Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.12.16
3700 2
Друкувати
Обране

Чи можна надати матеріальну допомогу на оздоровлення медичній сестрі лікарні, яка отримала компенсацію за невикористану відпустку при звільненні без використання відпустки?

Чи можна надати матеріальну допомогу на оздоровлення медичній сестрі лікарні, яка отримала компенсацію за невикористану відпустку при звільненні без використання відпустки?


Роз’яснення надає начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Ганна Масловська

Згiдно з положеннями постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.05.2011 № 524 «Питання оплати працi працiвникiв установ, закладiв та органiзацiй окремих галузей бюджетної сфери» з 1 сiчня 2012 року медичним i фармацевтичним працiвникам державних та комунальних закладiв (установ) виплачується допомога на оздоровлення в розмiрi, посадового окладу пiд час надання основної щорiчної вiдпустки. Згiдно зi ст. 10 Закону України «Про вiдпустки» щорiчнi основна та додатковi вiдпустки надаються працiвниковi з таким розрахунком, щоб вони були використанi, як правило, до закiнчення робочого року. За статтею 24 цього Закону в разi звiльнення працiвника йому виплачується грошова компенсацiя за всi не використанi ним днi щорiчної вiдпустки, а також додаткової вiдпустки працiвникам, якi мають дiтей.

Отже, якщо працiвник з якихось причин не скористався своїм правом на щорiчну вiдпустку за попереднiй рiк чи за кiлька попереднiх рокiв, вiн має право використати їх (частинами або разом), а в разi звiльнення (незалежно вiд пiдстав) йому має бути виплачено компенсацiю за всi невикористанi днi щорiчних вiдпусток.

Щодо допомоги на оздоровлення, то вона надається пiд час надання щорiчної вiдпустки i безпосередньо з нею пов'язана. Якщо працiвник не скористався своїм правом на щорiчну вiдпустку i пiд час звiльнення одержує компенсацiю за невикористану вiдпустку, допомога на оздоровлення не виплачується.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(2)
Коля
20.12.2016
Отже, при звільненні працівнику не дають використати відпустку, щоб не платити допомогу на оздоровлення?
123
28.12.2016
саме так, Коля.)))
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн