Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
9361 0
Друкувати
Обране

Оплата праці, червень, 2020/№ 12 та №12/1

Сьогодні вийшли чергові номери журналу Оплата праці за червень 2020 р. №12 та спецвипуск №12/1, до вашої уваги зміст номерів


Оклади ОМС підвищено: наскільки й для кого На відміну від держслужбовців (у яких підвищення посадових окладів, як правило, відбувається з початку року), для працівників ОМС останнім часом звістки про підвищення окладів надходять наприкінці весни — початку літа. Та до того ж ще й не з першого числа місяця. 2020 рік не став винятком. Тому сьогодні ми поговоримо не лише про те, наскільки підвищилися оклади працівників ОМС, але й з якої дати їх застосовувати. Поїхали.
 

Оклади ОМС підвищено: розраховуємо зарплату за червень В одній із попередніх статей (див. на с. 3) ми з’ясували, що завдяки постанові № 441* посадові оклади працівників ОМС було підвищено з 12.06.2020 р., а отже, заробітну плату за червень посадовим особам і службовцям ОМС потрібно буде розрахувати вже з урахуванням підвищення. Про особливості такого розрахунку, а також вплив підвищення окладів на зарплатні складові розповімо в цій статті.

Оклади ОМС підвищено: коригуємо «середні» виплати Тільки-но працівникам підприємства, установи, організації підвищують посадові оклади (тарифні ставки) відповідно до законодавства — спрацьовує п. 10 Порядку № 100. Нагадаємо, що ця норма вимагає при обчисленні середньої зарплати проводити спеціальне коригування: або виплат, що включаються до розрахунку такої «середньої», або самої середньої зарплати. Про те, як її виконати при підвищенні окладів посадовим особам і службовцям ОМС, — ми вам підкажемо.

Матеріальна допомога на оздоровлення працівникам бюджетних медзакладів Для закладів охорони здоров’я, що фінансуються з бюджету, порядок надання «оздоровчих» поки що не змінився.

Допомога на оздоровлення працівникам охорони здоров’я в КНП Деякі бюджетні та комунальні заклади охорони здоров’я, які фінансувалися з бюджету, у процесі реформи медичної сфери були реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства (КНП). Це відкрило їм шлях до самостійного формування фонду оплати праці своїх працівників, зокрема надання матеріальної допомоги на оздоровлення.

Суміщення посад: який оклад візьме участь у розрахунку доплати? Старший інспектор з кадрів (основна посада), який працює в Територіальному центрі соціального обслуговування (7 тарифний розряд), суміщає 0,5 ставки вакантної посади інженера з охорони праці (без категорії — 8 тарифний розряд). Спеціальне навчання з питань охорони праці пройдено та отримано посвідчення. У штаті територіального центру — 80 працівників. Як потрібно здійснювати оплату праці за суміщення посади інженера з охорони праці: за основною посадою чи за вакантною посадою інженера з охорони праці?

Працівник з інвалідністю: розраховуємо «відпускну» компенсацію Працівник з інвалідністю групи III був прийнятий 12 березня 2920 року з окладом 4800 грн. З 01.04.2020 р. по 22.06.2020 р. перебуває у відпустці без збереження зарплати. 9 червня 2020 року він надав заяву про звільнення за власним бажанням. Чи можемо ми його звільнити у відпустці за свій рахунок? Як у такому разі розрахувати компенсацію за невикористану відпустку?

Підсумований облік: якщо відпрацьований час менше норми У бюджетній організації працюють 2 сторожі за графіком змінності: ніч із 19:00 до 7:00 і на свята з 7:00 до 7:00 (доба). Їм установлений мінімальний оклад. У різні місяці відпрацьована кількість робочих годин у таких працівників різна: буває більше місячної норми, буває менше. Як їм рахувати оклад (за умови, що місяць відпрацьований повністю, тобто немає ні днів відпустки, ні лікарняних і так далі): залежно від відпрацьованих годин або ставити повний оклад?

Відпустка перед звільненням з ОМС за віком Посадовій особі органу місцевого самоврядування (далі — ОМС) виповнюється 65 років 14.06.2020 р. Вона написала заяву на звільнення, але перед звільненням хоче використати щорічну основну відпустку і додаткову відпустку за стаж служби в ОМС. Згідно з трудовою книжкою станом на 14.06.2020 р. стаж служби в ОМС становить 19 років 9 місяців і 24 дні. За попередні роки основні і додаткові щорічні відпустки використані працівником повністю. За період роботи з 17.07.2019 р. по 16.07.2020 р. додаткова відпустка за стаж служби в ОМС йому не надавалася. Чи має право працівник використати перед звільненням щорічну основну відпустку і додаткову відпустку за стаж служби в ОМС тривалістю 15 календарних днів у повному обсязі?

«Декретниця» вийшла на роботу: визначаємо право на додаткову відпустку за стаж служби в ОМС Працівниця — посадова особа органу місцевого самоврядування (ОМС) перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку з 05.04.2017 р. по 11.02.2020 р., після закінчення якої стала до виконання своїх обов’язків 12.02.2020 р. Вона досягла стажу служби в ОМС 10 років 15.06.2017 р., тобто в період перебування у соцвідпустці для догляду за дитиною до досягнення нею 3 років. Чи надається працівниці додаткова відпустка за стаж служби в ОМС більше 10 років, більше 11 років та більше 12 років?

Мінімальний ЄСВ-внесок: різні половинки одного місяця Працівниця установи працювала в червні 2020 року:
Дискримінація чи мотивація: строкові контракти з педагогами-пенсіонерами 1 липня 2020 року минає строк переходу на строкові трудові договори з педагогічними працівниками, які отримують пенсію за віком, у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти (далі — ЗЗСО). Яка мета такого нововведення? Як воно реалізується? Які є неузгоджені питання та суперечки? З’ясуємо у цій статті.

Компенсація: виплата зарплатних боргів у червні 2020 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
 

Як поділити щорічну основну відпустку? Працівник бажає використати щорічну основну відпустку частинами. Немає роботодавця, який би не стикався з такою ситуацією. Що врахувати, як поділити та чи завжди потрібно дотримуватися правила «14 днів»?
 
Карантин: атестацію лікарів перенесли МОЗ своїм наказом від 12.05.2020 р. № 1106 внесло зміни до низки нормативних документів.

Скорочення чисельності та штату Стаття 40 КЗпП надає право роботодавцю за наявності законних підстав розірвати трудовий договір із працівником (як строковий, так і безстроковий). Однією з таких підстав є зміни в організації виробництва та праці, у тому числі скорочення чисельності або штату працівників. Залишимо осторонь емоційний бік цього питання. Розглянемо з точки зору виконавця, який порядок дій повинно дотримати підприємство (ФОП), яке скорочує чисельність або штат, щоб звільнення працівників у зв’язку з таким скороченням було в межах закону.

Інформуємо про масове скорочення Продовжуємо вивчати тему скорочення чисельності/штату працівників*. Пропонуємо вам поговорити про звітність, яка пов’язана з таким скороченням, а саме про форму № 4-ПН. У яких випадках потрібно подавати таку форму? Які строки її подання? Чи є відповідальність за неподання? І найголовніше — як заповнити форму № 4-ПН? Відповіді на ці запитання — у статті.

Відпустка на дітей: що потрібно знати Пропонуємо поговорити про правила надання щорічної додаткової відпустки працівникам, які мають дітей. Хто має право на «дитячу» відпустку? Який граничний вік дитини для її отримання? Ці та інші запитання, пов’язані з наданням відпустки на дітей, зараз і розглянемо.

Справив діло — гуляй сміло, або Відпустки посадових осіб ОМС Літо — бажана пора для відпусток. У цій статті ми поговоримо про те, які види відпусток можуть бути надані посадовим особам органів місцевого самоврядування, а також про порядок надання відпусток.

Відпустка за свій рахунок без згоди працівника: що загрожує роботодавцю Директор наказом відправив практично всіх співробітників до відпустки без збереження зарплати на період карантину, заяви працівники не писали. Яка відповідальність за таке порушення? Чули, що масове надання відпустки без збереження зарплати є приводом для перевірки Держпраці. Чи це так?

З держслужби в ОМС: рангові перипетії Іноді буває, що держслужбовці переходять із служби в органах публічної влади на службу в органах місцевого самоврядування (далі — ОМС). Здавалося б, споріднена праця на благо держави, що тісно переплітається із державною службою, при переході з якої все повинно бути гладко, але коли справа доходить до присвоєння рангу новоприйнятому працівнику, у кадровиків виникають труднощі.

«Інвалідний» норматив: «готуй сани влітку…» Доволі часто на гарячу лінію надходять запитання, пов’язані з виконанням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю («інвалідного» нормативу). Особливо актуальні такі запитання в січні — коли роботодавці звітують про цей норматив за минулий рік. Але, щоб уникнути штрафних санкцій, уже зараз слід замислитися про працевлаштування осіб з інвалідністю. Чому? І про те, як краще це зробити, йтиметься в статті.

Індивідуальні вихідні при п’ятиденці: зміна режиму роботи в середині місяця Два працівники хочуть змінити режим роботи (п’ятиденка з вихідними у понеділок та неділю): один — з 22 червня, другий — з 25 червня 2020 року. Як скласти індивідуальний графік роботи та відобразити у табелі?

Посадовий оклад завідувача навчально-виробничої практики педагогічного коледжу Який посадовий оклад має бути в завідувача навчально-виробничої практики педагогічного коледжу та чи має він право на 360 чи 480 годин річного педагогічного навантаження? Чи може він суміщати свою посаду з посадою завідувача навчально-методичного кабінету в межах одного закладу?

Документи, що підтверджують право на «дитячу» відпустку Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, надається на підставі їх заяви і документів, що підтверджують право на таку відпустку. Про те, які саме документи працівник повинен надати роботодавцеві в кожному конкретному випадку, можна дізнатися з листів Мінпраці від 14.04.2008 р. № 235/0/15-08/13 і від 04.10.2010 р. № 306/13/116-10. А щоб ви не витрачали час на їх пошуки, ми перелічимо ці документи в таблиці нижче.
 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд