Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.07.22
24537 27
Друкувати
Обране

Депутати 19 липня підвищили собі зарплати та встановили надбавки

Верховна Рада 19 липня ухвалила постанову про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів: вони зможуть отримувати надбавки з Держбюджету.

19 липня народні депутати проголосували за покращення свого фінансового забезпечення. Зокрема, за рахунок надходжень до бюджету від міжнародної допомоги їм виплачуватимуть надбавки. Але про все по порядку.

Як раніше писала «Судово-юридична газета», 9 липня Верховна Рада прийняла зміни до Держбюджету на 2022 рік (законопроект 7523). Цим законом збільшено загальні видатки з державного бюджету на 80,9 млрд грн на різні соціальні потреби.

Витрати збільшено за рахунок надходжень від іншої допомоги, наданої Європейським Союзом, внутрішніх та зовнішніх позик. При цьому передбачається збільшення граничного обсягу дефіциту державного бюджету та граничного обсягу державного боргу.

Однак тепер ці кошти планують направити не лише на соціалку.

Так, у Верховній Раді 18 липня було зареєстровано проект Постанови 7561 про внесення змін до Постанови Верховної Ради «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України».

Авторами проекту виступають спікер Ради Руслан Стефанчук, перший віце-спікер Олександр Корнієнко, віце-спікер Олена Кондратюк, глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, а також депутати різних фракцій: Ірина Геращенко, Сергій Соболєв, Юлія Клименко тощо.

Відповідно до логіки цього проекту, з коштів Державного бюджету, які відповідно до нещодавно внесених змін надійдуть до Держбюджту, у т. ч. від міжнародної допомоги, народним депутатам дозволяється фінансувати надбавки.

19 липня Рада ухвалила цю постанову (за - 308).

Як пишуть автори у пояснювальній записці, «проектом Постанови пропонується установити, що кошти, передбачені Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 9 липня 2022 року № 2385-ІХ, можуть спрямовуватися на здійснення виплат, встановлених пунктом 2 Постанови Верховної Ради України «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України» від 7 грудня 20217 року № 2240-VIII.

Тобто, ці кошти можуть спрямовуватися на виплату надбавок народному депутату у розмірі, встановленому для членів Уряду.

Адже згаданим пунктом 2 встановлено, що «у межах видатків на оплату праці, затверджених законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за рішеннями комітетів, до предмета відання яких належать питання регламенту і бюджету, народному депутату України здійснюються Апаратом Верховної Ради України надбавки до посадового окладу в розмірі, встановленому для членів Кабінету Міністрів України».

По-друге, проектом Постанови пропонується встановити розмір посадового окладу для народних депутатів України, які тимчасово не входять до складу комітетів Верховної Ради України.

Таким чином, ті депутати, які не входять до складу жодного комітету, також будуть отримувати 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Цікаво, що це вже друга спроба встановити надбавки для депутатів.

Перша спроба була зроблена напередодні війни.

Так, 17 лютого Верховна Рада без обговорення ухвалила постанову 7062 про виплату депутатам «другої зарплати» під назвою «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про статус народного депутата України».

Постанову було ухвалено на виконання прийнятого парламентом 15 лютого за скороченою процедурою закону (законопроект 7002), який стосується зарплати нардепів. Однак його так і не підписав Президент Володимир Зеленський. Тож, і постанова про «другу зарплату» залишалася нереалізованою.

Що стосується бажаних надбавок, то йдеться, вочевидь, про інтенсивність праці, яка може сягати 100 відсотків посадового окладу. Тобто, для депутата це буде «друга зарплата».

Самі члени Кабміну зараз її не отримують.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2022 р. №406 встановлено, що «до окремого рішення Кабінету Міністрів України, але не раніше 1 січня 2024 р., Прем’єр-міністру України, Першому віце-прем’єр-міністру України, віце-прем’єр-міністру України, міністрам, їх першим заступникам, заступникам, Голові та членам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій надбавка за інтенсивність праці, передбачена абзацом третім цього пункту, не виплачується. Зазначені обмеження не поширюються на посадових осіб, які за умовами оплати праці прирівнюються до членів Кабінету Міністрів України відповідно до закону».

Отже, якщо наразі оклад звичайного депутата за постановою від 7 грудня 2017 року № 2240-VIII становить 24 810 грн, то у разі ухвалення постанови, про яку йдеться у даній статті, він зможе сягати з надбавкою 49620 грн.

Автор: Наталя Мамченко

Джерело:
Судово-юридична газета
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
27
Ірина
20.07.2022
Мінімалку немає з чого платити, людей відправляємо в простій, за те депутатам кошти на підівищення є.
Олена
20.07.2022
Какие же они все-таки сволочи!!! Только про свои кошельки и так набитые донельзя думают!!! Зато ура-патриотические лозунги орать - хлебом не корми. СВИНОТА!!!!
Иванна
20.07.2022
Все правильно, им важнее, а народ и так проживет на минимальную зарплату с астрономическими ценами и тарифами на коммунальные услуги. Родители себе отказывают, экономят, чтобы выучить и вырастить детей. А депутатам необходима зарплата в 50 и более тысяч, еще плюс доход от бизнеса есть.
Оленка
20.07.2022
Діти збирають на бронежилети, зарядки- іграшки свої продають, булочки печуть, а ці жирують.... їм ще мало... посадити на мінімалку і конфіскувати майно і на кожного сбу... харі вже в екран не влазять :(
Ольга Оленка
25.07.2022
Я без сожаления розстреляла бы их всех. Я из своей пенсии стараюсь перечислить ЗСУ хоть немного, а этим .....рям мало, по автомату им и на передовую, пусть не злят людей, и не протирают свои штаны даром.
Юля
20.07.2022
Коли ви суки наїстетеся.Скопати 1гектар лісу посадкового 400 грн. та ще вирахують 20 відсотків дяді ФОПу.Від дітей суки позабирали на харчування.А аборти заборонили.Да вас собак на фронт і ваших дітей та братів воюйте та заробляйте але ж ви і від солдат забрали теж зарплату да свої свинячі рила не на їсте.Злодюги погані.Закінчиться війна прийдуть наші хлопці то буде добряча зачистка та ще люди піднімуться.
Анна
20.07.2022
Міжнародний валютний фонд виділяє Україні допомогу в період війни, Українці збираються на бронежилети, безпілотники та байрактари, а ці свині підвищують свою зарплату та премії, збільшуючи дефіцит бюджету та зовнішній борг країни. Які вони народні депутати і як можна підписати цей Закон? На передову їх усіх разом із спікером, нехай повоюють наші "патріоти"
СтефаНа Анна
20.07.2022
Ні, на передову до наших хлопців цю мерзоту не можна відправляти, бо обгидяться і втечуть, ще за них неси відповідальність. А окопи рити та завали розбирати - для них саме те
Ірина
20.07.2022
На сайті Петиції президенту: https://petition.president.gov.ua/petition/143976 зараз триває збір підписів, щоб усім депутатам встановити ЗП на рівні мінімального окладу. В пошуку за номером:№22/143976. Заходьте, голосуйте!!!
ОсвітаТака Ірина
20.07.2022
Ці петицію до лампочки! Жодної із петицій, які дійсно були б корисні не було реалізовано!
Ірина ОсвітаТака
20.07.2022
Я теж мало в це вірю. Але проголосувала. Думаю це краще, аніж сидіти склавши руки.
Тетяна
20.07.2022
Негiдники!!! Коли народ без роботи, Або на 6500 ЗП, а в краiнi вiйна - вони все не нажеруться!!!
Цікаво
21.07.2022
Цікаво, собі піднімають, а в інших забирають.
Александра
22.07.2022
Я в шоке…..30000 им мало,так они не только эти деньги имеют,а схемы,а бизнеса на кумовей…..Очень обидно,что такую богатую,красивую страну где был Крым,Карпаты(живи и радуйся)распродали,попользовались и выкинули и народ впридачу
Лара
22.07.2022
Коли вони вже нажруться? Людям по 2000 грн. платять, і то не всім, а собі в два рази піднімають надбавки. Маю надію, що Зеленський цю галімат'ю не підпише.
Тамара
23.07.2022
Дуже цікава позиція. Нашим обранцям не соромно отримувати такі надбавки у військовий час. Вчителі на простої, скорочення робочих місць, а наші народні мужі в цей час голосують за надбавки до своїх заробітних плат.
Петро
24.07.2022
Я думаю що цей парламент пора розганяти, він нам не потрібний.
Володимир
24.07.2022
Цей парламент не пора розганяти, його пора розстріляти.
Валерій
24.07.2022
невже президент підпише цю херню? тоді він знову загубить пошану в моєму лиці. як це було до початку війни
валентина
24.07.2022
гидоти ганьблять Україну перед світовою спільнотою.
Я за розстріл без суда і слідства.
Моя сестра пропонує матеріальну допомогу хмельничанину Стефанчуку як земляку зі своєї пенсії 3480грн.
ольга
25.07.2022
ЯК ПІДНЯЛАСЯ РУКА НАТИСНУТИ КНОПКУ ? Ця новина ще страшніша ніж початок війни
На що їм не хватає? Не всі губи та груди надули чи на Багами відкладають.Скотиняки
Олена
25.07.2022
Соромно, ще раз соромно! Як виділити гроші на культуру то немає, а як собі одностайно! То ви курви в стайню і йдіть, мордяки ненажерливі!
Євгеній
26.07.2022
У ВОЇНІВ-ЗАХИСНИКІВ забирати, а собі добавляти. Українці, чи потрібні нам такі депутати?
Це проста жах. Де ж тоді правда і сила святая, пане Президент.
суворова лідія
26.07.2022
ми пенсіонери теж не отримали ніякої допомоги від міждународної допомоги,Проживаю в Дніпропетровській області. Посоромтеся депутати, вас дуже багато, проголосуйте краще про зменшення кількості депутатів
Наталя
27.07.2022
Думаю, що з цього роя, не получиться ні ...! Підписуйтесь, не підписуйтесь - один хрін!
Не вірю жодному слову і президенту теж. За всі роки незалежності державу розтащили, обікрали, опустошили, довели до війни...
Хоча б одного когось посадили? Звичайно, ні. І не посадять.Добираються до кормушки і про всі обіцянки забувають....
Вихід один: піднятися народу і розігнати всіх, або вигнати за межі держави цих сраних патріотів..!
ХхХ
27.07.2022
Хрін їм а не доплати
Ксенія
20.08.2022
Петиція має бути складена, з правової точки зору, як вимога народу, щодо зміни закону про нарахування окладів депутатам, а не про те щоб встановити мінімалку.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі