Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.05.16
11191 1
Друкувати
Обране

Переведення працівника у реорганізоване підприємство: як розрахувати лікарняні

Організацію було реорганізовано шляхом злиття та було утворено нове об'єднане управління. У зв'язку з чим працівники були звільнені з 31.03.2016 в порядку переведення до новоутвореного управління згідно з п.5 ст.36 КЗпП України. Як буде обчислюватися середньоденна заробітна плата для розрахунку та оплати листків непрацездатності, якщо страхові випадки у працівників, які були переведені з попереднього місця роботи, настали у квітні 2016 р.?

Переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство відповідно до частини 5 статті 36 КЗпП України означає: «звільнення та прийняття», тобто припинення трудового договору, про що в трудову книжку працівника вноситься відповідний запис.

Для обчислення середньоденної заробітної плати для розрахунку матеріальної допомоги по тимчасовій непрацездатності, за страховими випадками, які настали після переведення працівника, буде включатися період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку.

Отже, враховуючи вищевикладене, якщо застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку ( п.27 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 ).

www.fse.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Сергій
10.05.2016
Спірне питання. Стаття 36. Підстави припинення трудового договору . У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40)
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі