Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.12.14
2393 0
Друкувати
Обране

Обчислюємо середню зарплату педагога для розрахунку лікарняних

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності роз’яснив, що навчальні заняття з учнями проводяться за розкладом, але в окремі дні тижня вони можуть не передбачатися. Водночас, вихідними такі дні не вважаються, оскільки впродовж цього часу вчитель залучається до інших видів організаційно-педагогічної роботи.

Таким чином для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності педагогічному працівнику навчального закладу необхідно застосовувати середньоденну заробітну плату, визначену згідно з п. 14 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Що стосується обчислення середньої заробітної плати у разі виконання педагогічним працівником роботи за тимчасово відсутнього працівника, то у такому разі оплата праці за додаткові години педагогічного навантаження враховується при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності, і розрахунок здійснюється згідно з п.14 Порядку.

Таким чином, сума страхових виплат застрахованій особі та оплати за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця розраховується шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати залежно від страхового стажу, якщо його наявність передбачена законодавством, на кількість днів, які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи).

Такі роз’яснення надав Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в листі від 26.12.2013 р. № 04-29-3722.

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі