Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.12.16
3034 0
Друкувати
Обране

Оплата праці професора, який не має вченого звання

Відповідно до додатку 2 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» науково-педагогічним працівникам, які обрані чи призначені на посаду професора, не маючи відповідного вченого звання, один раз строком до двох років від часу першого обрання чи призначення встановлюється 20 тарифний розряд.

Відповідно до п. 6.2. Інструкції про оплату праці та розміри ставок заробітної плати професорсько-викладацького складу вищих навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 02.04.93 р. № 90, якщо після закінчення двох років перебування на посаді професора вчене звання не присвоєно, такій особі встановлюється оклад асистента (викладача) з урахуванням наявності наукового ступеня, а при переході на цю посаду з посад доцента, старшого викладача – оклад доцента, старшого викладача. 

Зазначена Інструкція на даний час є чинною і з 1 вересня 2005 року застосовується в частині, що не суперечить умовам оплати праці, визначеним наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557.

Тобто встановлення розміру посадового окладу обраному чи призначеному на посаду професора працівникові на рівні 20 тарифного розряду обумовлюється терміном до двох років. 

Після закінчення двох років працівник, якому не присвоєно вчене звання професора, продовжує обіймати посаду професора, а посадовий оклад йому встановлюється на рівні 19-го тарифного розряду, передбаченого за посадою доцента, з якої він обирався.

Згода науково-педагогічного працівника на таке зниження посадового окладу не потрібна, оскільки обираючись на посаду професора без однойменного звання, працівник повідомлений або повинен бути повідомлений саме про такі умови праці.

Термін два роки надається в таких випадках науково-педагогічним працівникам, з тим, щоб вони виконали всі передбачені законодавством вимоги, необхідні для присвоєння відповідного вченого звання.

Управління соціально-економічного захисту ЦК Профспілки

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі