Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5592 0
Друкувати
Обране

МОЗ, Щодо деяких питань оплати праці керівників лікарів-інтернів на базах стажування

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ, ЛИСТ, від 26.03.2015 р. N 10.03.67/9344


Міністерством охорони здоров'я України розглянуто лист <...> щодо деяких питань оплати праці керівників лікарів-інтернів на базах стажування та у межах компетенції повідомляється.

Організаційні питання та фінансово-матеріальне забезпечення інтернатури врегульовані Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III - IV рівня акредитації медичних факультетів університетів, затвердженим наказом МОЗ України від 19.09.96 р. N 291 (далі - Положення N 291).

Під час стажування в базовому закладі охорони здоров'я лікар-інтерн працює під керівництвом-лікаря, призначеного його безпосереднім керівником (п. 4.2 Положення N 291).

Керівник лікарів-інтернів на базі стажування призначається наказом управління охорони здоров'я за погодженням з деканатом (відділом) інтернатури вищого навчального закладу з числа спеціалістів вищої або першої кваліфікаційної категорії (переважно завідувач профільного відділення) з розрахунку на одного керівника не більше ніж 7 лікарів-інтернів (пп. 3.8.1 Положення N 291).

Відповідно до п. 7.7 Положення N 291 оплата за керівництво підготовкою лікарів-інтернів здійснюється їх керівникам за час роботи на базах стажування згідно з чинним законодавством, а саме Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.93 р. N 93 (далі - Положення N 93).

Оплату праці безпосередніх керівників практики (у тому числі інтернатури) проводять згідно з чинними ставками погодинної оплати праці працівників, зайнятих в усіх галузях народного господарства, за проведення навчальних занять з розрахунку 1 година на одного студента на тиждень (п. 5.3 Положення N 93 з урахуванням наказу Міносвіти від 20.12.94 р. N 351).

Розміри погодинних ставок працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять наведено у додатку 16 до наказу Міністерства освіти і науки України "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ" від 26.09.2005 р. N 557 (далі - наказ N 557). Вони встановлені у відсотках до окладу (ставки) працівника I тарифного розряду.

Оскільки керівники спеціалізації лікарів-інтернів на базах стажування перебувають у трудових відносинах із закладом охорони здоров'я - базою стажування, оплата праці цих керівників здійснюється базою стажування відповідно до наказу N 557.

Фінансування підготовки лікарів-спеціалістів (контрактників) в інтернатурі для закладів охорони здоров'я інших міністерств, відомств, організацій, підприємств, інших закладів, незалежно від форм власності, проводиться за рахунок їх коштів на договірних умовах.

Відповідно до п. 7.10 Положення N 291 проходження інтернатури лікарями (провізорами) проводиться на умовах договорів, що укладаються між Міністерством охорони здоров'я України, структурними підрозділами з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської держадміністрацій, вищим закладом освіти та юридичними і фізичними особами, які будуть фінансувати навчання в інтернатурі, якщо ці лікарі (провізори):

  • закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III - IV рівнів акредитації, медичні факультети університетів
  • або закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III - IV рівнів акредитації, медичні факультети університетів, навчаючись в них за кошти юридичних та фізичних осіб,
  • або прийняті на роботу в недержавні заклади охорони здоров'я (недержавні фармацевтичні установи, підприємства),
  • або мають сертифікат лікаря (провізора) - спеціаліста і бажають отримати іншу спеціальність за відсутності потреби в такому спеціалісті з боку закладу (установи) охорони здоров'я.

У такому разі оплата праці керівників спеціалізації лікарів-інтернів на базах стажування здійснюється базою стажування відповідно до наказу N 557 за рахунок зазначених вище коштів.

Принагідно повідомляємо, відповідно до Плану заходів МОЗ України для реалізації положень Закону України "Про вищу освіту", затвердженого наказом МОЗ України від 29.09.2014 р. N 678, МОЗ України опрацьовує проект нового Положення про інтернатуру.

 

Перший заступник Міністра
О. Павленко

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(0)
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд