Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.09.16
8688 39
Друкувати
Обране

А.Рева про проблематику із виплатою заробітних плат працівникам органів соціального захисту

Керівники місцевих органів виконавчої влади мають і ресурси, і повноваження, щоб спільно з обласними і районними радами оперативно вирішити проблематику із виплатою заробітних плат працівникам органів соціального захисту. Такої думки Міністр соціальної політики України Андрій Рева.


За його словами, Міністерство соціальної політики не фінансує ні обласні, ні районні управління соціального захисту. Вони фінансуються за рахунок коштів державного бюджету, що передаються обласним і районним державним адміністраціям Міністерством фінансів України.

«Обласні управління соціального захисту населення фінансуються за рахунок коштів державногобюджету обласними державними адміністраціями, районні – районними адміністраціями, міські – з місцевих бюджетів міст обласного значення. В останніх, до речі, проблем немає», - зауважує Андрій Рева.

На думку Міністра соціальної політики, потрібно використовувати ті законодавчі механізми, що діють на сьогодні. Скажімо, є Закон України „Про джерела фінансування органів державної  влади”. Там чітко прописано, що якщо органи державної влади виконують делеговані функції органів місцевого самоврядування, то такі повноваження можуть фінансуватися з місцевих бюджетів. А 44 стаття Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” якраз і передбачає делегування районним, обласним державним адміністраціям повноважень районних і обласних рад.  Якщо вони виконують ці повноваження, то вони мають право фінансуватися за рахунок коштів місцевих бюджетів. Такі рішення обласними та районними радами прийняті уже в п’яти областях України.

«Не чекаючи будь-яких вказівок згори, це можна зробити вже сьогодні. Це реальний шлях, враховуючи те, що місцеві бюджети перевиконуються, як районні, так і обласні. У них є кошти понад те, що в них заплановано, які вони можуть направити на оплату праці державних службовців, у тому числі й працівникам управлінь соціального захисту населення», - резюмує Андрій Рева. 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(39)
123
13.09.2016
Рішення то прийняті, та є такими, що порушують БК України. Можна фінансувати на здійснення заходів але не зарплати. Та й до речі: Стаття 85 Бюджетного кодексу:
... Забороняється планувати та здійснювати видатки, не віднесені до місцевих бюджетів цим Кодексом, а також здійснювати впродовж бюджетного періоду видатки на утримання бюджетних установ одночасно з різних бюджетів, крім випадків, коли такі видатки здійснюються за рішенням відповідної місцевої ради за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету за умови відсутності заборгованості такого бюджету за захищеними статтями видатків протягом року на будь-яку дату або за рішенням Кабінету Міністрів України.
точно 123
29.09.2016
таке враження, що пан міністр з луни прилетів!!!???
Надія
13.09.2016
Які пять областей України прийняли такі рішення, можливо у них не було заборгованості по захищеним статтям.
Карл
13.09.2016
А якщо місцеві ради не бажають виділяти кошти на заробітні плати державним службовцам, коштиі доречі на які повинна забезпечувати держава. Зараз по всій Україні великими темпами росте заборгованість по заробітній платі по державній службі . Люди, які представляють державу в умовах постійного зростання цін не отримують гарантованих державою грошей. А скрізь мовчок і відмовки. Профспхерка не працює.Державні службовці не мають право на протест і роботу за сумісництвом. Падає якість і ефективність роботи, люди звільняються, йдуть за свій рахунок, збільшується навантаження. Щось я не чув про заборгованість по суддям чи народним депутатам, кошти на підвищення ім заробітної плати у 2016 році чомусь нашлись. Ось Вам і такий пропіарений владою Закон про державну службу, який був прийнятий з 01.05.2016 року, де вимоги для державних службовців були підвищені під Європу, а соціальний захист і статус державного службовця став гірший ніж був раніше.
Саша
13.09.2016
Та все ж таки в яких областях прийняли рішення щодо виділення коштів з місцевого бюджету на виконання державних функцій за КПКВК "Здійснення виконавчої влади"?
Олена
13.09.2016
Вражає, що міністр не знає, що управління соцзахисту не виконують повноважень, делегованих ОМС, виключно державні.
Саша Олена
13.09.2016
Я з Вами згодна, це навіть не вражає, а шокує.Таке враження, що ми з Мінсоцполітики із різних планет.
Коля
13.09.2016
Оце голова, а ви не знали де гроші взять...
Vlad
13.09.2016
оперативненько:

Кабмін перерозподілив майже 3 млн грн на виплату зарплат співробітникам Мінсоцполітики (https://buhgalter.com.ua/news/oplata-praczi/kabmin-pererozpodiliv-mayzhe-3-mln-grn-na-viplatu-zarplat/)
Вона Vlad
13.09.2016
Щось дуже мало, як на весь соцзазист.)
Vlad Вона
13.09.2016
c"...співробітникам мінсоцполітики...". МІНІСТЕРСТВУ!
Саша Vlad
13.09.2016
Ми такі раді, що обсяг видатків, виділених Мінсоцполітики для функціонування, дає змогу закрити недостатність коштів по заробітній платі, нарахуванням, енергоносіям, а працівники управлінь соціального захисту , які є структурними підрозділами адміністрацій (обласних та районних). повинні іти у відпустки за власний рахунок , бо на цей рік не вистачає двохмісячного фонду оплати праці. При цьому немає коштів на елементарне - папір та заправку картриджів, які потрібні для надання громадянам соціальної допомоги.
точно Вона
29.09.2016
а чому ви вирішили що це весь соцзахист? Це тільки для министерства))))
Вона Vlad
13.09.2016
Та я зрозуміла.) за всіх решта обідно.(((( страшно ото звіт по єдиному здавати...
Вона Vlad
13.09.2016
Працівники районних і не тільки соцзахистів отримали в вересні борг зп липень і 26% серпня... Що далі? Не спасуть і відпусткм без з/з-ти по 15 днів.
ххх
13.09.2016
районне управління соцзахисту -на сьогодні нам виплатили 30-50% з/пл за серпень без мат еріальних допомог

марія
13.09.2016
Працівники нашого управління не отримали ЗП частково зо липень та за серпень. Річний фонд на ЗП закінчується в вересні . Не вистачає коштів більше трьохмісячного фонду. Що робити далі? Закривати управління? Відпустка без збереження ЗП на 15 к.д. не спасає.
Оксана марія
13.09.2016
У нас та же ситуация. Надо с 1 октября закрывать управление и всем уходить за свой счет.
Vlad марія
13.09.2016
ЗУ №79-VIII від 28.12.2014 Прикінцеві положення п.9. Надати право керівникам зазначених органів у межах бюджетних призначень без згоди та попередження працівників встановлювати для них режим роботи на умовах неповного робочого часу та надавати відпустки без збереження заробітної плати на визначений цими керівниками термін.
Людмила Vlad
13.09.2016
неповний робочий день, або тиждень ( при наших затверджених кощторисних призначеннях) необхідно було розпочинати вже з травня і до кінця року нараховувати зарплату за 4 год., а працювати фактично цілий день. Де логіка?


бух Vlad
13.09.2016
неповний робочий день треба було оголошувати коли не було грошей на індексацію, бо працювали як завжди весь день, а індексацію навіть не нараховували (тому і немає зарпл. заборгованості - спустили кінці у воду). Вони там дуже хитрі, як працювати завалили додатковими обовяками, а як платити то "в межах фонду".
бух Vlad
14.09.2016
ще щодо відп за вл рах, наше начальство добріше, каже щоб брали лікарняні (більше 5го дня йде за рах соцстраху).
Світлана бух
15.09.2016
А де взяти кошти щоб лікарняний купити? Адже зараз він коштує не менше 300 грн на 10 днів
Вона бух
15.09.2016
А про нарахування єдиного внеску начальство подумало де взяти асигнування на КЕКВ 2120? Штрафи і пеня нікого вже не лякає в цій країні! Лікарняні, як на мене не вихід
ххх
13.09.2016
праця наша відповідальна, а оплачувати її не хочуть, навантаження велике ,ми працюємо з великою кількістю людей, призначаємо немалі допомоги і субсидії. а що далі... багато хто з нас би звільнився , але просто важко знайти іншу роботу.
Маряна
14.09.2016
Напрошується тільки один висновок - закрити всі районні управління і нехай громадяни їдуть здавати документи на допомогу до міністерства. Якщо для нас не має коштів для виплати нашої ж з/п - тоді для чого працювати?
Маряна
14.09.2016
От цікаво було б побачити як працівники міністерства працювали б з бабусями (люди різні бувають і до кожного потрібен свій підхід) або призначали субсидію в тій програмі що вони придумали, чи робили роботу за трьох а з/п ніякої
Інспектор.
14.09.2016
Ситуація цікава. На даний час ще неотримали повністю ЗП за липень.Коштів вистачає по 10 вересня. Потрібно закрити управління на 1-2 дні по всій Україні і кошти найдуться.
ххх
14.09.2016
давайте один раз не проплатимо виплату дитячих допог, мамочки такий гвалт піднімуть, що відразу знайдуть резурси для ЗП
точно ххх
29.09.2016
ага, а потім вас звинуватять у корупції! Скажуть скористалися бюджетними грошима??? як це зазвичай патякають одинокі (з татами у цивільному шлюбі) мами.
Маряна
14.09.2016
це гарна ідея, але ми за це можем "отримати на горіхи" ще більше, ніж просто усі не вийшли на роботу

Маряна
14.09.2016
я повністю згідна з тим, що нам потрібно щось робити, якось добиватися щоб нам повернули наші зароблені гроші.
люда
14.09.2016
УСЗН не отримані кошти за липень а вже середина вересня .

Ananiev_Od
15.09.2016
Порівнюємо:
«Не чекаючи будь-яких вказівок згори, це можна зробити вже сьогодні. Це реальний шлях, враховуючи те, що місцеві бюджети перевиконуються, як районні, так і обласні. У них є кошти понад те, що в них заплановано, які вони можуть направити на оплату праці державних службовців, у тому числі й працівникам управлінь соціального захисту населення», - резюмує Андрій Рева.
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249307498&cat_id=244277212

2. Державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов’язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/889-19
Вона Ananiev_Od
15.09.2016
Рева мабуть не в курсах, що в законі написано про те, хто такий держ.службовець.. І друге-цікаво чи є такі спонсори в місцевому бюджеті реально.)))))
Ірина
20.09.2016
Де ті люди що на Майдані скакали?Хто їх проплатив?Вдягти вишиванку-це ще не означає , що ти патріот.Патріот,коли ти робиш все,щоб твоя країна була багата,люди ситі,щасливі і впевнені в завтрашнем дні.Наші правителі нас тільки колотять, все время погіршують умови життя раді требованій МВФ.ЯКІ ВОНИ ПАТРІОТИ?Це геноцид свого народу.
Наталія
23.09.2016
Треба нашому Міністру соціальної політики законодавчі акти читати, а не пропонувати "химерні ідеї" як виплатити заборгованість.
Ната
26.09.2016
Ауууууууууууууууууууу!Коли ж нам(держслужбовцям) соцзахисту виділять кошти на з.плату??????????????
Да
03.10.2016
Вже жовтень! А ще не виплачена З/П за липень! За серпень і вересень теж не виплачено! Міністр не розуміє що він говорить!
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн