Інформація по темі "" | Публікації по тегу
16.04.21
25889 0
Друкувати
Обране

Порядок № 100: чергові зміни в обчисленні середньої зарплати

Спокій нам тільки сниться! Мінекономіки розробило зміни до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100. Відповідний проєкт зараз знаходиться на погодженні у профспілок.

Головна мета змін – спростити механізм врахування премій та виплат за підсумками роботи за певний період при обчисленні середньої зарплати. А конкретно, змінять норми п. 3 Порядку № 100.

Тобто усе як завжди – спочатку все ускладнили горезвісними змінами, внесеними постановою КМУ від 09.12.2020 р. 1213, а зараз схаменулися та спрощують ускладнене.

Зокрема, проєктом змін пропонується врегулювати порядок нарахування премій, в тому числі за місяць, та інших стимулюючих виплат за підсумками роботи за певний період при обчисленні середньої зарплати, врахувавши їх в заробіток періоду, якій відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця їх нарахування.

Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додається частина, яка визначається діленням суми премії або іншої стимулюючої виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.

Також пропонується забезпечити механізм перерахунку середнього заробітку працівникам, яким з 12 грудня 2020 року згідно з редакцією постанови № 1213 нарахування середньої зарплати було здійснено без врахування премій та виплат за підсумками року за певний період, шляхом здійснення донарахування середньої зарплати.

Для працівників, яким встановлено індивідуальний графік роботи, при визначенні середнього заробітку пропонується враховувати індивідуальний графік роботи працівника.

Крім того, буде доповнено перелік виплат, які не враховуються при обчисленні середньої зарплати у всіх випадках її збереження, таким виплатами як:

  • виплати, пов’язані зі святковими датами та
  • грошова винагорода за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків.

Отже, після офіційного затвердження зазначених змін працівники, звісно, зрадіють, адже розмір їх середньої зарплати збільшиться за рахунок врахування премій, нарахованих у попередньому періоді.

А ось бухгалтерам це поліпшення додасть роботи: доведеться донарахувати зарплату тим працівникам, яким середній заробіток обчислювали з 12 грудня минулого року за правилами, встановленими постановою № 1213.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі