підприємства за письмовим дорученням роботодавця, то такий нещасний випадок визнається пов’язаним з виробництвом.

 У разі настання нещасного випадку під час прямування працівника до місця проходження медичного огляду з місця проживання, дія Порядку на такий нещасний випадок непоширюється.

 Таким чином, рішення щодо зв’язку нещасного випадку з виробництвом приймається виключно комісією з розслідування після з’ясування обставин і причин його настання.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн