Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.01.23
9267 9
Друкувати
Обране

ПФУ щодо лікарняних та декретних за основним місцем роботи і за сумісництвом

З 01 січня 2023 року набрав чинності Закон України від 21.09.2022 N 2620-IX "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", згідно з яким викладено у новій редакції Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон).

Відповідно до абзацу другого частини першої статті 22 Закону допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Тобто в словосполученні "надається за основним місцем роботи (діяльності) або за місцем роботи за сумісництвом (наймом)" використано сполучник "або", який уживається на означення того, що з ряду перелічуваних предметів (явищ і т. ін.) можливий тільки один.

В свою чергу слід зазначити, що згідно з абзацом першим частини першої статті 22 Закону страхова виплата у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначається та здійснюється за основним місцем роботи (діяльності).

Отже, частиною першою статті 22 Закону визначено першочерговість реалізації права застрахованих осіб на допомогу по тимчасовій непрацездатності та допомогу по вагітності та пологах страхувальниками за основним місцем роботи (діяльності).

З урахуванням наведеного допомога по тимчасовій непрацездатності та допомога по вагітності та пологах призначається та надається застрахованим особам страхувальниками за основним місцем роботи (діяльності), і лише у разі не реалізації застрахованою особою права на таку допомогу вона надається за місцем роботи за сумісництвом (наймом).

Джерело:
Лист ПФУ від 16.01.2023 р. N 1468-1025/Я-03/8-2800/23
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
9
Юлька
25.01.2023
тобто треба заставити людину за сумісництвом написати заяву за власний рахунок??? я так розумію, що відмітка в табелі про відсутність працівника бухгалтера не влаштує
Людмила
25.01.2023
Як на мене то це буде неоплачувана тимчасова непрацездатність, так як працівник обрав оплату лікарняного по основному місцю роботи
Вікторія
25.01.2023
Навіщо тоді ми платимо ЄСВ за сумісництвом? Щоб людина, сплачуючи двічі податок, а деякі і тричі, отримувала лише одну допомогу? Моя думка - це судові справи
EVGENIY Вікторія
25.01.2023
В ЄСВ левова частина то в Пенсійний фонд і лише там маленька частка на випадок безробіття і лікарняного
Вікторія EVGENIY
25.01.2023
Так, але ж вона там є, як і частка фонду з нещасних випадків, і фонду з безробіття. Сплачуючи ЄСВ з декількох місць роботи, працівник має право і на збільшену пенсію, і на збільшені державні допомоги - з ТВП, з безробіття, з нещасних випадків.
Світлана Степанівна Вікторія
25.01.2023
Працівник не сплачує ЄСВ. Цей податок платить підприємство за рахунок власних коштів
Вікторія Світлана Степанівна
26.01.2023
Я знаю, образно кажучи.
Олена
25.01.2023
Як визначити документально "не реалізацію застрахованою особою права на таку допомогу"? І чи потрібно? Є сумісники, основне місце роботи яких на окуповані території. Там оформлені як у відпусці за власний рахунок.
Олена
31.01.2023
Ось так одним "або", як і своєго часу і з індексацією, та тарифною сіткою, і все норм. Слов нет,,,
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі