Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.05.25
1464 0
Друкувати
Обране

KPI для чиновників: як це впливатиме на рівень зарплат

Данило Гетманцев, Голова Податкового Комітету ВРУ, наголошує, що до нього звертаються люди із обуренням - «...чиновники отримують зарплату незрозуміло за що», – пишуть вони. Їх дратують великі зарплати службовців, реальних результатів роботи яких ніхто не бачить.

Він нагадав, що неодноразово говорив, що не готовий грати у популізм, і має чітку позицію. "Державні службовці не можуть працювати безплатно, у них має бути конкурентна зарплата. Проте ці гроші чиновники повинні отримувати за ефективну роботу. Коли ж людина отримує більше мільйона гривень зарплати з бюджету на рік, а результатів роботи у неї нуль – такі випадки неприпустимі.

У нас уже був приклад КРАІЛ. Робота членів комісії оцінювалася Кабміном на «відмінно», а зарплати сягали 1,4-1,5 млн гривень на рік. Мова про ту комісію, яка нещодавно була ліквідована у зв'язку зі своєю абсолютною неспроможністю врегулювати гральний ринок. Неспроможна, бо за її діяльності у 2022 році держава отримала 730 мільйонів до державного бюджету, і лише після того, як ми підняли це питання на загальнодержавний рівень та включилися правоохоронці, у 2024 році держава отримала вже 17 мільярдів гривень. Це значна різниця для бюджету і яскравий приклад виведення цілої галузі з тіні.

У нас зараз є приклад Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Підіймали нещодавно цю тему на Комітеті. Керівник отримує 1,9 млн гривень на рік. Вся комісія коштує державі 10,6 мільйонів на рік. А тепер увага: неспроможність та невиконання своїх посадових обов’язків, зокрема зрив маяка Меморандуму з МВФ, вони пояснювали браком коштів. Що вони розраховували на додаткове фінансування від USAID, не отримали його, тому не змогли зробити нескладний документ на виконання зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом. Тут згадується популярний мем, і хочеться просто запитати: «Яких грошей тобі ще не вистачає, Карл?»

Тому коли мова йде про зарплати чиновників та держслужбовців, мають бути встановлені KPI та проводитися прозора чесна оцінка ефективності роботи. Продовження перебування на посаді – прямо залежати від виконання або невиконання цих KPI. Не виконуються – за що тоді платити бюджетні кошти?

Відповідно, мають бути чіткі критерії, KPI, для всіх органів виконавчої влади. І для міністерств також. Можна взяти будь-яке, наприклад Мінекономіки. 307 повноважень. Ви чули хоч щось про звіти, про виконання якихось KPI? Що посадовці зробили для зростання ВВП, зниження рівня безробіття? Не чули, бо немає такого звітування. Не тільки в Міністерства економіки, а й у решти міністерств. І це саме та проблема, яка турбує людей. 

Є ефективна робота – має бути гідна зарплата. Але не тільки у чиновників, держслужбовців – у всіх громадян України.", - пише нардеп.

Джерело:
Бухгалтер 911
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
70
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×