Нашi сайти:

Податкова соціальна пільга на дітей: коли та як застосовувати?

Відповідно до п. 167.1 ПКУ ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 % бази оподаткування щодо нарахованих доходів (крім випадків, визначених у п. 167.2 – п. 167.5 ПКУ), у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.


Водночас відповідно до п.п.169.1.1 ПКУ будь - який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2018 році становить 881 грн. (1762 грн. х 50 %).

У 2018 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 2470 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1762 грн х 1,4 та заокругленої до найближчих 10 гривень (абз. 1 п.п. 169.4.1 ПКУ).

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 % суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ПКУ, у розрахунку на кожну таку дитину (п.п. 169.1.2 ПКУ) (наприклад, у сім'ї виховується 3 дітей, тоді розрахунок буде такий: у 2018 році – 2643 грн. (881 грн х 3).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбаченому п.п. 169.1.2 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної в абз. 1 п.п.169.4.1 ПКУ, та відповідної кількості дітей. Для платника, який має 3-х дітей, ця сума у 2018 році складає – 7410 грн. (2470 грн. х 3).

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (п.п. 169.2.2 ПКУ). Скористатися правом на податкову соціальну пільгу може тільки один з батьків, тому у заяві потрібно зазначити, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей.

Податкова соціальна пільга починає застосовуватися з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. 

ГУ ДФС у Миколаївській області

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (3)
eMelya
26.12.2018
За 4 дні до кінця року можна було б вже дані на 2019 рік надавати.
Оксана
26.12.2018
Доброго дня в мене до вас таке питання.У нас є дитина інвалід 4 роки чоловік не працює чи маємо ми право отримувати соціальну допомогу
Олена
02.01.2019
Доброго дня! Розведена жінка, яка не перебуває у шлюбі, виховує дитину до 18 років - чи має право на підвищену ПСП, які документи при цьому потрібно подавати.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі