Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.09.14
2697 0
Друкувати
Обране

Невчасно виплатили лікарняні: компенсувати втрату частини доходу повинні за свій рахунок!

Компенсація громадянам втрати частини доходу у зв’язку з порушенням строків виплати матеріального забезпечення, що надається за рахунок коштів Фонду соцстрахування з ТВП, безпосередньо страхувальниками – роботодавцями проводиться за рахунок коштів підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, з вини яких своєчасно не виплачено застрахованим особам допомогу по тимчасовій непрацездатності і допомогу по вагітності та пологах.

Такі роз’яснення надав Фонд соцстрахування з ТВП в листі від 23.06.2009 р. № 02-24-1297.

Нагадаємо, що згідно із п. 3 Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2001 р. № 159, компенсації підлягають допомога по тимчасовій непрацездатності і допомога по вагітності та пологах.

Страхувальники - роботодавці зобов’язані  надавати та оплачувати застрахованим особам у разі настання страхового випадку відповідний вид матеріального забезпечення та соціальних послуг. Так, допомога по тимчасовій непрацездатності і по вагітності та пологах виплачується у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Зазначені витрати страхувальники – роботодавці здійснюють в рахунок коштів Фонду з відповідним врахуванням проведених витрат при сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.

При цьому у випадках, коли сума нарахованих страхових внесків та інших платежів до Фонду не покриває фактичних витрат з виплати допомоги, страхувальники – роботодавці не мають права припиняти виплату допомоги.

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі