Інформація по темі "" | Публікації по тегу
19.06.17
16442 7
Друкувати
Обране

Деякі нюанси надання соціальних відпусток

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Оксана Колпак провела семінар у товаристві з обмеженою відповідальністю «Єврощебінь» на тему надання додаткових соціальних відпусток .

 Під час проведення превентивного заходу увага працівників була зосереджена на тому, що додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад тривалість щорічної відпустки, передбаченої статтями 6, 7 і 8 Закону України «Про відпустки», а також понад тривалість щорічних відпусток, встановлених іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному статтею 11 цього Закону.

Оскільки зазначена відпустка є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних, то вона може надаватися у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу і дати народження дитини — до чи після.

У разі, коли працівник, який має право на соціальну відпустку, з якихось причин не скористався цим правом у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, він має право використати цю відпустку, і в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпусток, як це передбачено ст.24 Закону України «Про відпустки». Законодавством не передбачено строку давності, після якого втрачається право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей.

Право на додаткову соціальну відпустку залежить від віку дитини. Статтею 19 Закону України «Про відпустки» визначено вік дітей лише для такої категорії, як «жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років». Вік дитини-інваліда, усиновленої дитини, дитини під опікою, дитини одинокої матері (батька) цим Законом не встановлено, тому слід керуватися загальними нормами законодавства.

Жінка, яка працює і має дитину-інваліда; усиновлену дитину; одинока мати, яка виховує дитину без батька; батько, який виховує дитину без матері, мають право на цю відпустку до досягнення дитиною повноліття.

Згідно з частиною другою ст.19 Закону України «Про відпустки» за наявності кількох підстав для надання додаткової соціальної відпустки її загальнатривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Так, наприклад, одинока мати, в якої дитина є інвалідом, має право на таку відпустку за двома підставами (17 календарних днів). Якщо одинока мати виховує здорову дитину (мається на увазі не дитину-інваліда), соціальна відпустка надається за однією підставою (10 календарних днів).

У разі, коли одинока мати виховує двох дітей віком до 15 років, така відпустка надається за двома підставами: жінка, яка має двох дітей віком до 15 років, та одинока мати.

Жінка, яка має усиновлену дитину і одночасно є одинокою матір’ю (вдовою), користується правом на таку відпустку за двома підставами (17 календарних днів).

kirtu.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
7
Людмила
20.06.2017
объясните пожалуйста, что значит: не рабочие и праздничные дни не учитываются, при оформлении дополнительного социального отпуска? Т.е. отпуск продлевается на количество праздничных дней, которые выпали в этот отпуск, но не оплачивается? или при оформлении строго отсчитать 10к. дней, если по двум основаниям, то 17к.д. и не смотря на то что выпадают праздничные дни, не учитывать их, т.е. не продлевать отпуск на это количество праздничных дней?
Елена
20.06.2017
Меня тоже очень интересует ответ на вопрос отом, что означает"без учета праздничных и нерабочих дней"
Татьяна Елена
21.06.2017
Это значит, что такой отпуск продлевается на количество праздничных и нерабочих дней, припадающих на отпуск, но такие праздничные и нерабочие дни не оплачиваются .
Андрій
25.06.2017
Чи має право інвалід 1гр дитинства на таку відпустку? Дякую
Людмила Андрій
26.06.2017
Нет Андрей, это отпуск для родителя. Для вас, только Ваш очередной отпуск продлен до 30 дней, если не ошибаюсь, посмотрите закон Закону України «Про відпустки»
таня
27.07.2017
подскажите!!! моему сыну в феврале 2017года выполнилось 16лет, а дочке 4 года,соц.отпуск я не отдыхала, могу ли я взять 17 дней отдыха? работаю 1,5года и отпуск соц. не брала ранее!
Алекс
04.08.2017
Виникло таке питання. Працівниця розлучилась в 2015 році. Ні в 2015, ні в 2016 році вона не надавала ніяких документів для додаткової відпустки, а в цьому році надала. За яких період ми повині дати відпустку, тільки за 2017. Чи і за попередні
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі