Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5533 0
Друкувати
Обране

Оплата праці, лютий, 2020/№ 4 та №4/1

Сьогодні вийшли чергові номери журналу Оплата праці за лютий 2020 р. №4 та спецвипуск №4/1, до вашої уваги зміст номерів


Оплата праці, лютий, 2020/№ 4Звільнення в останній робочий день місяця: нюанси розрахункового періоду Працівник, пропрацювавши в установі більше року, звільняється 28 лютого 2020 року. Цей день для нього є останнім робочим днем. Чи включати місяць звільнення до розрахункового періоду для обчислення суми «відпускної» компенсації?

Закон про адмінреформу: точкові ЄСВ-зміниЗакон України від 14.01.2020 р. № 440-IX вніс зміни в низку нормативних актів, у тому числі і в Закон про ЄСВ. Деякі з них заслуговують на увагу.

Щодо донарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності Лист від 24.12.2019 р. № 2626-03-7

Помилилися в сумі відпускних: чи перераховувати лікарняні Ситуація: сума відпускних, яка була включена в розрахунок середньої зарплати для визначення лікарняних, виявилася заниженою. Відпускні за цей період донараховані. Питання — чи треба перераховувати лікарняні?

Щодо виплати допомоги по вагітності та пологах у випадку, коли працівниця продовжувала працювати Лист від 22.11.2019 р. № 2379-11-7

За сумісництвом — у декреті, за основним — працює Розглянемо ситуацію, яка описана в листі ФСС від 22.11.2019 р. № 2379-11-7.

Щодо переведення на нижчу посаду Роз’яснення від 06.02.2020 р. № 84 р/з*

Переведення на нижчеоплачувану посаду: «родзинки» держслужби У попередньому номері («ОП», 2020, № 3) ми торкнулися основних моментів переведення працівника на іншу нижчеоплачувану посаду. Розглянули нюанси документального оформлення переведення, а також дотримання роботодавцем оплатної гарантії, прописаної в ст. 114 і 170 КЗпП. Ось тільки всі ці особливості стосуються працівників звичайних підприємств, установ, організацій. Окрему групу тут складають держслужбовці. Для таких працівників діють свої особливі правила. Які? Зараз розповімо.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу: основи основ Приймаємо на роботу працівника — повідомляємо податківців. Це правило вже 5 років не дає спокійно спати кадровикам. Ба більше, законодавець не планує ламати цю традицію. Наприклад, у законопроєкті про працю № 2708, який із великою ймовірністю може замінити собою КЗпП, залишилася норма про обов’язкове подання повідомлення про прийняття на роботу працівника до фактичного його допуску до роботи. Тож із нагоди цього маленького ювілею нагадаємо основні правила подання Повідомлення про прийняття на роботу і дамо відповіді на найпоширеніші запитання.

Помер працівник: життєві ситуації Смерть — це завжди непросто. Але навіть у такій ситуації роботодавцеві не варто припускатися помилок. Про те, як припинити трудові відносини з працівником, що помер, і як провести остаточний розрахунок, ми вже розповідали на сторінках нашого журналу («ОП», 2019, № 9). Але життя не завжди дотримується чітко прописаної інструкції. Тому сьогодні розглянемо дії роботодавця в нестандартних ситуаціях.

Простій: оформляємо та оплачуємо Яка процедура оформлення простою на роботі, чи повинен працівник перебувати на робочому місці? Як оплачувати працю працівників під час простою?

Податкова знижка на навчання: як скористатися? У 2019 році я заплатила за навчання у ВНЗ своєї дочки за 2019/2020 навчальний рік 13980 грн. Заробітна плата за 2019 рік складає 144000 грн (ПДФО — 25920 грн). Права на застосування ПСП немає. Яку суму податку можна повернути з бюджету, скориставшись податковою знижкою?

Звільнення за прогули у звітності з ЄСВ Працівник-прогульник останній раз виходив на роботу 9 вересня 2019 року. Наказ про звільнення датований 12 лютого 2020 року. У ньому зазначена дата звільнення: останній відпрацьований день — 9 вересня 2019 року. У лютому нарахована компенсація за невикористану відпустку в сумі 2711,84 грн. Як показати у звітності з ЄСВ таке звільнення?

Оплата праці вчителів під час карантину У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що нині склалася, керівниками закладів освіти та органами освіти і місцевого самоврядування приймаються рішення про призупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин. Як проводиться оплата праці вчителів за період карантину?

Компенсація: виплата зарплатних боргів у лютому 2020 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.


Електронна трудова книжка: перше знайомство Про запровадження електронного обліку трудової діяльності ви, шановні читачі, вже знаєте із попереднього нашого спецвипуску (див. статтю «Трудовий стаж: переходимо на електронний облік» // Спецвипуск «ОП», 2020, № 2/1). Сьогодні ми покажемо, як виглядає ваша електронна трудова книжка та де її знайти. Також розкажемо, як передати скан-копії паперової трудової книжки до ПФУ для внесення даних до Реєстру застрахованих осіб.

Повідомлення про прийняття на роботу директора скоро скасують Кабмін на засіданні 12.02.2020 р. підтримав проєкт постанови «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413».

Другого шансу не буде! Зміни у Порядку оцінювання дерслужбовців Постановою від 05.02.2020 р. № 58 Кабмін підкоригував Типовий порядок проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затверджений постановою КМУ від 23.08.2017 р. № 640 (далі — Порядок).

Перезавантаження триває: дисциплінарне провадження стосовно держслужбовців за новим Порядком Персонал є головним ресурсом у системі державної служби, а його організованість та дисциплінованість мають вирішальне значення для належного виконання завдань держави. З метою підвищення ефективності державного управління Кабмін постановою від 04.12.2019 р. № 1039 затвердив новий Порядок здійснення дисциплінарного провадження (далі — Порядок). Саме цей документ тепер регламентує процедуру здійснення дисциплінарних проваджень стосовно державних службовців. Розглянемо головні елементи цього Порядку.

Охорона праці: як організувати на підприємстві Навряд чи хтось посперечається, що здоров’я — найбільша і водночас найкрихкіша цінність людини. Буває, що загроза життю і здоров’ю підстерігає на робочому місці. На щастя, це розуміє законодавець і зобов’язує роботодавців здійснювати заходи з охорони праці працівників. Про те, як все організувати, ми розповімо в статті.

Звільнення з роботи: як вигідніше для працівника? Чинний КЗпП серед підстав для припинення трудового договору на бажання працівника виділяє окремо угоду сторін (ст. 36) та розірвання трудового договору з ініціативи працівника (ст. 38). У разі якщо працівник вирішив поставити крапку у відносинах із роботодавцем і бажає звільнитися, він часто стоїть перед вибором: написати заяву за власним бажанням чи все ж за угодою сторін? Як правильно вчинити і чи є якась в цьому вигода? Давайте розбиратися.

Стоїте на обліку в центрі зайнятості — страховий стаж «капає»! Чи включається до страхового стажу для виплати лікарняних і декретних період перебування на обліку в центрі зайнятості? Також цікавить ситуація, коли працівник стояв на обліку в центрі зайнятості і в цей час виконував громадські роботи (допомоги по безробіттю не отримував).

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років і скорочення штату Працівницю попередили про майбутнє звільнення у зв’язку зі скороченням штату 01.11.2019 р. У грудні вона принесла медвисновок про те, що її дитина потребує домашнього догляду, і написала заяву з проханням надати їй відпустку для догляду за дитиною до 6 років. Чи може керівник відмовити працівниці в наданні такої відпустки, зважаючи на звільнення у зв’язку зі скороченням, що намічається, або звільнити її в той час, коли вона перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 6 років?

Шкідливі умови праці: встановлюємо скорочений робочий час Які особливості встановлення скороченого робочого часу працівникам, які зайняті на роботах зі шкідливими умовами праці?

Позачергова атестація педагогічного працівника Чи можна проводити позачергову атестацію педагогічного працівника, якщо попередня відбувалася у 2017 — 2018 роках?

Відпустка вихователя не за графіком Чи можна використати щорічну основну відпустку вихователем закладу дошкільної освіти не за графіком, а перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами?

Навчання персоналу. Узагальнюємо: кого, коли, як Навчання персоналу в сучасному світі, що постійно змінюється, — проблема насущна. Ще вчора ефективний співробітник мав лише невеликі навички роботи за комп’ютером, ось уже сьогодні він досвідчений користувач більшості програм, уже завтра кожному з нас, незалежно від сфери діяльності, краще б трохи програмувати. У цій статті підсумуємо всі найважливіші питання щодо навчання співробітників.

Перелік святкових днів, професійних і міжнародних свят у березні 2020 року

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд