Чи можна тимчасово призначити працівника виконуючим обов'язки по вакантній посаді?

Мін'юст в листі від 17.07.2014 р. № 108-78-0-26-14/10.3 торкнувся питання щодо правового регулювання призначення працівника виконуючим обов'язки за вакантною посадою.


В листі нагадується, що згідно з п. 1 роз'яснення Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати та Секретаріату Всесоюзної Центральної Ради Професійних Спілок від 29.12.1965 р. № 30/39 «Про порядок оплати тимчасового заступника», зокрема, тимчасовим заступництвом вважається виконання службових обов'язків за посадою тимчасово відсутнього працівника, коли це викликано виробничою необхідністю. Тимчасове виконання обов'язків за посадою відсутнього працівника покладається на іншого працівника наказом (розпорядженням) підприємства, установи чи організації.

Згідно з п. 2 вказаного роз'яснення призначення працівника виконуючим обов'язки за вакантною посадою не допускається. Зазначене можливо лише за посадою, призначення на яку проводиться вищим органом управління.

Мін'юст також зазначив, що на сьогодні у чинному трудовому законодавстві відсутня пряма заборона стосовно тимчасового призначення працівника виконуючим обов'язки по вакантній посаді.

 Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі