Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.05.19
42943 10
Друкувати
Обране

Доплата за роботу в інклюзивних класах: роз'яснення від Мінсоцполітики

Умови оплати праці педагогічних працівників, у тому числі закладів дошкільної, позашкільної та професійної (професійно-технічної) освіти, визначаються згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» (зі змінами), розробленим на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (зі змінами), та Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 р. № 102 (зі змінами).

З метою вдосконалення системи оплати праці в галузі освіти постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 р. № 1096 «Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 р. № 72 «Про внесення змін у додаток до постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 1096») (далі — постанова № 1096) передбачено розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності для працівників навчальних закладів.

Так, зокрема, доплата за роботу в інклюзивних класах (групах) у закладах дошкільної, загальної середньої освіти у граничному розмірі складає 20 % посадового окладу (тарифної ставки).

Зазначена доплата встановлюється педагогічним працівникам, які працюють в інклюзивному класі (групі), тільки за години роботи у інклюзивних класах (групах). Конкретний розмір доплати встановлює керівник закладу, ураховуючи кількість осіб з особливими освітніми потребами у класі (групі), складність порушення розвитку дітей, рівень відповідальності та обсяг роботи кожного працівника, який працює з такими дітьми, тощо.

Тобто така доплата встановлюється усім вчителям та іншим педагогічним працівникам закладу загальної середньої освіти, які працюють в інклюзивному класі (групі), але не на все навантаження, а тільки за години роботи у таких класах (групах).

Що стосується обліку робочого часу, то відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України «Про державну статистику», враховуючи положення статей 80, 81, 95 Цивільного кодексу України, частини восьмої статті 19 та статті 55 Господарського кодексу України, з метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень підприємств, установ, організацій щодо обліку особового складу, використання робочого часу та розрахунків з працівниками із заробітної плати, Державним комітетом статистики України затверджено типові форми первинної облікової документації зі статистики праці наказом від 05.12.2008 р. № 489, які введено в дію з 01.01.2009 р.

Зокрема, зазначеним наказом затверджена типова форма № П-5 «Табель обліку використання робочого часу».

Для обліку робочого часу працівників підприємств, установ, організацій, посади яких передбачено штатним розписом, застосовується Табель обліку використання робочого часу (далі — Табель).

Табель — це поіменний список усіх працівників відділу, служби чи іншого структурного підрозділу або установи в цілому з відмітками про використання робочого часу протягом облікового періоду. Це не тільки форма первинної облікової документації, а й документ, необхідний для практичної роботи. Він потрібен для обліку використання робочого часу працівників, а також для контролю над дотриманням установленого режиму роботи, розрахунків із працівниками по заробітній платі та отримання інформації про відпрацьований час.

Тобто обсяг роботи, яку виконує працівник за певною посадою, визначається посадовою інструкцією, а облік робочого часу здійснюється на підставі Табелю.

Згідно з приміткою 2 до Табеля ця форма має рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, потрібних для заповнення форм державних статистичних спостережень. Якщо треба, форму можна доповнити іншими показниками, потрібними для обліку на підприємстві.

Отже, при веденні Табеля закладу загальної середньої освіти, для працівників, які працюють в інклюзивному класі (групі), може бути введено відповідний додатковий показник.

Лист Мінсоцполітики України від 25.03.2019 р. № 397/0/206-19

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
10
Людмила
13.05.2019
Матеріальна допомога на оздоровлення вчителю, класному керівнику інклюзивного класу надається з 20%?
EVGENIY Людмила
14.05.2019
Матеріальна допомога може бути в розмірі окладу, а може бути в розмірі середньої за місяць! Якщо в розмірі середньої то в розрахунок буде включено і ці 20% за інклюзивні
Наталя Людмила
14.05.2019
Але якщо ви запитуєте чи включати 20% в виплату допомоги на оздоровлення, то вважаю що ні. Тому що це доплата за роботу в інклюзивних класах, а не підвищення посадового окладу.
Наталя Людмила
14.05.2019
Звичайно, так. Матеріальна допомога на оздоровлення надається усім педагогічним працівникам без винятку. Це таким, як ми, технічним працівникам-бухгалтерам допомоги на оздоровлення не існує. Є тільки мат. допомога на вирішення соц-побутових пиатнь.
бухлюб
14.05.2019
цікаве питання
Іванна
12.10.2019
Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи доплачують класоводу інклюзивного класу +20%? Минулого навчального року доплачували
Галина
28.10.2019
Доброго дня . Підкажіть будь ласка , музичний керівник в ДНЗ який працює на 1,25 ставки , в інклюзивних групах за вересень місяць мав 40 годин, доплата за інклюзивні групи 10 % , підкажіть як порахувати .Дякую
Я.
03.02.2020
Доброго вечора! Я звернулась до бухгалтерії з проханням пояснити, чому щомісяці недоплачують гроші за інклюзивний клас. У мене 16 годин. За ці години повинні платити 20 %. Наприклад, я взяла розмір зарплати, поділила на 18 і помножила на 16. Далі від цієї суми шукала 20 %. Мені сказали, що треба оклад ділити на 25 (бо в асистента 25 годин). А я доводила, що я є не асистент, а вчитель, тому теба ахувати від 18 годин. Дайте, будь ласка, посилання на документ, де б чітко було написано, як треба рахувати.
Олена
11.02.2020
А оплата йде за заняття з корекц.розвитку?я працювала 6 мiс.не отримала нiчого
Валентина
22.06.2021
Чи справедливо те, що в 2018=2019 н. роках в класі була інклюзивна дитина , був помічник вчителя, а класному керівнику не платили 20% за роботу в інклюзивному класі ?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі