Чи можна перенести додаткову соціальну відпустку на дитину та чи має на неї право жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною?

Мінсоцполітики роз'яснило наступні питання щодо надання додаткової соціальної відпустки на дітей.


Чи можна перенести додаткову соціальну відпустку на дитину?

Додаткова відпустка, передбачена ст. 19 Закону про відпустки, не належить до виду щорічних відпусток і надається у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини.

Ця відпустка є оплачуваною і надається певній категорії осіб, зокрема, одиноким матерям і батькам, опікунам, жінкам, які виховують дітей-інвалідів або усиновили дитину тощо, з метою належного поєднання їх трудової діяльності з виконанням сімейних обов’язків.

Така відпустка надається в обов’язковому порядку за бажанням працівника.

Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпусткупрацівникам, які мають дітей.

Тому, якщо працівник з якихось причин не скористався цим правом і не використав цю відпустку за минулий рік або ж за кілька попередніх років, то він має право використати цю відпустку, а у разі звільнення (незалежно від підстав) йому має бути виплачена компенсація за всі не використані дні відпустки.

Також, на думку Мінсоцполітики, право на невикористану соціальну додаткову відпустку має жінка, дитина якої померла у році, в якому така жінка мала право на зазначену відпустку.

Водночас, у зв’язку з накопиченням деякими працівниками зазначених відпусток за декілька років, Мінсоцполітики розробило проект акта, яким врегульовується порядок надання додаткових соціальних відпусток з метою їх своєчасного та цільового використання. Згідно з законопроектом, у разі невикористання такої відпустки протягом певного календарного року працівники втрачатимуть право на її використання у наступному році та виплату грошової компенсації за таку відпустку при звільненні.

Крім того, Мінсоцполітики роз’яснило, що соціальна додаткова відпустка має бути перенесена на інший період або продовжена у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку, яка збіглася з використанням такої відпустки.

Чи має право на додаткову відпустку жінка, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною?

Мінсоцполітики наголосило, для отримання такої відпустки жінці недостатньо мати двох дітей віком до 15 років чи бути одинокою матір’ю тощо, вона ще повинна працювати (виконувати свої трудові обов’язки).

Оскільки відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку та додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, належать до виду соціальних відпусток, жінка, перебуваючи у соціальній відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (на підставі медичного висновку до досягнення 6-річного віку),не має права на соціальну відпустку, передбачену ст. 19 Закону про відпустки.

Право на вищезазначену відпустку у працівниці настане після фактичного виходу на роботу із згаданих відпусток.

 

Управління Держпраці у Хмельницькій області

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (34)
Вадим
16.11.2016
Брехня !!!!! Працювати означає перебувати у трудових відносинах, а не виконувати свої трудові обов’язки .В КзПП і в законі про відпустки прописано саме про перебування в трудових відносинах . Соціальні відпустки надаються не залежно від відпрацьованого часу, а саме по факту наявності підстави на таку відпустку. Нехай управління праці покаже в якому нормативному документі вони вичитали, що перебування у відпустці по догляду,вагітності та пологах виключається із періоду, що дає право на додаткову відпустку на дітей.. Звісно перебуваючи у відпустці по догляду жінка не може взяти ще і додаткову соціальну відпустку, але вона може скористатися нею одразу після виходу на роботу, в тому числі і за роки ,які вона повністю перебувала по догляду за дитиною.
Вадим
16.11.2016
У мене була аналогічна ситуація, бухгалтер освіти не хотів нараховувати моїй жінці додаткову відпустку на 2 дітей за роки перебування у відпустці по догляду, посилаючись на лист Мінсоцу. Я звернувся до юриста профспілки освіти і той надав мені офіційну відповідь, оскільки в законі про відпустку і в КзПП не прописано про те що дані роки виключаються , соціальні відпустки надаються незалежно від відпрацьованого часу і навіть перебуваючи по догляду жніка продовжує перебувати у трудових відносинах ,вона має право отримати додаткову відпустку навіть за роки коли вона фактично не виконували свої трудові обов"язки. І головне листи Мінсоцу та інші усні розяснення не є нормативними документами .
Євген Вадим
16.11.2016
Ви не праві! Є жінки які по догляду перебувають 12 років (народжують в період відпускти по догляду), так хочете щоб вона вийшла на роботу і ще 180 днів відпустки мала???
Вадим Євген
16.11.2016
Дайте посилання на законодавчий документ. Де конкретно визначено ,що ці періоди трудових відносин виключаються, крім "листових" домислів Мінсоцу . Наскільки я розумію, то "працює" означає перебуває у трудових відносини і юристи також зі мною погоджуються, навіть коли у нас вихідний,відпустка, лікарняний ми все одно продовжуємо працювати на свого роботодавця.
оксана Вадим
16.11.2016
Скорее всего Вам попались слабые юристы с отдела образования. Если дело дошло бы до суда, то Вы бы поиграли.
Вадим оксана
16.11.2016
Аргументуйте свою точку зору із посиланням на конкретні законодавчі документи
Євген Вадим
16.11.2016
Нам не потрібно нічого аргументувати! Адже ви опираєтесь на статті ЗУ про відпустки котрі регламентують порядок надання щорічних відпусток, а не соціальних!! Стаття 19 ЗУ про відпустки читайте!! Жінці яка ПРАЦЮЄ, уважно читайте ЯКА ПРАЦЮЄ, ще раз написати??? Не перебуває в трудових відносинах, а ЯКА ПРАЦЮЄ!!!!!!!!!!!!!!!!
Вадим Євген
16.11.2016
Наведіть законодавчо обгрунтоване значення терміну "працює". Де вказано, що працює -означає безпосереднє виконання свої трудових обовязків, як це трактує Мінсоц.
Вадим оксана
16.11.2016
Шановні, я взагалі дивуюсь вашому "жлобству". Депутат-мільйонер з купою закордонних маєтків та квартир отримує компенсацію на житло бо немає де жити у столиці, а також допомогу на оздоровлення та зарплату навіть якщо не ходить на роботу і це все правомірно та законно.Зате у жінок з дітьми відбирають навіть цю додаткову , копійчану відпустку, бо так вирішив якийсь "поц" з Мінсоцу. Крім того ці "поці" самі чудово розуміють, що їх "умозаключєнія" протизаконні і тому викладають їх у формі нікчемних листів,типу рекомендація від якої можна в будь який час відхреститися.

бух
16.11.2016
На сторінці у Нефьодова бачила гарний коментар, що у бритів в законі написано, що закон завжди мусить трактуватись з точки зору здорового глузду та насущності.
Оля
16.11.2016
ми продовжуємо "перебувати в трудових відносинах", а не працювати

а юристи кажуть багато чого....
Вадим Оля
16.11.2016
Наведіть законодавчо обгрунтоване визначення терміну "працює". У якому законі прописано відмінність між працівником який працює і який перебуває у трудових відносинах.
Оля
16.11.2016
Ви коли отримуєте зарплату за роботу (а не перебування в трудових відносинах) - цю різницю розумієте?
Вадим Оля
16.11.2016
Не перекручуйте, із зарплатою все чітко визначено , платиться за виконану працівником роботу .Із щорічною і додатковою відпусткою теж чітко розписано, що враховується , а що ні . Покажіть де написано який час враховується на додаткові соціальні відпустки, а який ні.
Оля
16.11.2016
если нет - требуйте зарплату за период декрета - ви же работаете
Оля
16.11.2016
По поводу жлобства. .если кто-то нарушает закон или ворует, єто не повод им уподоблятся..
Вадим
16.11.2016
Шановні, мене цікавить не ваша думка з приводу тлумачення терміну "працює", а законодавчо закріплення поняття, що дійсно "працює" означає виконує свої посадові обовязки , а не щось інще. А також де , у якому законі, кодексі, наказі, постанові , будь якому оф. зареєстрованому документі вказано, що жінка перебуваючи у відпустці по догляду не має права на додаткову соц. відпустку. У себе на городі ми також працюємо, але відпусток за це точно не дають..
Оля
16.11.2016
сложно спорить с человеком, которій на черное говорит белое... путая трата времени. Всего хорошего
Вадим Оля
16.11.2016
Спорити можна стосовно футболу,кіно, театру,політики.А в законодавсті є тільки чітка аргументація з посиланням на конкретні пункти нормативних документів. Скажіть, чому Мінсоц викладає свої антисоціальні розяснення лише у вигляді листів чи усних рекомендацій, чому для роз"яснення спірних моментів не видати постанову, чи наказ . Напевно, вони самі чудово розуміють який брєд пишуть і тому подають його під виглядом нікчемного з юридичної точки зору листа, щоб уникнути відповідальності.
Вадим
16.11.2016
Лист Мінсоцу від 14.04.2008 р. N 235/0/15-08/13 "Роз'яснення щодо застосування статті 19 Закону України "Про відпустки" (додаткові відпустки працівникам, які мають дітей)" Оскільки зазначена відпустка є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних, то вона може надаватися в будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини - до чи після;.
Згідно академічного тлумачного словника "незалежно від",— уживається при позначенні предметів, явищ, понять, які не беруться до уваги при розгортанні дії.Так що ж виходить, у одному листі Мінсоц говорить що відпрацьований час не береться до уваги а в іншому право надання відпуски привязують до його наявності .


Євген Вадим
16.11.2016
Ідіть до суду, ми вам тут нічого не докажемо! Не бачу сенсу сперечатися! Коли виграєте суд, то поділіться будь ласка його рішенням, я з задоволенням опублікую його в новинах на сайті!
Вадим Євген
16.11.2016
Навіщо? У мене є оф. відповідь від обкому профспілки працівників освіти, лист від територіально управління юстиції стосовно "легітимності" листів Мінсоцу і бухгалтер освіти вирішив не ризикувати, щоб крім оплати "законної" відпустки щей не компенсувати моральну шкоду із своєї кишені, тому нарахував відпустку за всі роки.
А тим жінкам які не мають можливості чи сил і боротися за свою законну додаткову відпустку, пропоную скористатися правом на свій розсуд неодноразово переривати відпустку по догляду, а потім знову її оформляти.Отже виходите на 1 день на роботу,а з слідуючого пишите заяву на додаткову соц.відпустку, а потім знову йдете у відпустку по догляду .Таким чином "маразматичні" вимоги Мінсоцу будуть виконані і ви отримаєте лишню копійку.
meri Вадим
17.11.2016
по ходу, через таких і стали переписувати-уточнювати закони, от і дійшли до безглуздя.
Вадим meri
17.11.2016
Добиватися свого ви називаєте безглуздям ???? Нехай пишуть прості і зрозумілі закони, а не "дишло" яке можна крутити в різні сторони. До речі, а ви знаєте, що усі хто служив у армії або працював в міліції мають педагогічний стаж, навіть якщо вони ніколи не працювали пед.працівниками і не мають освіти, але згідно Порядку №78 ці рокий йдуть їм у педагогічний стаж. Вам це не здається безглуздям ????
meri Вадим
17.11.2016
от вам і трактовка.........це якщо пед.працівник пішов служить, тоді йому цей період зараховується в спец.(пед.)стаж
Вадим meri
17.11.2016
Читайте уважно. В порядку немає ніяких "якщо ", а чітко написано ," До стажу педагогічної роботи зараховується час перебування громадян України на військовій службі" і один наш колишній працівник легко довів це у суді .
meri Вадим
17.11.2016
саме так - читайте уважно назву самого Порядку. А щодо фін.інспектора - то, скоріш за все, вам була дана усна відповідь. І сам(а) інспектор був схильний з думкою Вери ))))
Вадим meri
17.11.2016
До чого назва порядку, якщо в самому порядку не прописано, що перед проходженням військової служби працівник повинен був працювати вчителем. І саме на цій підставі суд зобов"язав школу зарахувати до стажу працівника час служби і зробити перерахунок доплати за вислугу.
Однозначно, що фін.інспектори завжди на боці "думок", які зменшують видатки з бюджету, але він також не зміг аргументувати цю позицію з точки зору чинного законодавства тому і вимушений був погодитися : термін "працює" не має чіткого законодачового визначення, а оскільки виплата соціального характеру то потрібно платити її при наявності визначених законом підстав , не беручи до уваги скільки дана особа фактично працювала.
Вера Вадим
17.11.2016
Этот Вадим явно не бухгалтер и не юрист, а любитель потрепать нервы и подоказывать свою правоту, даже если дело касается копеек. Думаю бухгалтер решила, что лучше при проверке Фин.инспекции заплатить штрафы и возмещение в бюджет, чем глушить корвалол и восстанавливать нервную систему после общения с Вадимом(((. П.С. Я мама двоих детей, и хоть мне это и выгодно, но мне в голову не приходило так трактовать слово "працює"...
Вадим Вера
17.11.2016
Співчуваю вам, але потрібно боротися за свої права. Те що приходить вам в голову мене не цікавить, а лише законодавчо визначене і обгрунтоване слово "працює". Працювати можна на городі, в хаті , але за це відпустку точно не дають, лише за перебування у трудових відносинах.
До речі з я також спілкувався з працівниками фін.інспекції і вони також визнали мою правоту та недосконалість даного пункту закону, що дозволяє трактувати його по різному.
Вера Вадим
17.11.2016
Ваш бы напор... да в нужное русло... Цены бы вам не было). Есть столько законов, которые недоскональны, дают инспекторам волю трактовать их на свое усмотрение... И в основном ущемленными остаются бухгалтера. Вы бы почитали статью о штрафах за все... А контролеры действительно устно соглашаются с недоскональностью законов, сочувствуют и кивают головами, но в акте фиксируют факт нарушения и налагают штрафы. А Вы захаживайте на наш форум, интересно знать мнение "не бухгалтера".
Вадим Вера
17.11.2016
Шановна, я уже 13 років працюю бухгалтером в бюджетній сфері і чудово знаю цю кухню. Свій перший штраф я заробив за те , що в довідку про доходи для обчислення середньої зарплати працівнику який був головою виборчої дільниці включив індексацію,Потім була перевірка довідок прокуратурою і прокурор авторитетно заявив, що в доходи потрібно було включати тільки виплати передбачені постановою №100,а індексація там не прописана.І хоча я також посилався на листи,розяснення того ж мінсоці, прокурору було байдуже, повино бути так як пише постанова.
Віталій
18.11.2016
за своєю совковістю ми не набули почуття гідності у відстоюванні своїх же прав, а оточуючих, які мають бажання підвестися, готові розтоптати з точки зору "здорового" глузду
Таня
20.11.2016
Действительно ,господа бухгалтеры, а в чем собственно Вадим не прав ? В том , что отстаивает свои интересы,трактует немного по дебильному написанные законы в свою пользу или в том, что высказывает сомнение в правильности разьяснения какого то хряка из министерства.Потому мы и живем так хреново, что не умеет отстаивать свои законные права.Вот и в данном случае, в каком то левом письме , адресованном непонятно кому, какой то чинуша решил , что "не отпуск положено" , потому что это " випливає із норми статті 19 Закону". Думаю, что вы знаете, что так же всегда выплывает и никогда не тонет и "это" весьма сродни с письмами министерства антисоциальной политики. Но зато у "правильных" бухгалтеров теперь есть повод отфутболить своих сотрудниц и лишить их законных льгот. Так же проще.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі