Наслідки запізнення на роботу

На сьогодні чинним законодавством не передбачено застосування фінансових санкцій за запізнення працівника на роботу. Однак необхідно пам'ятати, що відповідно до Кодексу законів про працю України (КЗпП), а саме - до статті 139, одним із головних обов'язків працівника є додержання трудової і технологічної дисципліни.


  У статті 147 КЗпП України зазначено, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один із таких заходів:  1) догана, 2) звільнення.

  До застосування дисциплінарного стягнення адміністрація підприємства повинна зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. При обранні виду стягнення повинні враховуватися ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяна ним шкода, обставини, за яких вчинено проступок, і попередня робота працівника. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. Зокрема, за запізнення на роботу без поважних причин працівнику виноситься догана. А за систематичне невиконання працівником без поважних причин обов'язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення, його може бути звільнено.

Управління Держпраці у Кіровоградській області

 Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Держслужбовець
04.10.2016
Депутати сплять на засіданнях і отримують заробітну плату, а державні службоці добавили зарплату-як собаці кістку,ще й лякають доганами та звільненням
Оксана
04.10.2016
Анекдот : подчиненная директору "ну что Вы меня ругаете,что я опаздываю? Зато я раньше ухожу!"
Читач
05.10.2016
Дуже зручне поняття "систематичне" в законах, постановах, кодексах для роботодавців.
Що це значить "систематичне"? Два рази за день тиждень, два рази за рік, п'ять разів за місяць?
Коля Читач
05.10.2016
Не треба тут бути таким розумним...
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі