Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.04.16
6094 1
Друкувати
Обране

Міносвіти щодо виплат стипендій у 2016 році

У зв’язку із поширенням недостовірної інформації щодо "скасування виплат стипендій студентам у 2016 році", Міністерство освіти і науки України просить Вас поінформувати студентів та органи студентського самоврядування про те, що Міністерством рішень щодо скасування виплат стипендій у 2016 році не приймалось.

Міністерство освіти i науки розробило нову концепцію фінансування вищої освіти та проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування вищої освіти (щодо економічних відносин у сфері вищої освіти)". Законопроектом передбачається зміна моделі фінансування вищої освіти шляхом зміни традиційної системи розподілу державного замовлення на систему фінансування вищих навчальних закладів, яка базується на основі показників успішності їх діяльності.

6 квітня 2016 р. законопроект розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України в розділі "Громадське обговорення". Варто підкреслити, що відповідно до Регламенту роботи Кабінету Міністрів України законопроект ще перебуває на стадії доопрацювання в Міністерстві освіти і науки України, після чого буде наданий для погодження іншими центральними органами виконавчої влади.

Однією з важливих змін є виокремлення з видатків на вищу освіту окремого соціального фонду, який акумулюватиме в собі всі видатки на академічні, соціальні стипендії, соціальне забезпечення, а також витрати на утримання гуртожитків.

Переймаючи досвід провідних країн світу, Міністерство планує чіткіше розмежувати поняття академічних та соціальних стипендій.

Водночас, у законопроекті зберігаються гарантії щодо частки студентів, які можуть претендувати на стипендії.

Звертаємо особливу увагу на те, що будь-які зміни щодо принципів нарахування стипендій - у разі їх прийняття - не будуть стосуватись студентів, котрі вже навчаються, а лише тих, хто буде вступати до вищих навчальних закладів.

Лист Міносвіти від 06.04.2016 р. № 1/9-172

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
оксана
14.04.2016
Миносвиты лукавит, Если читать все их законопроэкты, то через год-два учебные заведения будут выплачивать стипендию за счет СВОЕГО спецфонда. Сегодняшних стипендиатов успокоили, но будущее - невеселое. Вообще нас хотят перевести на самофинансирование. А как в нынешних условиях наполнить спецфонд? Общежития заставляют передавать в местную собственность, земли еще при Яныке забрали в спильну деятельность (уже и регионалов разогнали, а они на наших землях через подставных лиц прибыли получают) , столовая из-за ограничения в наценке, себя еле окупает, мастерские - нет заказов старое оборудование. Большого ума не надо узнать себестоимость. Затраты поделить на головы студентов - вот и плати по 10 тыс в год. Но у нищего населения нет таких денег на обучени. При этом Минобр хвастает , что закл договор об обучении наших детей в Польше на бюджете. Ясно что дети уже в Украину не вернуться. Я оксфордов не заканчивала, но понимаю что что то у нас не так...
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі