Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.04.16
14560 36
Друкувати
Обране

Ми переходимо на європейську модель оплати праці держслужбовців, - Павло Розенко

Ми переходимо на європейську модель оплати праці держслужбовців. Реформа оплати праці починається з 1 травня 2016 року і закінчується у 2018 році зі вступом в повну силу нового закону про держслужбу. Про це під час засідання Уряду 6 квітня заявив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

„Реформування оплати праці держслужбовців буде тривати до 2018 року. Ми будемо поетапно вводити відповідні заохочення, що дасть можливість залучити до державної служби кваліфікованих працівників, встановити конкурентну заробітну плату та уніфіковану модель посадових окладів державних службовців. Якщо сьогодні в структурі заробітної плати держслужбовця лише 30% складає посадовий оклад, а 70% - надбавки і премії, то після завершення реформування буде навпаки: 70% - посадовий оклад і 30% - стимулюючі доплати. Це дасть змогу зробити справді професійну державну службу”, - сказав він.

Зокрема, за словами Міністра, відповідно до закону про держслужбу, запроваджується трирівнева диференційована система з урахуванням юрисдикції держорганів: територія України – міністерства та центральні органи влади, територія однієї або кількох областей, територія одного або кількох районів. Кожна категорія має по 9 груп з оплати праці.

"Загалом посадові оклади на першому етапі збільшуються на 10%. І керівникам буде надано право нараховувати працівникам надбавку за високі досягнення в роботі, за додаткове навантаження і за стаж роботи", - сказав Розенко.

Міністр повідомив, що пропонується затвердити посадові оклади в міністерствах на першому етапі (з часом вони зростатимуть і змінюватиметься структура оплати праці): посадовий оклад в держорганах центрального рівня становитиме від 3,6 тис. до 12 тис грн. В областях посадовий оклад становитиме від 2,5 тис. до 10 тис. грн, а на районному рівні посадовий оклад становитиме від 1,7 тис. до 8,6 тис. грн.

Павло Розенко також зауважив, що за законом буде проведено розмежування в оплаті для держслужбовців, політичних та адміністративних посад. Крім посадового окладу, будуть використовуватися інші механізми стимулювання співробітників. Окрім коштів Державного бюджету України, зростання заробітних плат державних службовців може відбуватися за рахунок коштів міжнародних організацій.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
36
Олег
07.04.2016
Все добре, але пан Розенко "забув" повідомити, що це "підвищення" в межах існуюючого кошторису!
Андрей
07.04.2016
Загалом посадові оклади на першому етапі збільшуються на 10% а это как понимать?
IT
07.04.2016
Сейчас на всю Украину опять раструбят, что госслужащим повысили зарплату. Но при этом забудут сказать, что все это будет происходить в пределах текущего фонда зарплаты. Редиски.
Коля
07.04.2016
Мінфін каже : все підвищення в межах фонду - або скорочуйтесь, або йдіть у відпустки за власний рахунок !
СПРАВЕДЛИВОСТЬ
07.04.2016
А Я ВЗАГАЛІ НЕ РОЗУМІЮ ЗА ЩО ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМ ПІДВИЩУВАТИ З/П, ВОНИ ЩО КРЕЩЕ ЗА ТИХ ХТО ПРАЦЮЄ У ЛІКАРНІ, ШКОЛІ АБО ДИТЯЧОМУ САДОЧКУ.чОМУ ЇМ ОКРЕМО НАРАХОВУЄТЬСЯ ПЕНСІЯ, ПІЛЬГИ ТА ІНШ.
Гость СПРАВЕДЛИВОСТЬ
12.04.2016
Я расскажу почему надо поднимать, стаж 19 лет работаю в отделе субсидий с сентября 15 года все субботы на работе нагрузка возрасла в 10 раз. Зарплата на руки 1600. Ну как надо поднимать, народ просто не выдерживает.За учителей меньше беспокойтесь имеют в 3 раза больше, не говоря за дополнительные.
Госслужащий СПРАВЕДЛИВОСТЬ
08.04.2016
Госслужащий должен получать достойную оплату за свою службу! Именно получать, потому как на ряду с другими РАБОТНИКАМИ он не может ее зарабатывать. Те ограничения о совместительстве, наличие уголовной и админ ответственности за свою службу, ряда других запретов и ограничений не оставляют государству другого выхода как достойно платить жалование служащему народу Украины.
Lex СПРАВЕДЛИВОСТЬ
08.04.2016
Змініть свій нік над коментарем зі СПРАВЕДЛИВОСТЬ на ПОПУЛІЗМ і до ваших коментарів нікому не буде ніякого діла, о це буде справедливо.
Lex СПРАВЕДЛИВОСТЬ
07.04.2016
Закон о пенсионном обеспечении и действующий о госслужбе почитайте на досуге! Будет полезно при следующих высказываниях о привилегированном статусе госслужащих. Не гребите всех "госов" под одну гребенку.
Госслужащий Lex
14.04.2016
У перехідних положеннях закону відновили справедливість , прописавши, що ті держслужбовці, які на момент набуття чинності нового закону заробили собі право, яке передбачав попередній закон, на спецпенсію, відпрацювавши 10 або 20 років, то за ними це правило зберігається. Це справедливо!!!!. Адже держслужбовці сплачували більший відсоток єдиного соціального внеску (6,1%, тоді як пересічні громадяни — 3,6%). Це не пільга, а кошти, які в більшому обсязі сплачували держслужбовці для отримання більшої пенсії. І коли в держслужбовців забрали це право, то відбулася дискримінація. Це не відновлення спецпенсій, а відновлення гарантій, які давалися людям, що давно працюють на держслужбі. Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/derzhavna-sluzhba/matritsya-funktsiy-sluzhbovtsya-servisna-i-regulyatorna-intervyu/
Госслужащий СПРАВЕДЛИВОСТЬ
07.04.2016
Справедливости ради, я бы с Вами не глядя махнулся и должностью и стажем 12 лет на госслужбе, и льготою по установке стационарного телефона в квартиру на которую я на госслужбе до пенсии не заработаю! А в придачу отдам и льготу по медобслуживанию в государственных учреждениях как по-закону (когда они у нас все коммунальные)!!!
СПРАВЕДЛИВОСТЬ Госслужащий
07.04.2016
Я РОЗУМІЮ ЩО НЕ ВСІ ДЕРЖ СЛУЖБОВЦІ ОТРИМУЮТЬ ВЕЛИКУ З/П , ЩО ВИ СКАЖЕТЕ НА ЦЕ = https://buhgalter.com.ua/news/oplata-praczi/yakimi-budut-posadovi-okladi-derzhsluzhbovtsiv-ta-obslugovuyuchogo/ І ЯК КАЗАЛА МОЯ МАТУСЯ, НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ РОБОТА ЗНАЙДИ ІНШУ. ТРЕБА ЛЮБИТИ ТЕ ЩО ТИ РОБИШ, ЗА БУДЬ ЯКІ ГРОШІ.
Ольга СПРАВЕДЛИВОСТЬ
15.04.2016
Дорогенька Справедливість, а що Ви маєте на увазі? Посадові оклади керівників міністерств і відомств? Так де ж вони серед нас? Ви очі опустіть у кінець таблиці і побачите, що посадовий оклад спеціаліста районного рівня 1723 грн. Немає про що і говорити....
Кирил СПРАВЕДЛИВОСТЬ
07.04.2016
Посадові оклади в держслужбовців не піднімалися з 2008 року (підняття окладів на 25 % з грудня 2015 році я не вважаю підняттям, тому що з держслужбовців зняли індексацію і їх реальна заробітна плата стала ще меньшою). Крім того як та зрозумів, що додаткових грошей на підняття ЗП держслужбовцям виділено не буде. Тобто буде скорочення та люди будуть йти за власний рахунок. І це притому, що грошей і так не вистачало і перед цим уже були скорочення. Роботи стане більше, а якість і відношення до неї ще гірше. В розвинутих країнах держслужбовці мають найбільшу заробітну плату, в Україні нийнижчу, і відповідальність несуть і ніякого реального соцзахисту і пенсія мінімальна і страйкувати заборонено. Для кращого вивчення проблеми прошу ознайомитись з tema.in.ua/article/7075.html.
СПРАВЕДЛИВОСТЬ Кирил
08.04.2016
п.1= закони ви пишете, п.2 =забезпечуєте виконання законів, п.3=забезпечуєте адмін послуги, п.4= наглід за виконанням законів, п.5=управління державними фінансами. Згідно Конститції України у нас освіта та медицина безкоштовні, чому ви не виконуєте свої повноваження згідно п.4 Закону про держ службу, Ви ж представник влади. Якщо Ви не можете цього зробити на місті де працюєте, то нашо Ви (держслужбові) нам нада?
Марія СПРАВЕДЛИВОСТЬ
08.04.2016
Державні службовці ( не найвища ланка) це як частини механізму однієї великої машини під. Не працює механізм, стає машина. Народ на непрацюючій машині далеко не заїде. Хочете анархії??? А вчителям, лікарям також, я вважаю, ТРЕБА ЛЮБИТИ ТЕ ЩО ТИ РОБИШ, ЗА БУДЬ ЯКІ ГРОШІ.
СПРАВЕДЛИВОСТЬ Марія
08.04.2016
ЗАКОН ПРО ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ ПРИЙНЯЛИ ВПЕРШЕ 1993, ДО ЦОГО НЕ ІСНУВАЛО ПОНЯТТЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ, І СТРАНА ЖИЛА І ЛЮДИ ПРАЦЮВАЛИ, І ВСЕ БУЛО. ТОМУ ЗАМИСЛИТЕСЬ КОМУ ЦЕ НАДО, ЩОБ ВИ ТАК ЖИЛИ, ТОЧНО НЕ МЕНІ. АЛЕ Я ХОЧУ ЩОБ ВИ ЦЕ РОЗУМІЛИ.
Кирил СПРАВЕДЛИВОСТЬ
08.04.2016
Представник влади, зараз думає як прокормити сім'ю, за таку заробітну плату і найти краще місце роботи. Що зараз представляє держслужбовець в Україні ? Раб системи і популізма, без права на соціальний захист і достойну пенсію. В країні де по стереотипам державний чиновник це 100% коруппціонер. 90% державних службовців в Україні на даний моент мають посадові оклади меньше 2000 грн., і це люди які повинні виконувати якісно і ефективно функції держави, про які ви написали, не смішіть мене. Не подобається державна служба звільніть всіх, почнеться анархія, бо інших людей ви на таку заробітну плату не наберете.
СПРАВЕДЛИВОСТЬ Кирил
08.04.2016
НАРЕШТІ ВИ ПОЧАЛИ ТРІШЕЧКИ ДУМАТИ, ЯКЩО ВСІ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІ,ЯКИХ НЕ ВЛАШТОВУЄ ЇХ З/П ЗВІЛЬНЯТЬСЯ, ( БО ПРЕДСТАВЛЯТИ ВЛАДУ ЗА ТАКИЙ РІВЕНЬ ЖИТТЯ І ВІДДУВАТИСЯ ЗА ВСИХ ЦЕ СОРОМ) ТО МОЖЕ ДЕРЖАВА = ВИЩА ВЛАДА ЗАМИСЛИТЬСЯ. ТЕРПІННЯ ВАМ , НАСНАГИ, БОЖИХ БЛАГОСЛОВІНЬ.
СПРАВЕДЛИВОСТЬ Кирил
08.04.2016
ЗАКОН про ДЕРЖСЛУЖБУ: 1) аналізу державної політики на загальнодержавному, галузевому і регіональному рівнях та підготовки пропозицій...., проектів законів та інших ..актів, проектів . 2) забезпечення реалізації державної політики, виконання загальнодержавних, галузевих і регіональних програм, виконання законів та інших нормативно-правових актів; 3) забезпечення надання доступних і якісних адміністративних послуг; 4) здійснення державного нагляду та контролю за дотриманням законодавства; 5) управління державними фінансовими ресурсами, майном та контролю за їх використанням;
kate СПРАВЕДЛИВОСТЬ
07.04.2016
вірно!
Кирил СПРАВЕДЛИВОСТЬ
07.04.2016
Написала людина, яка зовсім не компетентна в данному питанні, заробітна плата у держслужбовців нижчі, а також пенсії у них нижчі і пільг немає
Марія СПРАВЕДЛИВОСТЬ
07.04.2016
Ви що, дійсно вважаєте що заробітна плата лікарів та вчителів менша від заробітних плат держслужбовців???? На території нашого району найбільші зарплати, у державній сфері, саме у вчителів та лікарів. І вже далеко не перший рік... Я начальник віддіу у державній адміністрації, отримую як санітарка у лікарні... СОРОМ
СПРАВЕДЛИВОСТЬ Марія
08.04.2016
Я дуже рада за вашіх вчителів і лікарів, які у вашому районі отримують достойну з/п, напевно це тільки у вашому районі і тільки Ваша заслуга як керівника відділу держадміністрації. Бо на решті території України це сама незахищена категорія працівників. А якщо Ви заздрите санітаркі в лікарні, то в чому справа? Їдіть попрацюйте санітаркою, повиносьте "утки", помийте лежачих хворих, приберіть за онко хворими їхні відмерлі тканини. Чи попрацюйте у школі з дітьми, до речі згідно до закону про держ службу Ви маєте на це право.
Ірина СПРАВЕДЛИВОСТЬ
16.04.2016
Якщо ви вважаєте, що держслужбовці не потрібні тоді нехай їх ліквідують. А взагалі вони теж люди і мають право на гідну зар. плату.
Ольга СПРАВЕДЛИВОСТЬ
11.04.2016
Давайте конкретно. Посадовий оклад головного бухгалтера ОМС 1723 грн., бібліотекаря - 1925 грн., директора будинку культури - 2026 грн. При тому, що у бібліотеку ніхто в селі не ходить, будинок культури - включає директор музику (дискотека) 2 рази в тиждень. А роботу і відповідальність бухгалтера ( він же єдиний - один за всіх ) зрозуміють тільки бухгалтери. Наприклад фін.санкція за неправильно ( хоч на гривню) нараховану відпустку 13780 грн за кожного працівника, а штраф бухгалтеру від 510 до 5100 грн. Те саме і за будь -яку помилку у звіті. Ось так.....
Из госслужбы СПРАВЕДЛИВОСТЬ
08.04.2016
Густно. Одни бюджетники с достаточно маленькими зарплатами переживают, что повысят зарплату другим!!! В оправдание госслужащим надо сказать, что у них нет таких возможностей получать дополнительный заработок как у врачей и учителей, ограничений больше. Что у учителей и врачей мы называем «благодарность», у госслужащих - взятка. Далеко не все врачи и учителя живут на одну зарплату. Удалить зубик в ком.учреждении стоит определенную сумму. В перерывах между уроками многие занимаются с детками дополнительно, да и «прощальные» подарки учителям принято делать. А вот преподавать в школе основы ведения канцелярского дела, наверное, нелепо. Многие госслужащие живут только на зарплату (без благодарности за свою работу) и педантично выполняют свои обязанности. И «удержания» платили госслужащие длительное время более остальных (например, 6,1 % до 2016). Да и повысят госслужащим зарплату не ахти как. Почитать надо внимательно Закон, особенно «прикінцеві», как обычно, самое интересное там. И соглашусь, ФОТ наверняка будет хватать в лучшем случае на «обязательные».
Марія СПРАВЕДЛИВОСТЬ
08.04.2016
Ви знаєте, шановний, за освітою, за збігом обставин, я є вчитель. Спробувала я свого часу після інституту влаштуалися у школу... Виявилось, що це зовсім не легко, тому що вчителів-пенсіонерів, які там працюють за, як ви кажете мізерну зарплату, неможливо здвинути з насидженого місця, тому і працюю на мінімальну зарплату ось уже шість років у адміністрації. І папір за свої кошти , і решту канцелярії... а не з "благодійних" внесків, як це відбувається у лікарнях та школах.
Держслужбовець СПРАВЕДЛИВОСТЬ
08.04.2016
"хто на що вчився" - хтось на лікаря, а хтось лише до санітарки дотягнув, а хтось працює в кабінеті, але жодна санітарка, не кажу вже про лікаря, без того, щоб їй в карман запхали бодай 10 гривень, і не гляне у бік хворого, ніхто там нікого не миє і не збірається. Я не знаю, з якого регіону України пан чи пані "Справедливість", але точно знаю, що у моєму - найбільші заробітні плати у мед- та педпрацівників (при відсутності будь-якої відповідальності), а найнижчі саме у держслужбовців ( а відповідальності по горло).
Людмила
07.04.2016
Якщо Ви не розумієте, спробуйте зрозуміти , а потім писати коментарі
Коля
08.04.2016
Головбухи УПРАВЛІНЬ ОСВІТИ м. Києва щомісяця офіційно отримують премії, що у 4-5 разів (!) перевищують їх посадовий оклад. Подивіться у штатні розписи і ви побачите, що головбух для простих спеціалістів зазначає 50-відсоткову надбавку, а дає їм лише по 20 відсотків. Решту 30 відсотків (а це з кожного спеціаліста) головбух привласнює собі, і отримує її у вигляді вищевказаних премій. Частина від цих грошей перепадає заступникам.
Lex Коля
13.04.2016
Головбухи управлінь освіти у містах скоріш за все посадові особи місцевого самоврядування, і отримують зарплатню з міського бюджету! До чого ця інформація в коментарях про зарплату держслужбовців.
Коля
09.04.2016
Багато українців взагалі не мають ні пенсії, ні зарплати , звільнені з роботи у зв"язку з "ліквідаціями" державних установ (переважно через те, що заважали своєму начальству розкрадати бюджетні кошти), живуть по декілька років на утриманні інших членів сім"ї та перебиваються випадковими підробітками .
Лідія
11.04.2016
Не прирівнюйте заробітну плату працівника райдержадміністрації і лікаря та обслуговуючого персоналу. Приклад : попадаю в лікарню у відділення не положуть пока не даси благодійний внесок , потім прийдуть взяти аналіз крові дай грошину і куди не кинься.
Оксана Лідія
10.05.2016
ви праві на 100%. у лікарні і кроку не зробиш, щоб щось не оплатити, всі обстеження, всі аналізи платні, купа благодійних внесків, вже починаючи з приймального покою. а санітарка ні "утки" тобі даром не подасть, ні не підмиє тебе і т.д. (як вони про це пишуть), а ще з нервами до тебе обзивається. знаю з власного досвіду, бо мама вже 3 роки по лікарнях по 3-4 рази на рік.
Геннадій
13.04.2016
Ми переходимо на європейську модель оплати праці держслужбовців, - Павло Розенко Ми знову Вас дуримо, - читаемо поміж слів.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі