Інформація по темі "" | Публікації по тегу
21.04.17
11104 2
Друкувати
Обране

На які поступки в роботі можуть розраховувати вагітні та жінки з дітьми?

Вагітні жінки і матері, які мають дитину у віці до 3 років, а також матері-одиначки, які виховують дитину до 14 років, мають не тільки певний імунітет від звільнення, але і ряд привілеїв щодо умов праці: заборона роботи в нічний час і вихідні дні, ніяких понаднормових завдань і відряджень (тільки за згодою співробітниці).

Також, на підставі медичного висновку, вагітна жінка може звернутися до роботодавця з проханням перевести її на іншу, легшу роботу, яка виключає вплив несприятливих виробничих факторів. До таких, серед інших, можна віднести і тривалу роботу за комп'ютером. При цьому якщо нова робота оплачується менше, жінка буде отримувати середню зарплату на «старій» посаді.

На прохання жінки в положенні власник підприємства зобов'язаний встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці при цьому буде пропорційно перерахована.

Якщо жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3 років і отримує матеріальну допомогу на дитину, їй дозволяється працювати на умовах неповного робочого дня / тижня з відповідною зарплатою.

Також вагітна жінка може просити встановити гнучкий робочий графік без зменшення кількості робочих годин, а молода мама за домовленістю з роботодавцем під час декретної відпустки може працювати дистанційно. Жінці з дитиною до 1,5 років дозволено годувати малюка під час робочого дня (кожні 3 години - перерва від 30 хвилин в залежності від кількості дітей).

Олександр Погрібний«Судово-юридична газета»

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
мама
25.04.2017
Закон для некоторых не писан. Я одна воспитываю ребенка 12 лет, уволили, еще сказали, чтобы не спекулировала ребенком. Здоровья и счастья таким людям
мв
25.04.2017
а если это совместитель-тоже применяется, или только для основного работника?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі