UA | RU

Чи можна надати матеріальну допомогу на оздоровлення медичній сестрі лікарні, яка отримала компенсацію за невикористану відпустку при звільненні без використання відпустки?

Чи можна надати матеріальну допомогу на оздоровлення медичній сестрі лікарні, яка отримала компенсацію за невикористану відпустку при звільненні без використання відпустки?

Роз’яснення надає начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Ганна Масловська

Згiдно з положеннями постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 11.05.2011 № 524 «Питання оплати працi працiвникiв установ, закладiв та органiзацiй окремих галузей бюджетної сфери» з 1 сiчня 2012 року медичним i фармацевтичним працiвникам державних та комунальних закладiв (установ) виплачується допомога на оздоровлення в розмiрi, посадового окладу пiд час надання основної щорiчної вiдпустки. Згiдно зi ст. 10 Закону України «Про вiдпустки» щорiчнi основна та додатковi вiдпустки надаються працiвниковi з таким розрахунком, щоб вони були використанi, як правило, до закiнчення робочого року. За статтею 24 цього Закону в разi звiльнення працiвника йому виплачується грошова компенсацiя за всi не використанi ним днi щорiчної вiдпустки, а також додаткової вiдпустки працiвникам, якi мають дiтей.

Отже, якщо працiвник з якихось причин не скористався своїм правом на щорiчну вiдпустку за попереднiй рiк чи за кiлька попереднiх рокiв, вiн має право використати їх (частинами або разом), а в разi звiльнення (незалежно вiд пiдстав) йому має бути виплачено компенсацiю за всi невикористанi днi щорiчних вiдпусток.

Щодо допомоги на оздоровлення, то вона надається пiд час надання щорiчної вiдпустки i безпосередньо з нею пов'язана. Якщо працiвник не скористався своїм правом на щорiчну вiдпустку i пiд час звiльнення одержує компенсацiю за невикористану вiдпустку, допомога на оздоровлення не виплачується.

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Коля
20.12.2016
Отже, при звільненні працівнику не дають використати відпустку, щоб не платити допомогу на оздоровлення?
123
28.12.2016
саме так, Коля.)))
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі