Інформація по темі "" | Публікації по тегу
24.05.17
15677 2
Друкувати
Обране

Особливості укладення трудового договору

Відповідь надає головний спеціаліст сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці в області Андрій Соломко.

  При прийнятті працівника на роботу відповідно до статті 24 Кодексу Законів про працю України трудовий договір укладається в письмовій формі.    При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.

  Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

  Особі, запрошеній на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації за погодженням між керівниками підприємств, установ, організацій не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.

  Після прийняття працівника на роботу власник або уповноважений ним орган зобов’язаний повідомити Державну фіскальну службу відповідно до Постанови КМУ від 17.06.2015 №413 Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

  Тобто, повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

  • засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;
  • на паперових носіях разом з копією в електронній формі;
  • на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

  Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Ольга
30.05.2017
Дуже прикро, що інспектору не відомо про обов"язок роботодавця проводити попередні при прийнятті на роботу медичні огляди!
Олена Ольга
13.07.2017
На даний час роботодавець зобов'язаний вимагати проходження медичного огляду лише від певних категорій працівників (перелік яких визначений законодавством). Оскільки в даній статті йде мова про загальні аспекти укладення трудового договору, не вважаю це помилкою автора статті.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі