UA | RU

Додаткова відпустка вчителям інформатики

Яку доплату чи додаткову відпустку встановлюють вчителям інформатики, робота яких у комп’ютерних класах відноситься до переліку робіт і професій із несприятливими умовами праці?

Відповідає головний державний інспектор сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області Світлана Нагорна.

Розглянемо дане питання частинами.

Відповідно до додатку 9 «Порядок додаткової оплати за несприятливі умови праці в установах і організаціях системи освіти» наказу Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 № 102 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» доплати за несприятливі умови праці встановлюються виключно за результатами атестації робочих місць.

Атестація робочого місця за умовами праці проводиться згідно з Порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 та згідно з Методичними рекомендаціями для проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою № 41 від 01.09.1992. При проведенні атестації встановимо оцінку всіх шкідливих факторів, які впливають на здоров’я працівників в процесі діяльності.

Що стосується додаткової відпустки.

Відповідно до позиції 58 розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» підрозділу «Інші види виробництв» Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290, працівникам надається щорічна додаткова відпустка тривалістю до 4 календарних днів.
Додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно до фактично відпрацьованого часу.

У розрахунок часу, що дає право працівникові на таку відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менш як половину тривалості робочого дня.

При цьому не потрібно забувати, що загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів.

Управління Держпраці у Рівненській області 

 

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі