Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
14314 9
Друкувати
Обране

Інформування працівників про розмір нарахованої зарплати, у вигляді розрахункових листів - обов’язок роботодавця

Роботодавець повинен при кожній виплаті заробітної плати ознайомлювати працівника з усіма нарахуваннями та відрахуваннями, які йому проводяться.


Інформувати працівників про розмір нарахованої їм заробітної плати - обов'язок, а не право роботодавця. «Зарплатний» розрахунковий лист надається при кожній виплаті зарплати без додаткових заяв від працівника.

Адже, у  статті 110 КЗпП зазначено, що при кожнiй виплатi заробiтної плати власник або уповноважений ним орган повинен повiдомити працiвника про  загальну суму нарахованих коштів з розшифровкою за видами виплат;  розмiри i пiдстави відрахувань та утримань зі заробiтної плати, а також суму заробiтної плати, що належить до виплати.

Водночас у  ст. 116 даного кодексу зазначено, що про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні Ольга Соловйова

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(9)
Одарка
20.04.2018
Що, і в аванс інформувати?
НаТалія
20.04.2018
Ні в ст. 110, ні в ст. 116 не вказано що повідомлення має бути письмовим. Повідомити працівника можно і устно
Ikar НаТалія
22.04.2018
коли штат 2 чоловіка то можливо і проінформувати усно, а як ви це уявляєте при великому колективі? (бухгалтер підходе до кожного і повідомляє про всі нарахування і про утримання?)
бухгалтер Ikar
23.04.2018
чому бухгалтер? сказано- роботодавець...роздруковуєте відомість і директори нехай доводять до відома.. )))
Яна НаТалія
23.04.2018
В ЗАКОНІ НЕ СКАЗАНО ПИСЬМОВО ,,,,тож хто як бажає так і повідомляє
Вадим
23.04.2018
Коли вже спалять цей совковий кодекс, він давно не відповідає сучасності. понад .У мене понад 90 працюючих, З/п перераховується на картки, за мультиками мало хто приходить і примусити їх неможливо, буває потрібно щось підписати і кілька днів бігаєш, щоб спіймати працівника.А щоб ознайомлювати всіх, щей 2 рази на місяць -потрібно окрему штатну одиницю. А як бути з сторожами , взагалі незрозуміло.
eMelya
23.04.2018
У нас полюбляють розрахункові листки, уважно їх вивчають, звіряються з колегами по роботі і сусідами по дачі. Якщо щось не так як у інщих, приходять вчити бухгалтера розрахунки робити або просто "виносити мозок"
Тетяна eMelya
27.04.2018
+100500!!!!!! Так і приходять:

Катерина
24.04.2018
"Виносити мозок " це в саме яблучко
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд