UA | RU

Науково-педагогічні & непедагогічні працівники: чи можна виплатити щорічну грошову винагороду?

Відповідно до статті 57 Закону України «Про освіту» держава забезпечує виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов’язків.


Постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2000 р. № 898 затверджений Порядок надання такої винагороди. Так, щорічна грошова винагорода за сумлінну працю, зразкове виконання обов’язків надається педагогічним працівникам навчальних закладів всіх рівнів акредитації за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні, відсутність порушень і трудової дисципліни. Надання винагороди здійснюється в межах загальних коштів, передбачених кошторисом навчального закладу на оплату праці, та відповідно до положення, яке затверджується керівником навчального закладу за погодженням з профспілковим комітетом. У положенні можуть бути визначені додаткові критерії оцінки діяльності педагогічного працівника, конкретний розмір винагороди та строки її виплати. У цьому положенні можуть бути визначені умови надання винагороди працівникам, які не обіймають педагогічну посаду, але мають години педагогічної роботи.

Зазначена грошова винагорода виплачується тільки педагогічним працівникам, і виплата такої винагороди науково-педагогічним працівникам чинними нормативно-правовими актами не передбачена.

Одночасно повідомляємо, що відповідно до підпункту 5 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» (із змінами), розробленого згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298, керівникам навчальних закладів, установ освіти та наукових установ в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах доходів і видатків, надано право затверджувати порядок і розміри преміювання працівників відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи.

Лист Міносвіти від 27.03.2018 р. № 1/11-3259

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (4)
Роман
07.05.2018
ОБУРЛИВО. Про майстрів виробничого навчання забувають - “училища мають самі на себе заробляти”. Що майстрам робити? - їхати в Польшу на заробітки?
Алла Роман
07.05.2018
Майстри виробничого навчання - це теж педпрацівники, ми виплачуємо щорічну винагороду.


бухгалтерія- це любов
08.05.2018
щорічна грошова винагорода є ОБОВЯЗКОВОЮ ВИПЛАТАЮ, виплачується за сумлінну працю, зразкове виконання обов’язків надається педагогічним працівникам навчальних закладів всіх рівнів акредитації за умови досягнення ними успіхів у вихованні дітей, навчанні, вихованні, професійній підготовці учнівської та студентської молоді, методичному забезпеченні, відсутність порушень і трудової дисципліни. А якщо праця несумлінна, нема успіхів, досягнень, порушення трудової дисціпліни - все одно виплачується. ви скажете догани - то попробуй вчителю винести - він же святий. То бухгалтеру платять 3700, а штрафи 32 тисячи. і ніякої тобі винагороди. АБСУРД, ГАНЬБА

Оксана бухгалтерія- це любов
08.05.2018
Ну Вы не благодарный! А День Бухгалтера Порошенко подписал? Чего Вам еще? Работайте....
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі