Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.06.23
2134 0
Друкувати
Обране

Доплата за нічну роботу у період воєнного стану

Чи може роботодавець не оплачувати працівникові роботу у нічний час в підвищеному розмірі, якщо роботодавець вирішив зупинити на час дії воєнного стану відповідний пункт колективного договору?

Ні, не можна.

Відповідно до пункту 1 статті 11 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ (зі змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX встановлено, що на період воєнного стану дія окремих положень колективного договору може бути зупинена за ініціативою роботодавця.

При цьому, ст. 108 КЗпП встановлено, що робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

Враховуючи вищевикладене, навіть в разі зупинення на час дії воєнного стану пункту Колективного договору, що встановлює підвищений розмір оплати за роботу у нічний час, необхідно дотриматись вимог статті 108 КЗпП України, а саме: обов’язок роботодавця оплати нічний час роботи у підвищеному розмірі в розмірі не нижче 20 % тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи.

Центральний регіон інспекційної діяльності у Дніпропетровській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі