Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
13173 3
Друкувати
Обране

Держпраці звертає увагу роботодавців на найбільш поширені випадки порушення законодавства про працю

В рамках забезпечення об’єкта відвідування та його працівників інформацією та консультаціями щодо найбільш ефективних способів дотримання законодавства про працю Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.17 № 295 (далі – Порядок), з метою запобігання надмірного тиску на суб’єктів господарювання за рахунок можливих фінансових санкцій при здійсненні інспекційного відвідування, Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області (далі – ГУ Держпраці) звертає увагу роботодавців на найбільш поширені випадки порушення законодавства про працю.


Серед порушень законодавства про працю, виходячи  з практики проведення  інспекційних відвідувань, не останнє місце займають порушення мінімальних державних гарантій в оплаті праці. 

ГУ Держпраці зосереджує увагу суб’єктів господарювання на визначенні поняття державних мінімальних гарантій в оплаті праці та відповідальності за їх порушення. 

Слід перш за все наголосити, що  мінімальними державними гарантіями в оплаті праці є не лише мінімальна заробітна плата, але й норми і гарантії в оплаті праці, які передбачені частиною 1 статті 12 Закону України «Про оплату праці», а саме:

1) норми оплати праці за роботу в надурочний час; у святкові, неробочі та вихідні дні; у нічний час; за час простою, який мав місце не з вини працівника; при виготовленні продукції, що виявилася браком не з вини працівника; працівників молодше вісімнадцяти років, при скороченій тривалості їх щоденної роботи тощо.

2) гарантії в оплаті праці для працівників – оплата щорічних відпусток; за час виконання державних обов’язків; для тих, які направляються для підвищення кваліфікації, на обстеження в медичний заклад; для переведених за станом здоров’я на легшу нижче оплачувану роботу; переведених тимчасово на іншу роботу у зв’язку з виробничою необхідністю; для вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, переведених на легшу роботу; при різних формах виробничого навчання, перекваліфікації або навчання інших спеціальностей; для донорів, тощо.

3) гарантії та компенсації працівникам в разі переїзду на роботу до іншої місцевості, службових відряджень, роботи у польових умовах тощо.

Відповідно до Закону України «Про оплату праці», при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Окрему увагу суб’єктів господарювання звертаємо на необхідності нарахування та виплати індексації заробітної плати, яка також є державною мінімальною гарантією в оплаті праці та підлягає обов’язковому проведенню у встановленому законодавством порядку.

Закликаємо роботодавців неухильно дотримуватися вимог законодавства про оплату праці в частині виплати заробітної плати не нижче мінімального встановленого розміру.

За недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці передбачено застосування щодо суб’єкта господарювання штрафної санкції у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, наразі ця сума складає 41 730 грн.(!) і це, зауважте, за кожного працівника щодо якого скоєно порушення! 

Чи не занадто дороге «задоволення» не зважати на необхідності проведення індексації ?!

ГУ Держпраці закликає роботодавців переглянути всі складові нарахування заробітної плати працівникам своїм підприємств, здійснити у разі необхідності відповідні донарахування працівникам з метою упередження штрафів за порушення державних мінімальних гарантій в оплаті праці, оскільки якщо вищезазначені порушення виявить інспектор праці під час інспекційного відвідування, а роботодавець їх виправить, заходи щодо притягнення до відповідальності за такі порушення будуть вжиті незалежно від факту їх усунення в ході інспекційного відвідування чи після нього у відповідності до вимог п. 29 вищезазначеного Порядку.

ГУ Держпраці додатково наголошує, що з метою недопущення порушень трудового законодавства, інспекторами праці щомісячно здійснюються відвідування інформаційного характеру,  під час яких роботодавців та працівників інформують  про найбільш ефективні  способи дотримання законодавства про працю.

Підводячи підсумок, вкотре наголошуємо суб’єктам господарювання на тому, що упередження порушень, їх виправлення та дотримання законодавства  про працю – є запорукою успіху підприємства.

Бажаємо всім роботодавцям порозуміння з Держпрацею шляхом вдосконалення власних знань, та, як наслідок, недопущення порушень законодавства про працю!Ірина БІЛАНИНЕЦЬ
Заступник начальника відділу з питань 
додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість,
працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
Тетяна
14.05.2019
Людина працює на погодинній тарифній ставці 8 годин а нелілю 5 днфв на тиждень! При повному відпрацьованому місяці заробітна плата склалає менше 4173 бо підприємство доплачуж не до мінімалки, а до мінімальноі тарифноі ставки /якщо в місяці 20 робочих днів то при дотягуванні до мінімальноі тарифноі ставки виходить менше ніж 4173/ наскільки це правильно?
EVGENIY Тетяна
14.05.2019
https://buhgalter.com.ua/articles/trudovi-vidnosini/pidsumovaniy-oblik-robochogo-chasu-viznachayemo-doplatu-do-mzp/
АНАТОЛІЙ
17.05.2019
ТЕ ЩО ВИ ПИШЕТЕ ВСЕ ВІРНО, АЛЕ У НАС В УКРАЇНІ НЕ ВИКОНУЄТЬСЯ ЗАКОН, Я ВЖЕ РІК СУДЮСЯ ІЗ ТОВ ПОЛТАВАМОЛПРОД, МЕНІ НЕ ВИПЛАЧУВАЛИ ЗАРПЛАТУ НА ПРОТЯЗІ РОКУ, І ЩО??? Я УЖЕ НЕ ВІРЮ ЩО ОТРИМАЮ СВОЮ ЗАРПЛАТУ, ТОМУ ЩО У НАС ВСЕ ПРОТИ ТРУДЯГ, СУД Я ВИГРАВ, АЛЕ ВСЕ ІДЕ ПО КОЛУ І КІНЦЯ НЕ ВИДНО, ТРЕБА ЩОБ ЗАКОН БУВ ДЛЯ ВСИХ!!!! КОРУПЦІЯ І БАРДАК В УКРАЇНІ!!!!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд