Чи має право роботодавець відмовити працівнику у припиненні трудових відносин за згодою сторін?

Пунктом 1 статті 36 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) передбачена підстава для припинення трудового договору за згодою сторін. Припинення трудових відносин за цією підставою можливо тільки у разі наявності згоди як працівника, так і роботодавця. Таким чином, роботодавець може не погодитися на припинення трудових відносин за цією підставою.


У разі, якщо працівник не бажає продовжувати трудові відносини, а роботодавець заперечує щодо їх припинення за згодою сторін, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні відповідно до частини першої статті 38 КЗпП України. 

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Коля
02.02.2017
Багато осіб непенсійного віку взагалі не мають ні зарплат, ні пенсій ,-- звільнені з роботи у зв"язку з "ліквідаціями" державних установ , тобто з ініціативи держави, по незалежним від працівників причинам позбавлені засобів існування, тому вимушені жити на утриманні своїх сімей.---------------------------- ----------------------------------------------------------------------------- Тобто, людина працювала і платила податки та раптом якісь посадовці вирішили , щоб ця людина не працювала і не платила податки ...
Наталія
28.03.2017
чи мають право залишатись на роботі (при скороченні в державній установі(пенсійний фонд)) працівники, які мають пенсію за віком(не державного службовця), при цьому маючи вислугу 20 років, та інваліди другої групи, а працівники які мають неповнолітніх дітей скорочені.



Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі