Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
4687 12
Друкувати
Обране

Чи може роботодавець наполягати на виплату заробітної плати працівникам через конкретно вказану банківську установу?

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 24 Закону України «Про оплату праці» виплата заробітної плати працівникам здійснюється за місцем роботи.


За особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця, як передбачено ч. 5 ст. 24 вищезазначеного Закону.

Вимогами ст. 25 Закону України «Про оплату праці» законодавством заборонено будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством.

З наведеного вище слідує, що рахунок та банківську установу вказує працівник, а не роботодавець, оскільки саме працівник є власником рахунку в банківській установі.

До того ж, відповідно до вимог ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Отже, виходячи з викладеного вище, роботодавці не мають законних підстав щодо примушування працівників отримувати заробітну плату в певній банківській установі.

Алла Уріщенко, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні.

 Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (12)
12345
18.09.2019
Конечно, вынуждать - нет, не могут, но могут "настоятельно порекомендовать" transparent_pxl.pngА вот бухгалтерам еще то "счастье" делать кучу платежек на разные банки для перечисления з/пл сотрудникам. Естественно проще когда все картсчета в одном банке.
Тетяна 12345
18.09.2019
А потом ещё и зачислить каждому на карточные счета в разные банки!... Три токена дважды (фин.з. и платёжки) казначейские, по два(минимум) токена на каждый банк. И чем тот бухгалтер занят целый день, неизвестно. Да, ещё часто качество связи на 1 по пятибальной шкале. Так что приходится настоятельно рекомендовать банк для получения зарплаты.
Ikar Тетяна
18.09.2019
навіщо окремий токен на кожен банк?
Тетяна Ikar
19.09.2019
за умовами договору про обслуговування в системі клієнт-банк. Це у вас в містах на кожному кроці відділення різноманітних банків та банкомати. А в селах та районах ще доводиться в ніжки кланятися банківським установам, бо найближчій банкомат за 80 км знаходиться, а банківське відділення, де можна оформити договір, відкрити картку зарплатну,соціальну - ще далі.
Юлия
18.09.2019
У нас зарплату получают в привате и укрсибе, а стипендию дети и в привате и в укрсибе и ощаде.
ААА
18.09.2019
А у нас 3 банки на 260 чоловік, і надбавки, і премії, і відпустки з лікарняними у кожного працівника свої)))) Оце щастя зарплату 2 рази на місяць видавати через казначейство! І таке щастя за оклад - 3150грн (2535,75 грн - чистими)!
12345
18.09.2019
Тетяна, Юлия, ААА - я Вам сочувствую! Такой шмат работы за здорово живешь иметь! Так хоть бы "спасибо" лишний раз кто сказал! У руководства одна мантра : "у вас же все компьютер считает...."
Карл
18.09.2019
Мне пожалуйста зарплату на офшорную карточку в Панаму перечислите, окей ?
Оля Карл
19.09.2019
transparent_pxl.png
Евгенийё
18.09.2019
А мы пользуемся услугой Зачисление на карты других банков в ПриватБанке. У нас основной проект с ПриватБанком, при этом есть люди на Привате, ПУМБе и УкрСибе.Мы разово добавили карты других Банков в Приват24 и теперь делаем только одну платёжку и только одну ведомость на Приват, а уже сам Приват зачисляет между другими Банками. И это бесплатно.
Александр Евгенийё
19.09.2019
Да только есть некоторые банки, на карты которых через приват 24 не получится кидать деньги, будет писать что банк произвел возврат денег.
Ekaterina
18.09.2019
А мы недавно начали зачислять через ПриватБанк одной ведомостью сразу во все банки и вообще нет проблем и быстро, жаль узнала об услуге недавно .
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться