Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
6071 10
Друкувати
Обране

Аліменти повинні стягуватись з уже виплачених боржнику сум лікарняних

Страхові кошти, у тому числі допомога по тимчасовій втраті працездатності, зараховані Фондом соціального страхування України на окремий рахунок роботодавця для здійснення фінансування застрахованій особі, не можуть бути спрямовані на виплату аліментів. Водночас, з суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, виплаченій боржнику, стягнення аліментів повинно здійснюватися.


Фонд соціального страхування України здійснює надання матеріального забезпечення шляхом зарахування коштів на окремий поточний рахунок страхувальника (роботодавця) для подальшого здійснення ним виплат безпосередньо застрахованим особам.

Страхові кошти, зараховані на окремий поточний рахунок у банку, або на окремий рахунок в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.

Отже, безпосередньо з окремого рахунку страхувальника стягнення аліментів з сум матеріального забезпечення не передбачено чинним законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Водночас, до обов’язків підприємств, установ, організацій належить здійснення відрахувань із заробітної плати боржника і перерахування коштів на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби.

Також на допомогу з державного соціального страхування, що виплачується в разі тимчасової непрацездатності та в інших випадках, стягнення здійснюється виключно за рішеннями про стягнення аліментів.

Тож з коштів матеріального забезпечення, що були виплачені боржнику, стягнення аліментів має здійснюватися.

ФСС

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(10)
12345
18.03.2019
оце так розродились...
12345
18.03.2019
Хто второпав - розтлумачте про що йдеться, будь ласка!
1111
18.03.2019
я теж не зрозуміла, поясніть хто поняв, бо в мене є аліменщик 2 місяці лікарняного фсс як платити не знаю
дякую
Злой Бух
19.03.2019
вы там больные что ли? всем - лечиться, кошти фонду трогать нельзя, а с больничных выплатить надо.
Енка
19.03.2019
я так зрозуміла, що виплачувати можна з лікарняних нарахованих за рахунок установи
Марія
19.03.2019
Статтю написано інтелектуальним інвалідом.
Зміст повідомлення простий - аліменти утримуються (умовно) з усіх нарахувань, в т.ч. з лікарняних і перераховуються отримувачу з рахунку роботодавця. Але перераховувати з спецрахунку лікарняних щось інше ніж самі лікарняні не можна.
Тобто, якщо кошти від ФСС уже лежать на окремому рахунку у вигляді грошей, то з них ніхто не має права взяти аліменти, кредити і т.п., можна тільки віддати людині цю компенсацію. Загалом, це й так очевидна річ. Але автор статті на цьому факті таку маячню нашкрябав, що соромно читати.
Наталя
19.03.2019
Так, а вывод какой? Начислять нужно, но удержать с последующих доходов (зарплаты)?
qwerty Наталя
20.03.2019
Думаю, что если в месяце начисления были и больничные за счет предпр., и за счет ФСС и расчет з/пл за отработанное время - тогда просто: из общей суммы дохода удерживаем и перечисляем алименты (т.е. - алиментщик получит меньше сумму з/пл, но больше сумму больничных ФСС). А вот как быть если у него длительный больничный и вся сумма за счет ФСС?
Марія qwerty
25.03.2019
Невже так складно прийняти думку, що лікарняні прирівняні до заробітної плати і аліменти з них утримуються без жодних обмежень?
Народ, спокійно утримуйте аліменти з УСІХ нарахованих сум лікарняних! Ще раз - стаття про те, що не можна забрати кошти з спецрахунку на який ФСС їх вже перерахував для виплат.
Оля
20.03.2019
А як бути із звільненим працівником?
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд