UA | RU

Лілія Гриневич: Зарплата вчителям у 2017 році збільшиться не на 30, а на 50 відсотків

Обсяг субвенції на зарплату педпрацівників складатиме понад 52 млрд грн, що на 10,2 млрд грн. більше ніж було заплановано в проекті бюджету на 2017 рік, який подавався на розгляд Верховної ради України до першого читання. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час доповіді на парламентських слуханнях «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні» сьогодні, 16 листопада 2016 року.

Таким чином зарплата вчителям у 2017 році в середньому збільшиться на 50 відсотків, а не на 30, як було анонсовано раніше.

«Наше завдання – це справедливе фінансування освіти і науки. Ми будуємо європейське суспільство освіченого загалу. Суспільство, яке заробляє висококваліфікованою працею. Ось чому важливий принцип справедливості», - наголосила Лілія Гриневич.

Вона також повідомила, що розмір підвищених стипендій збільшиться до прожиткового мінімуму, а для залучення талановитої молоді до навчання на гостродефіцитних спеціальностях (вчителі, інженери) пропонується суттєво збільшити базовий розмір стипендії для навчання на цих спеціальностях.

Окрім цього, на наступний рік визначено державну субвенцію місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 209 млн грн.

Професійно-технічну освіту також підтримають, адже Уряд сьогодні визначив 19 професій загальнодержавного значення, навчання на яких фінансуватиметься з державного бюджету (посилання на новину). Загалом для цього в проекті бюджету на 2017 рік закладено майже 170 млн грн.

Лілія Гриневич наголосила, що незважаючи на те, що сума видатків на 2017 рік на науку також збільшується, вона покриє лише підвищення зарплат. В свою чергу, наука сьогодні реально потребує фінансових вливань, в першу чергу, для оновлення матеріально-технічної бази наукових установ.

Відкрила слухання заступник Голови Верховної Ради Україні Оксана Cироїд, яка наголосила, що освіта не може фінансуватися за остатковим принципом, адже вона є однією з основ національної безпеки будь-якої держави.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 
Теги:


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (46)
Олена
17.11.2016
Ми будуємо європейське суспільство освіченого загалу. Суспільство, яке заробляє висококваліфікованою працею. Ось чому важливий принцип справедливості», - наголосила Лілія Гриневич.

Ну да конечно и уравниваем уборщиц с бухгалтерами, которые получали это образование.
Раїса Олена
22.11.2016
Не тільки бухгалтерів а й керівників навчальних закладів професійно - технічної півдготоки. Різниця між посадовим окладом керівника навчального закладу та двірником складає 900 грн. скажіть мені будь ласка хто з тих що додумалися до такого підвищення заробітної плати дружить з головою?
ліля
17.11.2016
класно.дуже радію за вчителів! )))) А то нічого, що бухгалтерам ну дуже далеко зі своєю зарплатою до вчительської? І освіта повинна бути .. а про відповідальність взагалі мовчу
Мы
17.11.2016
Вместе с заплатой учителям нужно ввести больше ответственности. А то заплату без конца им повышаем, а отношение к детям пофигительское. Если дети не усваивают материал, то пусть дополнительно занимаются - без доплат, после уроков, за свою шикарную зарплату, а не рассказывают, что их нанимайте репетиторами!
оксана Мы
17.11.2016
а Вы сами не пробовали со своим ребенком позаниматься! Через 5 мин. хочется треснуть . А учитель должен их 30 человек чему то научить. Так кроме того, дома. такие мамаши , внушают мысль ребенку, что учитель ДОЛЖЕН . А как , если ребенок не работает самостоятельно? Телепатическим путем? Я не учитель, я бухгалтер. Но комментарии с ненавистью к учителям, меня раздражают.! Будьте объективными.
еля оксана
17.11.2016
я свою сестру( 10) рочків інколи підтягую по англійській, у мене був справжні щок, коли я побачила, що дитина не розуміє елементаршини з часами, як взагалі можна продовжувати вивчати мову, це все одно що вивчати математику не розуміючи елементарних функцій додавання-віднімання, та я би від сорому згоріла на місті її вчительки! це ж мала ди тина не прогулює, не сидить в телефоні, а сидить весь урок і не може зрозуміти поточний матеріал бо не розуміє основ-це знущання над дитиною!!! а от словарний запас у неї дуже хороший! Якщо дитина чемна і в неї не ви ходить то хіба не треба розібратися і помогти, а не заклеймити, що вже нічого з нею не зробиш? Я згадую коли на 1му курсі (у мене 2 освіти) нам викладали хімію, шановні, на 1му курсі ВУЗа я зрозуміла як це легко і цікаво рішати хімічні рівняння, я би знала, я би взагалі на хімфак поступала бо хімію (органічна і неорганічна) я любила лиш ті кляті рівняння не розуміла! А викладач все легко пояснив!
Валера еля
17.11.2016
Никто не виноват в том, что ваш ребенок тупорылый, и иностранные языки не для него. Кто хочет выучить иностранный язык - тот занимается индивидуально, благо программ хватает для всех возрастов.
Маша Валера
17.11.2016
1. Навіщо ображати дитину? 2.Якщо працюєш вчителем-виконуй свої обовязки! Якщо бухгалтер не може зробити баланс чи звіт ніхто не каже , що казна "тупорила"
еля Валера
17.11.2016
у дітей інтелект тільки формується, навідміну від дорослих, у яких рівень деякий час, до старіння, тримається сталим, то хто тут тупо***: дитина, вчиталька чи ви - ще спірно)
лілія Валера
21.11.2016
о! без додаткових не здаш ЗНО.. це по перше. По друге-як на мене більшість теперішніх вчителів не працюють на результат, як колись. Не має абсолютно тупих дітей, як тут написали вище... От наприклад я англійську теж в школі не так розуміла, як би хотілось, мені лишень вже на другій заочній освіті повезло з викладачем анг.мови . У мене був шок для самої себе- я багато чого зрозуміла з мови чого не зналаі навіть не думала, що можу це зрозуміти! Тому більшість залежить від викладачів, як вони зможуть доступно для дітей пояснити матеріал!
Алёна оксана
17.11.2016
Я в прошлом учитель русского языка, Сейчас бухгалтер. Знаю обе работы. Учитель отчитал свои 18 недельных часов и дома кашу варит, стирает и гуляет пока мы до вечера копейки считаем!!!
Марина Алёна
18.11.2016
так почему вы не работаете учителем?
Светлана Алёна
22.11.2016
Если Вы были учителем, то знаете, что дома учитель не отдыхает, особенно русовед - у него каждый день по 50-100 тетрадей на проверку, плюс поурочные планы, плюс какое-нибудь мероприятие нужно как классному руководителю готовить или журнал заполнять. То есть фактически еще 4-5 часов дома в трубу вылетают. Вот поэтому я ушла из школы при своих 2 часах, работаю в интернете. Денег меньше, зато спокойнее. Так что если Вы, придя домой, ничего не делали по работе, значит. к своим обязанностям относились пофигистски.
Светлана Алёна
22.11.2016
Если Вы были учителем, то знаете, что дома учитель не отдыхает, особенно русовед - у него каждый день по 50-100 тетрадей на проверку, плюс поурочные планы, плюс какое-нибудь мероприятие нужно как классному руководителю готовить или журнал заполнять. То есть фактически еще 4-5 часов дома в трубу вылетают. Вот поэтому я ушла из школы при своих 26 часах, работаю в интернете. Денег меньше, зато спокойнее. Так что если Вы, придя домой, ничего не делали по работе, значит. к своим обязанностям относились пофигистски.

Светлана Алёна
22.11.2016
Прошу прощения, 26 часах)
Наталья Алёна
22.11.2016
отлично! возвращайтесь в учителя или , еще лучше, в дошкольное учереждение с 9 ти часовым рабочим днем и зп за 1,5 ставки. Вакансий много. Заберете домой планирование, напишите его между стирками , будете дома к занятиям готовится - а это между готовкой. А под выходные, накануне праздника, родители с работы задержатся на корпоротиве, а вы с ребеночком их посидете в целях благотворительности, пару часиков. Вы копейки считаете- а мы в это время в ваших детей душу вкладываем и за из жизнь ответственность несем. Удачи вам в вашей работе. Не устраивает - меняйте ее и не нойте. Противно читать.
Татьяна Алёна
22.11.2016
Так почему же вы не работаете учителем, а пошли в бухгалтера?
123 оксана
17.11.2016
А ви згадайте як в радянські часи, хто не втигає, вчитель залишає після уроків і займається і нічого, гроші за це ніхто не брав. Вчителі на уроки не спізнювалися і читали їх як треба. Зарплату вчителям треба платити від якості освіти учнів. (До речі, наша область остання в рейтингу ЗНО, а район третій ззаду((()
Іра оксана
17.11.2016
Якщо така важка праця вчителя, чому вони не працюють на ставку, тобто по 18 год.,( 3 год. в день), а нахапали по 26-28 год. і під час тарифікації, готові одне одному горло перегризти, якби дійсно було тяжко, ніхто б на півтора- дві ставки з вчителів не працював би.
Марина Іра
18.11.2016
потму что не проживешь на ставку.
воспитатель Мы
21.11.2016
30 дітей у класі. . В дві зміни якфюі дополнітільні Бесплатно? Тут коби до вечера доТягнути.... А вам батьки не лініться і не скидайте все на школу а краще своїми дітьми займайтись а не На вчителів лиш спускайтест.
Светлана Мы
22.11.2016
Жаба пришла? Вы по окончанию рабочего дня остаетесь на работе? А с чего это учителя должны торчать там? Они не люд, у них семей нет? Вместо того, чтобы сказать о том, то система вообще несправедлива и поднимать оплату нужно всем бюджетникам, нужно полить грязью тех, кому подняли))
жанна Мы
20.12.2016
то хай ваша дитина слухає на уроці ..Чому пояснюють однаково, а розуміють по різному.І презентації, і карточки і все це робиться позаурочний час. А бухгалтери все роблять на роботі.Нам треба не гризти у кого яка зарплата більша...А кожен і бухгалтер, і лікар , івчитель повині отримувати зарплату гідну людини.
Мы
17.11.2016
А бухгалтер с высшем образованием должен получать на уровне уборщице - это в какой стране такое может быть? Идиотизм... Пусть президент вместе с депутатами тоже сидят на своих 3200грн.
Марія
17.11.2016
Думаю, коли вже давати такку зарплату вчителям, то справедливо ввести їм (як держслужбовцям) спецперевірку. І нехай заповнюють декларації. Тоді можливо корупція припиниться в закладах освіти.

Лариса Марія
22.11.2016
Я погоджуюсь з Вами, але повинно бути таке поняття як "профпридатність". Зустріти в школі ВЧИТЕЛЯ , який би ЛЮБИВ би свою РОБОТУ - НЕ МОЖЛИВО. Діти самий гарний "індикатор" ппрофпридатності вчителя. А поки, що підхід такий же самий вчителям-менеджерам трохи піднімуть зарплату, і менше "плакати" про свою важку долю вони не стануть, вже звичка.
Алёна
17.11.2016
Облздрав только что спустил нам письмо с расчетам сметы зарплаты на 2017 год. Согласно приведенным примерам, санитарка будет получать на 400 грн. больше бухгалтера 1 категории. Зачем нам те институты заканчивать???
Паша Алёна
17.11.2016
Чи не могли б скинути даний лист на пошту crl-ole@meta.ua
Яна Алёна
18.11.2016
А можете скинути приклад листа на yana_home2008@mail.ru ?
Марія
17.11.2016
Чого зараз жаліємось.Потрібно було брати участь в петиції про вислугу років для бухгалтерів. Самі виноваті в тім, що нам зрівняли зарплату з техпрацівником. Ми ніколи не висловлюємо свою думку вголос, як всі інші працюючі - бо боїмося. Нас дуже легко наказати. По любій статті балансу, кошторису на нас перевірки і не списується нічого на людський фактор, як в інших професіях. А накладається штраф!!!
Олена Марія
18.11.2016
Хочу сказать что мои знакомые друзья, родственники не могли зарегистрироваться, я сама пыталась два дня зарегистрироваться, такое ощущение что нас просто блокировали( я живу в Луганской области) . Хотя знакомый, проживающий в Киеве проголосовал.
бух Марія
18.11.2016
бо у когось не получалось зареєструватись традиційним способом, а через банкайді бояться чи що, але це самий зручний спосіб верифікації щоб одразу проголосувати!
Коля
17.11.2016
Головбухи УПРАВЛІНЬ ОСВІТИ м. Києва щомісяця офіційно отримують премії, що у декілька разів (!) перевищують їх посадовий оклад. Премії цих головбухів формуються із невиплаченої частини надбавок і доплат : подивіться у штатні розписи і ви побачите, що головбух для спеціалістів зазначає 50-відсоткову надбавку, а реально виплачує їм лише по 20-30 відсотків ; решту головбух розподіляє на власний розсуд у вигляді премій , в основному, собі та заступникам.
Яяяяяя Коля
18.11.2016
Достал ты, коля.....
Карл Коля
18.11.2016
Коля уже більше півроку тусується на цьому сайті і нічого по роботі не робить . Шановні керівники УПРАВЛІНЬ ОСВІТИ м. Києва
звільніть будь-ласка цього продуктивного працівника чи хоча би відключить інтернет, щоб займався своїми справами
Коля Коля
18.11.2016
Мені було повідомлення, що це ж саме порушення має місце не тільки в Києві, а і у інших містах, і воно загальновідоме, і були скарги працівників щодо цього порушення, і нічого вони не добилися.
ната
18.11.2016
Я теж не могла зареєструватися в петиціях про бухгалтерів,цілий тиждень мучилась так і нічого не получилось. Як-би Лілія Гриневич почитала наші коментарії, щодо вчителів, можливо б змінила думку щодо вчителів.
Пітекантроп
21.11.2016
Так, праця "Учи теля" досить важка, але, на мою думку, є не стільки відповідальною, як бухгалтерська справа. Та при цьому всьому у них є можливість мати більшу відпустку і робочий день "до обіду". і належну з/п. Так чому ж ми не маємо того ж?
Набагато простіше засунути в ср@ку язики, та сидіти і скиглити... Можливо щось зміниться... УТОПІЯ,
Наталья Пітекантроп
22.11.2016
а как вы считаете, праця паталогаанатома важнее и сложнее работы МЧС ника?давайте не ровнять балерину с грузчиком, а уважительно относится к людям разных профессий. Вы ведете себя, как обиженный ребенок. У них, у нас. Ваше~наше тут неуместно. И наши и ваши на одной стороне. Давайте поддержитвать друг друга, ведь от этого многое зависит. Саме тоді щось змінeться. І зміни повинні початись з кожного із нас.
Светлана
22.11.2016
"Если Вы были учителем, то знаете, что дома учитель не отдыхает, особенно русовед - у него каждый день по 50-100 тетрадей на проверку, плюс поурочные планы, плюс какое-нибудь мероприятие нужно как классному руководителю готовить или журнал заполнять. То есть фактически еще 4-5 часов дома в трубу вылетают. Вот поэтому я ушла из школы при своих 26 часах, работаю в интернете. Денег меньше, зато спокойнее. Так что если Вы, придя домой, ничего не делали по работе, значит. к своим обязанностям относились пофигистски."

оксана
22.11.2016
Хотілося,щоб вчителі не дивилися на посади батьків,дітей,яких навчають.вже в школі діти бачуть таку несправедливість.Чи це вони готовлять дітей до " справжнього життя"?.Коли зайти в садочок і запитати :"Хто хоче в школу?",-то всі дітки підіймуть руки.Ще в початковій школі дітки мають бажання вчитися,але в старших класах школу ненавидять.Всі предмети діти сприймаються через вчителів,їх відношенню до дітей.Коли вчитель не цікаво викладає матеріал та ще й негативно відноситься до учнів,то хіба є бажання вчити той,чи інший предмет.Коли несправедливо ставлять оцінки і ти нічого не можеш сказати,щоб вчитель на тебе "нез"ївся".Висока зарплата це добре,але спитайте за неї.Чому діти ходять на додаткове? Це стало так популярно.Спитайте дітей думку про вчителів.40% вчителі формують в дітей світогляд та відношення до людей.Так хочеться ,щоб змінилося викладання предметів в школі.
Оля
22.11.2016
Вчителі взагалі нічого не навчають.Раніше правильно хтось сказав задишали після уроків безкоштовно .Якщо велика кількість дітей незнає то не дитина а вчителька ТУПОРИЛА .В європейських державах дитина не ходить на додаткові за гроші щоб здати ЗНО а ці знання їй дає школа .Чому в нас поіншому . Ще їм зарплату збільшити за що ? ПОЯСНІТЬ .А мені бухгалтеру з вищою освітою нехай так і на далі 2000 грн. зарплата .А НАФІГА !!!!! мені збільшення .
Светлана Оля
23.11.2016
"Вчителі взагалі нічого не навчають.Раніше правильно хтось сказав задишали після уроків безкоштовно"
-А еще раньше учителя занимались с одним! ребенком, жили в богатых семьях и получали прекрасное жалованье. Ну, давайте будем гадить всех учителей за то, то им подняли зарплату, а бухгалтерам - нет. Нельзя огульно хаять всех педагогов, есть люди, которые живут школой. Если на то пошло, то у многих бухгалтеров тоже рыльце в пуху - особенно у главных: знают, как себе премию к концу года сделать)) Так что все зависит от человека, а не от профессии или должности.
ОЛЯ
25.11.2016
Я вчитель з 18 річним стажем.Маю двох дітей студентів.І ні одна дитина не ходила до репетиторів - обоє здали ЗНО на високі бали.А в класі були діти , які ходили до репетиторів і не здали ЗНО .Все залежить від дітей і батьків, ВІД ТОГО ,що дитина хоче обрати в житті.А зараз уже учні 7-8 класів відкрито говорять нащо вчитись , якщо можна заплатити І ЦЕ ,ШАНОВНІ БАТЬКИ,НЕ МИ ЇМ ВНУШАЄМ.
Тетяна
01.12.2016
Дуже цікаво. Міністерство освіти все кричить за низькі зарплати вчителів, Міністерство охорони здоров'я все піклуються за лікарів, тільки до бухгалтерів нікому ніякого діла нема, особливо бюджетників, працюючи головним бухгалтером в ДЮСШ навіть надбавку за стаж не маю права собі донарахувати, і нічим аргументувати...
Олена
16.12.2016
Давайте дітям знання ! Та получайте гідну зарлату. А де знання тількі на репетиторстві
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі