418 0

Підрядники та сумісники на підприємстві: чи потрібно для них проводити навчання з питань охорони праці?

Держгірпромнагляд роз’яснив питання щодо проходження навчання з питань охорони праці для осіб, які працюють за договором підряду та за сумісництвом.

Так, виконання робіт за сумісництвом та виконання робіт за договором підряду регулюються різними законодавчими актами, які встановлюють окремі положення щодо організації процесів виконання робіт.

Таким чином, вимоги щодо проходження навчання для осіб, які працюють за договором підряду, можуть визначатися відповідними умовами договору.

В свою чергу особи, які суміщують професії, проходять навчання, інструктаж і перевірку знань з питань охорони праці як з їхніх основних професій, так і з професій за сумісництвом (п. 3.7 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці).

У цілому згідно із законодавством організація процесу проведення навчання покладається на роботодавця. Для цього йому надано право на підприємствах на основі Типового положення, з урахуванням специфіки виробництва та вимог нормативно-правових актів з охорони праці, розробляти та затверджувати відповідні положення підприємств про навчання з питань охорони праці, а також формувати плани-графіки проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці, з якими мають бути ознайомлені працівники.

Враховуючи зазначене, проходження навчання з питань охорони праці для осіб, які працюють за сумісництвом, визначається відповідним положенням, що діє на підприємстві.

Такі роз’яснення надав Держгірпромнагляд в листі від 18.08.2014 р. № 6293/0/8-03/6/14.



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)