Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5727 6
Друкувати
Обране

Допомога по вагітності та пологах застрахованим особам, які не мали заробітку, розраховується з посадового окладу

Застрахованим особам, які упродовж 12 місяців перед початком відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами з поважних причин не мали заробітку, допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом соціального страхування України, виходячи з посадового окладу. Сума розраховується з тарифної ставки або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.


Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та складає 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу.

Її сума обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Водночас, місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких застрахована особа не працювала з поважних причин, виключаються з розрахункового періоду.

Зокрема, до поважних причин відносяться: тимчасова непрацездатність, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустка без збереження заробітної плати.

Таким чином, якщо упродовж розрахункового періоду перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку, середня заробітна плата визначається, виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

Окремо зазначимо, що з суми допомоги по вагітності та пологах, яка надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, податки та внески не утримуються.

ФСС

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(6)
ТАТКА
06.08.2018
А якщо посадовий оклад 2643,00 грн і середньоденна з-та не дає базу сплати ЄСВ...
Галина
06.08.2018
З посадового, але не менше за мінімальну
Бухгалтер Галина
07.08.2018
З 11 жовтня 2017 року слова "не менше мінімальної заробітної плати" уже убрали, тобто рахувати з окладу, а потім донараховувати 13 тип
Ольга
06.08.2018
Закінчила вуз МВС. Працюю на посаді слідча ВП з 02.06., в декретну відпустку 31 серпня.Допоможіть на які виплати я маю право.
Бухгалтер Ольга
08.08.2018
126 кал дней больничного, приносите больничный Вам бухгалтерия посчитает по окладу вашему, родите 10 тыс совбес, и по 860 ежемесячно.
ОЛЯ
09.08.2018
СПАСИБІ
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд