На сайті Президента зареєстрована чергова петиція про надбавку за вислугу років працівникам бухгалтерських служб
Встановлення на законодавчому рівні надбавки за вислугу років працівникам бухгалтерських служб
Автор (ініціатор): Мукан Марина Миколаївна
Дата оприлюднення: 07 лютого 2022
Текст петиції
Прошу Вас звернути увагу на заробітну плату працівників бухгалтерських служб. Працівники, віднесені до категорії "спеціалісти" (бібліотекарі, медичні сестри) отримують надбавку за вислугу років. При цьому бухгалтер, спеціаліст - професіонал, без якого не може обійтися жодне підприємство, установа організація.., який має обов'язково отримати освітньо-кваліфікаційний рівень "спеціаліст" або принаймні "бакалавр" отримує у бюджетній сфері чистий посадовий оклад. Дійсно, є можливість стимулювання праці за допомогою, наприклад, надбавки за складність та напруженість у роботі чи премії, але в умовах недостатнього фінансового забезпечення бюджетних установ, постійного росту індексації грошових доходів громадян (на яку фінансового ресурсу абсолютно не вистачає) виплата премії є неоцільною та носить характер "завих" розтрат бюджетних коштів. Прошу розглянути це питання і встановити гідну оплату за важку працю працівників бухгалтерських служб. Слід також додати, що ані бібліотекарю, ані медичному працівнику ані вчителю, яким надбавка за вислугу років встановлена та виплачується у повному обсязі не визначено жодної відповідальності за несвоєчасно виконану роботу або допущену помилку під час виконання своїх професійних обов'язків. Натомість відповідальність бухгалтера чи економіста зашкалює, що не скажеш про заробітну плату. Враховуючи встановлення зрівнялівки у заробітній платі з 01.01.2017 р. , порівняно із бухгалтером , сторож та прибиральниця отримують ще більше , а бухгалтера нагородили відповідальністю за є-дату та прозорро, просимо розглянути дану петицію та не залишатись байдужими. Враховуючи те, що працівники бухгалтерських служб стають ще й військовозобов'язаними а керівників установ до кінця 2022 р.будуть притягати до відповідальності за несвоєчасне звернення до військомату вказаної вище категорії працівників, просимо з великим розумінням віднестись до даного питання.
Також, звертаємось з проханням встановити на законодавчому рівні обов'язкову виплату щорічної матеріальної допомоги на оздоровлення працівникам бухгалтерських служб, так як станом на сьогодні вона може виплачуватись лише за наявності фонду оплати праці, який практично не задовольняє існуючої потреби.
Дякую!
Підтримати петицію можна за посиланням https://petition.president.gov.ua/petition/134318
Історія петицій:
В 2015 році Петиція https://petition.president.gov.ua/petition/3158 набарла 1440
В 2016 році Петиція https://petition.president.gov.ua/petition/21009 набрала 2358
В 2017 році Петиіція була створена на сайті КМУ (і це правильно адже встановлення таких набавок можливе постановою КМУ) https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/1378 набрала 4643 голосів
В 2018 році Петиція https://petition.president.gov.ua/petition/46538 набрала 1707
В 2019 році Петиція на сайті КМУ https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/2333 набрала 4461