Інформація по темі "" | Публікації по тегу
30.08.16
5021 2
Друкувати
Обране

Особливості розірвання трудового договору з ініціативи працівника

Відповідно до статті 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.


   Власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, зокрема:

 •  переїзд на нове місце проживання;
 •  переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
 •  вступ до навчального закладу;
 •  неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
 •  вагітність;
 •  догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом;
 •  догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію;
 •  прийняття на роботу за конкурсом;
 •  ін. поважні причини.

   Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

   Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

   Якщо між працівником та роботодавцем укладено строковий трудовий договір, то згідно ст.39 КЗпП, такий договір підлягає розірванню достроково на вимогу працівника в таких випадках:

 •  хвороби або інвалідності працівника, які перешкоджають виконанню роботи за договором;
 •  порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору
 •  у випадках, передбачених частиною першою ст. 38 КЗпП.

   Спори про дострокове розірвання трудового договору вирішуються в загальному порядку, встановленому для розгляду трудових спорів.

ГУ Держпраці у Луганській області 

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(2)
лія
31.08.2016
чи можна відкликати свою заяву про звільнення , якщо вона написана " звільнення за угодою сторін"?
МСС
31.08.2016
таке "відкликання" з інінцативи однієї сторони не має наслідку, якщо інша сторона не погоджується ... сторони трудового договору мають дійти згоди
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Шановні колеги!
Довгі роки ми наполегливо працювали, щоб вчасно підставляти плече підтримки всім українським бухгалтерам бюджетного сектору. Ми завжди розуміли, що їм нізвідки чекати допомоги й опори, тому розвивали новинний і консультативний портал власними силами та засобами. За що ви повсякчас віддячуєте нам своєю довірою та прихильністю. Ми дуже цінуємо це!

Та настають складні часи в усьому світі – й дедалі важче стає підтримувати гідний рівень роботи найбільшого в Україні порталу за свій кошт, частково покриваючи витрати завдяки рекламі. Цього вкрай замало!

Buhgalter.com.ua – це не лише стрічка новин із тематичними розділами та корисною інформацією. По той бік монітора щоденно стоять на варті роботи порталу 14 фахівців та чимале технічне забезпечення для безперешкодного функціонування сайту.

Ми сформували максимально комфортну ціну, яка б не «била по кишені», – 30 грн на місяць або 1 грн на день. Передплатники видань «Бюджетна бухгалтерія» та «Оплата праці», як і раніше, продовжують користуватися порталом безкоштовно та без реклами.

Розуміємо, для вас це стало несподіванкою, але в сьогоднішніх умовах ми не можемо діяти інакше. Цілком посильна сума, що дорівнює чашці кави у кав’ярні, підтримає життя вашого улюбленого ресурсу. За це ми віддячимо вам завжди цікавою й важливою інформацією та новими ідеями. Далі буде тільки краще!

Залишайтеся з нами – і давайте підтримувати один одного!

Ваші колеги – команда buhgalter.com.ua
30
грн/
місяц
Це приблизно усього 1 грн/день
Ви можете скасувати в будь-який момент
ic-acc-pay
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн